Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2013 otevřeno: 1758 x

Sesterský souboj ve prospěch starší ze Salčákových

Regionální derby mezi Veselím a Zlínem, utkání vysoké úrovně mezi Mostem a Šalou i porážku Slavie v Partizánskem. To vše a ještě víc přineslo třinácté interligové kolo.

 

WHIL – 13. kolo

 

Veselí n. M. - Zlín 33:26 (22:11)

Souboj sester se nevidí na českých palubovkách každý den a měření sester Salčákových skončilo ve prospěch starší Kristýny. Veselí dostálo roli papírového favorita a za celé utkání nepustilo Zlín okupující devátou příčku ke slovu. Po prvních deseti minutách to ve Veselí vypadalo pro Zlín „na ručník“. Skóre ukazovalo 10:1. Ve 13. minutě se Zlíňanky rozstřílely, chytila se hlavně Šviráková. I tak byl ale brankový rozdíl mezi týmy propastný a o přestávce to už bylo o jedenáct gólů. Ztrátu na regionálního rivala házenkářky Zlína stáhly nejvíce ve 45. minutě, kdy se přiblížily na rozdíl sedmi branek (27:20), závěr si ale Veselanky bezpečně pohlídaly a v regionálním derby urvaly oba body. Kristýna Salčáková, nejlepší střelkyně utkání, tak podle sázky, kterou uzavřela se sestrou Martinou hájící barvy Zlína, nemusí měsíc sáhnout na nádobí.


Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7/1, Chmelařová 6, Rajnohová 6
Nejlepší střelkyně Zlína: Šviráková 6, Marčíková 4, Nudniová 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 0/0, vyloučení: 5 (ČK Tomečková) - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

 

 


Most - Šaľa 27:23 (13:14)

Šlágr kola si v Mostě nenechala ujít i přes rozbíhající se plesovou sezónu tisícovka diváků. A rozhodně nakonec nelitovali, vždyť domácí favoritky ve vyrovnaném souboji nakonec porazily soupeřky ze Slovenska o čtyři branky. Poprvé šly do výraznějšího vedení ale právě Šaľanky v 15. minutě prvního poločasu (5:9). Na to zareagoval zkušený trenér Poloz oddechovým časem a to jeho svěřenkyně opět dostalo do tempa. Ve 25. minutě ukazoval ukazatel skóre 12:11 pro domácí, do šaten si ale přece jen Severočešky odnášeli jednobrankovou ztrátu. Tu smazaly krátce po návratu z kabiny a otočily stav utkání výrazně ve svůj prospěch. O obrat se postaraly hlavně reprezentantky Martinková s Růčkovou (19:16). Až do konce zápasu už pak Mostečanky náskok udržely.

 

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 7, Martinková 6, Beňušková 6
Nejlepší střelkyně Šaľy: Trochtová 6, Szarková 6, Súkenníková 5
Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 1000

 

 

Reprezentantka Martinková tradičně patřila ke střeleckým oporám Mostu.

Foto Zdeněk Koza

 

Olomouc - Nitra 28:23 (15:9)

Utkání bylo zpočátku poměrně nervózní a vedení se ujaly (3:5) hostující házenkářky z Nitry, která je zatím stále s nulou na kontě beznadějně posledním celkem interligové tabulky. Právě Olomouc od Nitranek dělí jen čtyři branky a Slovenky tak chtěly dnes sahat po bodech. Už ve 13. minutě ale Hanačky skóre otočily (7:5) a do poločasu si dokonce vypracovaly šestibrankový náskok. Ani deset branek z ruky Vargové ale Nitře k bodům nepomohlo, byť pět minut před koncem dotažením na rozdíl pouhých třech branek utkání ještě málem zdramatizovaly. Olomoučanky už si ale dva body na domácí půdě pohlídaly a nakonec zvítězily jasně o pět branek.

 

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5, Gebre Selassieová 5, Remešová 4, Dostálová 4
Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 10/3, Šimáková 4, Königová 3
Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 175

 

Jasmínka Vargová se prodírá olomouckou obranou. Ta to s ní měla těžké. Energická házenkářka rozvlnila olomuckou síť desetkrát a nezastavily ji ani tři obránkyně!

Foto Dušan Slezáček

 

Zkušený trenér Poloz dovedl svůj tým k dalšímu plnému bodovému zisku.

Foto Zdeněk Koza

 

Partizánske – Slavia 24:20 (9:11)


Zklamány odjíždí ze Slovenska vítězky Českého poháru z pražské Slavie. Přitom na palubovce Partizánskeho dlouho udržovaly vedení na své straně. (1:4, 5:9). Pražanky vedly ještě i o přestávce, když nejčastěji plnila síť Slovenek reprezentantka Knedlíková a na druhé straně se k odpovědi vzmáhala v podstatě jen Kertézsová. Hned na začátku druhého poločasu ale domácí hráčky náskok Slavie smazaly, Pražanky hrály v oslabení a házenkářky Partizánskeho strhly vedení na svou stranu (17:15). Pak svůj náskok postupně navyšovaly a hostující hráčky nedokázaly využít ani několika svých přesilovek. Nakonec v Partizánskem odlehly rozdílem čtyř gólů a právě Slovenky tak začaly Slavistkám v tabulce Interligy šlapat na paty.

 

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 10/4, Šateková 4, Michnová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 5, Černá 4, Kutlvašrová 4
Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Cibere, Richvalský, diváků: 300

 


Senec - Poruba 28:34 (13:18)

Kdo očekával od duelu mezi Sencem a Porubou hru kočky s myší, byl zklamán. Diváci v Pezinku viděli naopak vyrovnané utkání. Dlouho držely Senečanky s úřadujícími českými mistryněmi krok, pětibrankový náskok si na své konto Porubanky připsaly postupně až krátce před přestávkou. Přibližně šestibrankový náskok si pak udržovaly téměř po celou druhou půli. Domácí házenkářky dobře bránily, nedokázaly však proměňovat vypracované šance a doplatily i na velké množství technických chyb. Zkušené Porubanky uhlídaly jasné vítězství.

 

Nejlepší střelkyně Sence: Weibelová 7/1, Tučnovičová 5, Polláková 5/1
Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 10/3, Hrbková 6, Uhráková 5
Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Brunovský, Pastierik, diváků: 180

 

I další repezentantka v mosteckém dresu Růčková se zásadně podílela na sobotním vítězství Mostu.

Foto Zdeněk Koza

Hvězda českého týmu z loňského Eura, Barbora Raníková, podpořila olomoucký celek v cestě za dalšími důležitými body.

Foto Dušan Slezáček