Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.1.2014 otevřeno: 984 x

Na obzoru „skandinávský“ pohárový víkend

Českou klubovou ženskou házenou čeká velký svátek - v Ostravě se představí švédský Höör, v Mostě pak dánský Esbjerg. Vyrazte osobně na špičkovou házenou! Podpořte české celky v osmifinále evropských pohárů!


České ženské týmy v pohárové Evropě dokáží sbírat cenné zkušenosti a svými výsledky také dělat radost fanouškům. Vrcholem byl nesporně triumf mosteckých Andělů v loňském ročníku Challenge Cupu, ve kterém má letos Česká republika dva zástupce – pražskou Slavii a Sokol Poruba. Zatímco Slavistky zasáhly do pohárových bojů již na podzim, kdy si opakovaně poradily se švýcarským Winterthurem, Ostravanky byly nasazeny až do osmifinále (díky vysoké kvótě českých klubů a stříbrným medailím Poruby z domácí soutěže v ročníku 2012/13), které je na programu v prvních únorových víkendech. Most, který přesedlal do Poháru EHF, čeká po náročných úspěšných sériích s norskými a rumunskými soupeřkami další výzva v podobě zápasů proti dánském Esbjergu.

 

 

Radost Petry Vítkové po proměněném sedmimetrovém hodu, který poslal Mostečnaky v nervydrásajícím souboji s rumunským Zalau do osmifinále Poháru EHF. Foto: A. Wipf.

 


Porubu čeká těžký protivník, švédský Höör, jehož hru bedlivě na videozáznamech sleduje lodivod Poruby Jan Beňadik. „Je to rychlý tým složený z mladých hráček. Analyzujeme si jejich hru, máme díky předchozímu náročnému programu tento týden ve středu volno, a to by nám mohlo pomoci nejen nabrat síly, ale především se takticky připravit. Přes kvality Švédek je to dle mého názoru hratelný soupeř a doufáme, že s podporou domácích fanoušků si do odvety přeneseme dobrý výsledek,“ míní kouč Moravanek.


A forma Moravanek naznačuje, že tento plán není nereálný. Poruba má formu a na okamžik se dokonce vyšvihla do čela vyrovnané WHIL. Pomohla jí k tomu výhra nad Baníkem Most a kouč Baňadik připouští, že mezi stylem Švédek a úřadujících mistryň „Hrají podobnou házenou a z tohoto pohledu je výsledek proti Mostu potěšitelný. My jsme poslední tři týdny opravdu tvrdě pracovali, měli jsme pohromadě konečně celý tým včetně reprezentantek a přináší to ovoce. Chceme to přetavit v úspěch také v evropském poháru,“ přibližuje Jan Beňadik.

 

Poruba bude spoléhat také na brankový příspěvek české reprezentantky Michaely Hrbkové, aktuálně nejlepší interligové střelkyně. "U Míši není nikdy snadný ten přechod mezi reprezentačními a klubovými zápasy, ale už si to zdá se sedlo," glosuje její formu kouč Poruby Jan Beňadik. Foto: A. Wipf.

 

Most čeká ještě dnešní interligová předehrávka proti Zlínu a zápas bude mít pikantní přídech souboje aktuálního kouče slovenské reprezentace Dušana Poloze, vedoucího na klubové úrovni Most, a dvojicí jeho předchůdců u národního týmu našich východních sousedů Sabatka – Černá, působících od letošní sezóny ve Zlíně. Také s ohledem na středeční termín střetnutí se Zlínem se v Mostě bude hrát v méně tradičním nedělním termínu. Slavia své pohárové duely sehraje až příští víkend na půdě Chorvatek a plně se tak může soustředit na svůj víkendový duel s Michalovcemi - i v případě třetího českého zástupce v pohárové Evropě ale platí, že se již o tomto víkendu se vyplatí zajít se podívat na špičkovou házenou! Vždyť se v Praze představí zatím nejúspěšnější celek letošního ročníku WHIL s bohatými pohárovými zkušenostmi!


 

České ženské týmy v pohárech EHF - nejbližší zápasy
termín zápas soutěž fáze
středa 29. ledna, 18.00 hod. Most - Zlín WHIL 14. kolo
sobota 1. února,18.00 hod. Poruba - Höör (SWE) Challenge Cup osmifinále
neděle 2. února, 17.00 hod. Slavia - Michalovce (SVK) WHIL 14. kolo
neděle 2. února, 18.00 hod. Most - Esbjerg (DEN)  Pohár EHF osmifinále