Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.5.2013 otevřeno: 1013 x

Pozvánka na 5. kolo nadstavby WHIL 2012/13

Nejvyšší ženská soutěž se blíží do finále. Jejího vítěze už sice známe několik týdnů, hádanka o tom, kdo si na krk zavěsí zbývající medaile, ale ještě rozluštěna nebyla. Po blížícím se víkendu už ale můžeme mít v mnohém jasno!

 

 

Veselí n. M. (4. místo, 34 bodů) – Slavia (3. místo, 38 bodů), neděle 5. května, 17.00 hod.

Nejvíce světla do dělení kovů mlže vnést utkání mezi Slavií a Veselím. Veselanky jsou již ze hry o medaile. Tedy jistou teoretickou šanci ještě mají – musely by na Slavii vyhrát o devět branek, neboť jinak je čtyřbodová ztráta na třetí Slavistky je už dva zápasy před koncem soutěže nedostižná. Pražankám se teď v nadstavbě neobyčejně daří (v nadstavbě zatím ani jedinkrát Slavistky neprohrály a naposledy si poradily čtyřbrankovým rozdílem s Mostem) a míří výš než za bronzem. Vítězství Veselanek by ale zavřelo cestu Slavistkám do boje o stříbro. Ten však nebudou mít zcela ve svých rukách. O tom, zda se v posledním nadstavbovém kole utkají Pražanky s Porubou o druhou příčku v přímém souboji, rozhodne zápas mezi Porubou a Mostem, jehož dohrávka je naplánována až na 14. května s ohledem na účast Most ve finále Cahllenge cupu. Veselanky v nadstavbě nebodovaly ani jednou. S čtyřiatřiceti body opouštěly základní část a v souboji o medaile k nim už nepřidaly ani jediný. Naposledy je o jiskřičku naděje na příjemnější letošní výsledek připravily loňské mistryně z Poruby, když na Slovácku předvedla dobrý výkon brankářka Doláková a Veselankám se nedařila koncovka. Na závěr sezóny, jimž pro veselské fanoušky bude právě duel se Slavií, se ale ve Veselí připravují a hodlají pražský celek potrápit. „Všem nám půjde o čest. Musíme zápas se Slavií vyhrát. Neexistuje, abychom to zabalili, i když proti Porubě to některé hráčky udělaly,“ vyznal se pro klubový web trenér Kumpán. Toto utkání bude navíc posledním zápasem před veselským publikem pro spojky Helenu Štěrbovou a Zuzanu Drotárovou, které příští sezónu míří do Francie.

 

Vzájemné zápasy sezóny
Slavia – Veselí 25:24 (16:9) 
Veselí – Slavia 21:19 (10:6)
Slavia – Veselí 30:20 (17:8)

 

Pro Helenu Štěrbovou bude utkání se Slavií posledním zápasem ve Veselské hale. Míří do Francie.

Foto Jaroslav Kolísek

 

WHIL – nadstavba ČR – o 5. – 8. místo: 5. kolo

 

 

Písek (2. místo, 9 bodů) – Jindřichův Hradec (4. místo, 1 bod), sobota 4. května, 15.00 hod.

Jihočeské derby se připravuje na víkend do Písku a Jindřichův Hradec v něm musí bojovat, chce-li pomýšlet na to, že by se odlepil ze dna tabulky české nejvyšší soutěže. V druhém poločase proti Olomouci předvedly v prvomájovém zápase Hradečanky dobrý výkon, ovšem vzhledem k tomu, že si z první půle nesly osmibrankovou ztrátu, pohlídaly si Hanačky vítězství a Jindřichův Hradec má i nadále na kontě jediný bod za remízu ve Zlíně. K němu by teď potřeboval přidat další dva, aby mohly pomýšlet na to, že v tabulce pod sebe stlačí právě Zlín, tato možnost je však již jen poměrně teoretická. Písečanky jsou nahoře, závěr sezóny si družstvo v čele s Borovskou a Vyhnalovou užívá. V nadstavbě si Písek zatím poradil se všemi soupeři a právě Jindřichohradečankám v posledním vzájemném souboji naložil osmibrankovou porážku. Ty se ale nevzdávají a v předposledním zápase sezóny ještě hodlají zabojovat o solidní výsledek. O prvenství v dolní skupině nadstavby pak rozhodne pravděpodobně přímý souboj mezi Olomoucí a Pískem.

 

Vzájemné zápasy sezóny
Jin. Hradec – Písek 29:37 (14:13)
Písek – Jin. Hradec 32:23 (14:11) 
Jin. Hradec – Písek 24:23 (10:11)

 

Zlín (3. místo, 3 body) – Olomouc (1. místo, 10 bodů), neděle 5. května, 16.00 hod.

Zápas ve Zlíně má poměrně jasného favorita, byť výkony Olomouce nejsou v posledních kolech zcela přesvědčivé. Situace domácího družstva je v závěru nadstavby nezáviděníhodná - je nyní v pozici, kdy se musí reálně obávat o svou interligovou příslušnost. Ve Zlíně si brousili zuby na pátou příčku a tím i účast v Challenge Cupu. Ovšem skutečnost, že v nadstavbě získaly jediný bod a jen bonus, který získaly před začátkem nadstavby za svůj výsledek v základní části, je drží před posledním Hradcem, otřásly sebevědomím mladého týmu. Zlín nutně musí bodovat proti Hanačkám, které jsou ovšem zkušenějším týmem a budou mít možnost hrát s větším klidem, neboť ani porážka ve Zlíně jim nezavře cestu k zisku pátého místa (o něj pak zabojují Olomoučanky případně přímo v posledním zápase s Pískem). Zlín tak musí udělat všechno pro to, aby se vyhnul barážovému souboji s ambiciózním týmem Plzně.

 

 

Vzájemné zápasy sezóny
Olomouc – Zlín 27:19 (16:10) 
Zlín – Olomouc 28:22 (17:12)
Olomouc – Zlín 28:20 (14:15) 

 

Slovensko - play-off - finále


Šaľa – Michalovce – stav série 0:2 (20:33, 19:31)

Partizánske - Senec - stav série 1:1 (31:32, 25:25 - na střely ze sedmimetrového hodu 3:4)

Michalovečanky hodlají v sobotu rozhodnou o zisku titulu. To o třetí příčku se budou hrát ještě minimálně dva zápasy. Zatímco Michalovce v obou dosud odehraných zápase Šaľu jasně přehrály, zápasy mazi Sencem a Partizánskym jsou maximálně vyrovnané. První utkání se prodlužovalo, ve druhém došlo "na sedmičky". Více čtěte zde.
 

 

Trenér Kumpán říká, že jeho svěřenkyně nehodlají usnadnit Slavii cestu za stříbrem. Poperou se o vítězství alespoň pro svou čest.

Foto Jaroslav Kolísek