Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.1.2014 otevřeno: 649 x

Pozvánka na 14. kolo WHIL

Čtveřice zápasů je na programu o nadcházejícím víkendu v nejvyšší česko-slovenské soutěži házenkářek a nejvíce pozornosti bude poutat duel vedoucích Michalovců na palubovce pražské Slavie.

 

Po předchozích předehrávkách 14. kola WHIL, ve kterých si body připsaly favorizované týmy reprezentující Českou republiku v evropských pohárech, se o víkendu uskuteční další čtyři interligové duely a ve všech případech půjde o česko-slovenská střetnutí. Největším lákadlem bude nesporně zápas aktuálně čtvrté Slavie Praha proti Michalovcům, který je jediný na programu v neděli, zbylá trojice utkání se sehraje již v sobotu a také v těchto utkáních půjde o hodně cenné body. Při určité výsledkové konstelaci, a nutno říci že nikterak nereálné, se může šestičlenné čelo tabulky smrsknout do pouhých třech rozdílových bodů!

 

Veselské Panenky se představí svým fanouškům proti Partizánskemu. V předchozích domácích duelech roku 2014 se Romana Chrenková postarala o více než třetinu branek svého týmu. Foto: J. Kolísek.

 

Otázka další koncentrace vedoucích týmů do co nejužšího bodového pásma je pochopitelně odvislá od výsledku zmiňovaného šlágru kola, kdy se v Edenu představí Michalovce. Slovenské mistryně by letos rády konečně uzmuly interligový primát českým celkům a zatím mají sezónu rozehranou výborně – figurují v čele tabulky, i když mají dosud odehráno méně zápasů než jejich největší konkurentky. Mezi ty se v případě výhry ale hned zařadí Slavia, která na čtvrtém místě ztrácí na vedoucí příčku čtyři body. Nutno poznamenat, že úspěch Slavie by byl prvním českým zásahem do dosavadního úspěšného tažení Iuventy, neboť všechny tři body, které dosud ve WHIL 2013/14 východoslovenský celek ztratil, mají na svědomí slovenské týmy Šaľy a Partizánskeho. Slavia má ale před koncovkou základní části soutěže velice dobré postavení, neboť ve své rekonstruované hale sehraje šest z osmi zbývajících zápasů dlouhodobé fáze sezóny a v těch předešlých byla bodově stoprocentní a předváděla útočnou smršť – v pěti zápasech nastřílela fantastických 198 branek! Také proto by si Pražanky, v jejichž interligovém dresu působí české reprezentantky ženské, juniorské i dorostenecké kategorie (!) zasloužily výrazně vyšší divácké návštěvy.
 

 

Zbylá trojice zápasů bude přes svůj význam stát ve stínu šlágru kola, ale především pohárových duelů Mostu a Poruby v osmifinále Poháru EHF, resp. Challenge Cupu. Nelehký soupeř čeká na veselské Panenky, které hostí Partizánske. Slovenský tým je stále v kontaktu se špičkou interligy a to i díky pozitivní bilanci na českých palubovkách. V letošní sezóně si připsal ve venkovních zápasech proti českým týmům čtyři výhry a jen jedinkrát odjel zpět s nepořízenou, když podlehl o pět branek v dobré formě hrající Porubě. Naopak Panenky mají v letošní sezóně v domácím prostředí zápornou bilanci, když sice s přehledem přehrály Senec, ale nestačily na Šaľu a Michalovce. Také Olomouc získala v letošní sezóně ze slovenských soupeřů pouze skalp Sence, ale dosáhla toho v hostujícím prostředí a v sobotu si Hanačky budou chtít nesporně tuto radost zopakovat také před domácími fanoušky v zápase, ve kterém budou jednoznačnými favoritkami. Favoritem bude domácí celek také v Šaľe, kam míří Písek, který tradičně ukazuje během sezóny herní progres, ale stále čeká na první bodový zisk. Pokud by přišel na půdě Šaľy, kde tratily i oba aktéři šlágru kola, tedy vedoucí Michalovce a čtvrtá Slavia, bylo by to překvapení první kategorie.


 

Program 14. kola WHIL 2013/14
Jindřichův Hradec - Poruba 22 : 32 (10:14)
Most - Zlín 26 : 22 (16:11)
Olomouc - ŠKP Piccard Senec sobota 1. února, 17.30 hod.
Veselí n.M. - Partizánske sobota 1. února1.2. 18.00 hod.
Šaľa - Písek sobota 1. února1.2. 18.00 hod.
Slavia - Michalovce neděle 2. února, 17.00 hod.