Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.2.2013 otevřeno: 1018 x

Už zítra startuje 19. kolo WHIL

Pozvánka na další pokračování nejvyšší česko-slovenské soutěže házenkářek, jehož program je rozdělen do třech hracích dnů. Volný los mají Michalovce.

 

Stejně jako minulé kolo WHIL je i to devatenácté rozprostřeno do druhé poloviny týdne a fanoušci tak budou dostávat interligové požitky po drobných dávkách. Kolo odstartuje dvěma středečními duely a po pátečním utkání Poruby se Zlínem jej zakončí tři sobotní zápasy, z nichž ten mezi Olomoucí a Partizánským budete moci sledovat v přímém přenosu na internetovém kanále České televize, Sportzive.cz.
 

 

Most (1. místo, 32 bodů) – Veselí nad Moravou (5. místo, 22 bodů)
středa 13. února, 18.00 hod.
 

 

Šlágrem kola bude bezesporu střetnutí vedoucího Mostu proti obhájkyním interligového primátu z Veselí nad Moravou. První vzájemný duel sezóny skončil v 6. kole výhrou Panenek 20:17 a pro mostecké Černé Anděli to byla dosud jediná prohra v tomto interligovém ročníku. Oba týmy již v tabulce dělí propastných 10 bodů, o což se postaral také program uplynulého víkendu, ve kterém Most s přehledem přehrál Písek, a naopak Veselí podlehlo těsně Partizánskému, které se tak v tabulce vyšvihlo před obhájkyně česko-slovenského zlata. Veselské Panenky rozhodně nejsou v optimální formě - v posledních třech zápasech dokázaly vsítit pouze 54 branek a připsali si jediný bod za remízu v Olomouci! Do utkání tak půjdou v roli favoritek domácí Andělé, kteří očekávají „plný dům“ a bouřlivou diváckou kulisu.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Veselí nad Moravou – Most 20:17 (10:10)
 

 

Dominka Müllnerová dominuje brankářským statistikám WHIL 2012/13. V sobotu proti Písku stihla i přes brzké střídání
téměř 30 zákroků (!) a dobrý výkon předvedla i při jediné letošní prohře Mostu proti Veselí. Panenkám na výhru stačilo
20 branek, o 2 z nich se postarala Jitka Tomečková. Foto: J. Kolísko.

 

 

Nitra (13. místo, 0 bodů) – Šaľa (6. místo, 20 bodů)
středa 13. února, 20.15 hod.
 

 

V druhém středečním utkání budou naopak favoritkami hostující hráčky. Přestože Nitra v letošním kalendářním roce opakovaně potrápila své soupeřky, dosud v sezóně nedosáhla ani na jeden bod a změnu této bilance rozhodně nebudou chtít připustit svěřenkyně trenéra Kuťky. Ty v uplynulých týdnech zápasily a zápasí se zdravotním stavem, vzdálila se jim absolutní špička interligového pelotonu a v Nitře musí bodovat. V minulém kole Nitranky nestačily na Porubu a zítra je čeká obdobně těžký duel, ve kterém by případný premiérový bodový zisk nesl punc největší senzace sezóny.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Šaľa – Nitra 40:24 (19:10)
 

 

Poruba (3. místo, 26 bodů) – Zlín (10. místo, 6 bodů)
pátek 15. února, 18.00 hod.
 

 

Dvacetibodový rozdíl v aktuální tabulce WHIL je i mezi Porubou a Zlínem, tedy loňskými semifinalisty play-off o titul českých mistryň, které ale v letošní sezóně dělí až propastný rozdíl. Zlín se trápí především v tomto kalendářním roce, ve kterém dosud nebodoval a připsal si tak už sedm proher v řadě. Naposledy se mohly svěřenkyně trenéra Salače radovat na počátku listopadu, kdy přivezly dva body z palubovky poslední Nitry. Tam v minulém kole uspěla s přehledem i Poruba, která rozhodně ještě nevzdala svůj boj o interligový a následně český primát. Jeho oslavy zažila v létě loňského roku i Šárka Marčíková, která v ostravském klubu ze Zlína hostovala, ale v letošní sezóně se musí smířit v dresu valašského klubu s bojem ve spodních patrech tabulky. V prvním vzájemném zápase sezóny nasázela Marčíková Porubě 6 branek a přispěla k relativně vyrovnanému průběhu střetnutí. Podporovala ji také zkušená Michaela Budayová, která ale kvůli vážnému zranění nohy svému týmu dlouhodobě (a citelně) chybí.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Zlín – Poruba 25:31 (12:15)
 

 

Písek (12. místo, 5 bodů) – Senec (8. místo, 16 bodů)
sobota 16. února, 15.00 hod.
 

