Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.1.2013 otevřeno: 1404 x

Porubě se vzdaluje špička tabulky

Patnácté kolo přineslo téměř remízová dramata. Písek prohrál doma s Olomoucí o jediný gól, bez bodů jede po podobném výsledku domů z Šaľy Poruba a v případě vítězství Mostu v souboji s Hradcem tak naroste ztráta Ostravanek na lídra tabulky. Jasným rozdílem skončilo jen utkání ve Zlíně.


WHIL – 15. kolo

 

Písek – Olomouc 23:24 (10:13)


Ve středu se Olomoučanky radovaly z vítězství nad Zlíňankami, další body si vezou z výpravy na druhý konec republiky, z Písku. Od začátku tahaly Písečanky za kratší konec, a když v 15. minutě svítila na jejich stále jen jediná branka (1:10), vypadalo to pro domácí na opravdový debakl. Písečankám se nedařilo hlavně v zakončení, dokonce i v oslabení je držely Olomoučanky stále pod tlakem. Po první patnáctiminutovce se to ale zlomilo a Malá se Součkovou se postaraly o korekci. Ve druhé půli se Jihočešky střídavě přibližovaly k soupeřkám na rozdíl jediného gólu. Kolem poloviny druhé třicetiminutovky se ale Písku opět střelecky nedařilo, Olomoučanky odskočily na rozdíl šesti gólů. V závěru se Písečanky zvedly. Dotáhly se na rozdíl branky, ale na víc už nezbýval čas ani energie.

 

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 8, Borovská 5/2, Malá 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6/3, Severová 5, Fabíková 5
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 160

 


Zlín – Michalovce 26:34 (14:17)


S jasným papírovým favoritem sehrál Zlín velmi vyrovnaný první poločas. V prvních deseti minutách dokonce Moravanky udržovaly vedení (4:3). I pak si ale soupeřky nenechaly utéct víc než na rozdíl jediné branky. Mezi zlínskými střelkyněmi vynikala Sobieská. Michalovce odskočily soupeřkám až třemi brankami kolem 22. minuty, když se na straně Michalovců nejvíc dařilo Snopové a tříbrankovou ztrátu už Zlíňanky až do konce poločasu nesmazaly. I ve druhé půli se dlouho držely domácí v kontaktu s Východňárkami, postupně se ale začala ukazovat větší zkušenost Michalovečanek. Rozstřílela se Szöllösiová a rozdíl ve skóre narostl na devět branek. Poslední desetiminutovka už pak byla jasnou věcí a utkání už se jen dohrávalo.

 

Nejlepší střelkyně Zlína: Sobieská 7/2, Brandová 3, Marčíková 3, Šviráková 3, Nudni 3, Salčáková 3, Brzósková 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 9, Snopová 9/1, Tobiášová 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 3 – 7 (ČK Gerič), rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 190

 

Černá opět řádila na Moravě. Tentokrát hájila ve Zlíně barvy Michalovců.

Foto Dušan Slezáček 

 

Šaľa – Poruba 29:28 (16:13)


Šaľa s Porubou spolu sice v aktuální tabulce WHIL sousedí, reálně je ale před dnešním utkáním dělily celé čtyři body. Po 15. kole však Šaľa manko na českého mistra stáhla o jedno vítězství. Utkání mělo i přes vysokou kvalitu obou jeho aktérů spíš průměrnou úroveň. Domácí házenkářky rozhodly o svém vítězství až tři vteřiny před závěrečným hvizdem. První pětiminutovka vyšla lépe hostujícím házenkářkám z Poruby, nástup Šaľanek byl pozvolnější, pak už se oba celky střídaly ve vedení, i když ztrátu častěji dotahovaly Porubanky. V druhém poločase Slovenky zvolnily a i zásluhou chyb domácích brankářek mírný Ostravanky nástup Šaľy, budovaný především Szarkovou, dotáhly. Nakonec ale Šalanky doma dva body udržely. Postarala se o to v posledních momentech zápasu právě ostrostřelkyně Szarková.

 

Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 9, Porubská, Bérešová 5, Súkeníková 5
Nejlepší střelkyně Poruby: Uhráková 6, Poznarová 5, Selucká 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/0, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Dvorský, Karlubík, diváků: 650
 

Tobiášová dnes trefila síť Zlína hned pětkrát.

Foto dušan Slezáček