Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.2.2014 otevřeno: 697 x

Pozvánka na interligový víkend

Pouze čtyři duely 18. kola jsou v nejbližších třech dnech na programu v nejvyšší soutěži házenkářek – nejvíce pozornosti budí dnešní duel Šaľy a Poruby, o víkendu se ale bude hrát také o hodně!


Dva týmy, které v posledních kolech tratily, a bojují tak o setrvání ve hře o cenné kovy z dlouhodobé části sezóny se už dnes utkávají v Šaľe, kde tamní Duslo hostí Porubu. Ta sice před dvěma týdny zaváhala proti Olomouci, vzápětí ale uštědřila nad očekávání tvrdý debakl pražské Slavii a svěřenkyně Jana Beňadika evidentně mají formu. Úřadující české vicemistryně čeká další velká výzva, neboť Šaľa je v domácím prostředí velice silná a dokáže svými výsledky zatím částečně překrýt i značně neuspokojivou bilancí pouhých tří výher na palubovkách soupeřek. Zápas je hrán v pátečním termínu opět s ohledem na televizní vysílání na slovenské televizi.

 

 

 

18. kolo WHIL - program
termín /výsledek zápas
39:12 (20:5) Slavia - Jindřichův Hradec
pátek 28. února, 18.00 hod. Šaľa (6. místo, 22 bodů) - Poruba (5. místo, 24 bodů)
sobota 1. března, 15.00 hod. Písek (12. místo, 2 body) - Senec (11. místo, 4 body)
sobota 1. března, 17.30 hod. Olomouc (7. místo, 16 bodů) - Veselí nad Moravou (9. místo, 22 bodů)
neděle 2. března, 16.00 hod. Zlín (8. místo, 14 bodů) - Partizánske (4. místo, 25 bodů)
středa 5. března, 18.00 hod. Most (2. místo, 28 bodů) - Michalovce (1. místo, 29 bodů)

 


Sobota pak přinese dva důležité zápasy, které by mohly přinést vyrovnanou a bojovnou házenou. Odpoledne bude Písek v domácím prostředí bojovat o zlepšení dosud neuspokojivé bodové bilance a šanci bude mít výjimečnou – v Obloukové hale přivítá předposlední Senec. Nebude se bojovat jen o aktuální poslední příčku v tabulce, ale půjde rovněž o souboj na dálku mezi oběma jihočeskými týmy ve WHIL (Písek a Jindřichův Hradec), neboť lepší umístění po základní části by mohlo hrát důležitou roli v play-out o udržení v nejvyšší soutěži.

 

 

Vzájemné zápasy 7. kolo
Michalovce - Most 26 : 24
Partizánske - Zlín 24 : 28
J.Hradec - Slavia 14 : 37
Veselí n.M. - Olomouc 25 : 23
Poruba - Šaľa 25 : 23
ŠKP Piccard Senec - Písek 25 : 24

 

Podvečerní sobotní zápas v Olomouci má pak enormní význam s ohledem na boj o poslední postupové místo do českého play-off, ve kterém mají účast jistou týmy Mostu, Slavie a Poruby a o posledním čtvrtém účastníkovi rozhodne až koncovka dvaadvacetidílné základní části. Případná výhra domácí Olomouce by znamenala konec reálných postupových nadějí veselských Panenek, které budou chtít v sobotu na Hané navázat na svou podzimní výhru ve vzájemném zápase. Třetím týmem bojujícím o české play-off je pak Zlín, který hostí nebezpečné Partizánske. Danlog přijede v neděli do Zlína jistě s cílem oplatit svěřenkyním slovenského kouče Sabatky podzimní prohru z domácího hřiště a nadále se udržet ve hře o interligovou medaili.
 

 

Skutečným šlágrem 18. kola WHIL pak ale bude jeden z vrcholů jarní části letošní sezóny - duel mistrovských celků Mostu a Michalovců bude může mít klíčový vliv na zápletku okolo zisku česko-slovenského zlata v sezóně 2013/14! Pozvánku na tento duel přineseme po víkendu.