 

Po třech těžkých střetnutích s Mostem během uplynulých dvou víkendů čeká Jihočešky soupeř, který bude pro jejich mladý kádr rozhodně hratelnější. Nikoliv však snadný! Je jím totiž Senec, který už posbíral 16 bodů a dva si na podzim připsal i po výhře nad Pískem. Senec navíc v minulých týdnech stoprocentně využil výhodné losu a zvítězil ve všech třech zápasech proti hůře postaveným celkům, mezi něž Sokolky také patří. Do této bilance je nutné připočíst také hodně překvapivou výhru nad Šaľou, od které právě sobotu uplyne přesně jeden měsíc. V Obloukové hale se tak dá očekávat vyrovnaný souboj, ve kterém domácí hráčky budou potřebovat podporu fanoušků, aby přerušily úspěšnou bilanci Piccardu.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Senec – Písek 29:26 (14:10)

 

 

Písečtí trenéři Jan Slavík a Michal Horák (zleva) měli po trojzápase s Mostem těžkou hlavu. Nakopne ve zbytku sezóny (přes vyřazení českým týmem) pohárová účast Sokol tak, jako v minulých letech? Foto: Z. Koza.

 

 

Olomouc (9. místo, 11 bodů) - Partizánske (4. místo, 23 bodů)
sobota 16. února, 17.30 hod., PP Sportzive.cz
 

 

Před televizními kamerami proběhne na Hané souboj dvou týmů, kterým se v kalendářním roce skutečně daří! Partizánské nejen že využilo (obdobně jako při startu soutěže) dobrého losu a opět se propracovalo do špičky WHIL, ale navíc si dokázalo připsat skalp Veselských Panenek. Olomouc pak byla v roce 2013 až do minulého kola neporažena, připsala si čtyři výhry a jednu remízu a výrazně tak navýšila své dosavadní bodové konto. O tom, že bude V Olomouci k vidění kvalitní a vyrovnaná házená svědčí podobné výsledky obou týmům proti obhájkyním interligového zlata z Veselí nad Moravou. V zápasech na domácí půdě, které od sebe dělilo pouze osm dní, dosáhly Olomoučanky na bod po remíze 20:20 (15:9), Partizánske pak dokonce na výhru 20:19 (11:12). Ozdobou utkání bude souboj aktuální nejlepší střelkyně WHIL, Klaudie Michnové (Partizánske, 115 branek) s domácí brankářkou Barborou Raníkovou.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Partizánske – Olomouc 31:25 (17:12)
 

 

Jindřichův Hradec (11. místo, 6 bodů) - Slavia (7. místo, 20 bodů)
sobota 16. února, 18.00 hod.
 

 

Program 19. kola WHIL skončí u Vajgaru, kam přijedou hráčky Slavie Praha. Jindřichův Hradec byl prvním týmem WHIL, který v průběhu letošní sezóny změnil trenérské vedení a zdá se, že změny čekají také realizační tým Slavie. Po nepříliš oslnivých výsledcích v kalendářním roce 2013 by totiž mělo dojít k dlohodobě avizovanému rozšíření a posílení realizačního týmu Pražanek o trenéra licence A, jehož jméno by vedení klubu mělo oznámit v nejbližších dnech. Jindřichův Hradec čeká na rozšíření sbírky 6 podzimních bodů, ale v letošním kalendářním roce se dosud radovat nemohl, byť k tomu měl v Senci velice blízko a překvapivě vyrovnaný duel sehrál i na domácí palubovce s mistrovskou Porubou. Zda na tento výkon dokáže navázat v neděli je otázkou, každopádně sebevědomí Pražanek bude po podzimní pohodlné výhře určitě vysoké a nutnost bodovat v boji o udržení tempa špičky WHIL činí ze Slavie jasného favorita duelu.
 

Vzájemný zápas sezóny 2012/13
Slavia – Jindřichův Hradec 33:17 (13:8)