Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.9.2014 otevřeno: 2515 x

Představujeme týmy WHIL: DHK Baník Most

Bez Beňuškové, Vaňkové a Martinkové, místo toho ale se Súkenníkovou a Szarkovou vstupují do sezóny, v níž budou obhajovat mistrovský titul, házenkářky Baníku Most.

 

 

V konečném zúčtování WHIL stačilo nakonec čtyřiatřicet získaných bodů házenkářkám Mostu „jen“ na třetí místo, když zaostaly za týmy Michalovců a (rozdílem skóre) Slavie. Poruba už pak pro Severočešky v českém play-off nebyla nepřekonatelným soupeřem. Po prvním vyrovnaném utkání Most zvítězil nad Ostravankami v dalších dvou duelech a postoupil do finále, kde se utkal se svým největším soupeřem uplynulé sezóny – Slavií. Dramatické finále se pak natáhlo do maximálního počtu pěti odehraných utkání, kdy to po desetibrankovém vítězství Slavie nad Mostem ve druhém zápase vypadalo pro Pražanky na jednoznačnou záležitost. Most však dokázal sérii otočit a nakonec právě Černí andělé slavili mistrovský titul.

 

Profil klubu
název klubu Dámský házenkářský klub Baník Most
partneři

Statutární město Most, Vršanská uhelná a.s. 

rozpočet na sezónu 2014/15 -
webové stránky www.dhk-banikmost.cz
Facebook DHK Baník Most
Youtube DHK Baník Most
cíle pro sezónu 2014/15 do 5. místa WHIL
adept na titul WHIL Michalovce, Slavia, Šaľa
adept na národní tituly ČR: Slavia, SR: Michalovce

 


Ani mistrovský tým mosteckých házenkářek nezůstal před novou sezónou beze změny. Hned tři házenkářky si svými výkony v mosteckém dresu vybojovaly zahraniční angažmá. Do Sachsen Zwickau zamířila Edita Vaňková, především ale Most přišel o dvě produktivní kanonýrky – reprezentantky Petru Beňuškovou a Hanu Martinkovou. Na trenérskou lavičku se navíc přesunula velezkušená Petra Vítková. Tato hvězdná jména by měly nahradit Slovenky Lucia Súkenníková a Simona Szarková. Právě Szarková byla v loňské sezóně šestou nejlepší střelkyní interligy, Súkenníková se v tabulce střelkyň rovněž vlezla do první desítky. Šaľa tak v těchto hráčkách ztratila významnou střeleckou sílu. Lucia Súkenníková se v Mostu navíc bude věnovat trenérské činnosti a práci s mládeží, jejím aktuálním projektem je rozvoj dětských házenkářských týmů v okolí Mostu. V Mostu budou sbírat zkušenosti i talentované české házenkářky ze západu Čech. Z HC Plzeň do Mostu přišla Dominika Zachová, talentovaná kanonýrka si našla pevné místo v prvoligové sestavě Plzně a tato hráčka na postu křídla ve dvaadvaceti zápasech nastřílela sto osm branek. Rovněž z Plzně, ale z týmu DHC SVŠ, přišla do Mostu loni ještě brankářka dorosteneckého týmu Karolína Smolová. Kolonku příchodů uzavírá mostecká dorostenka Nikola Motejlová.

 

DHK Baník Most - změny v kádru
příchody Súkenníková (Šaľa), Szarková (Šaľa), Zachová (HC Plzeň), Smolová (SVŠ Plzeň)
odchody Vaňková (Sachsen Zwickau), Beňušková (Stella Saint-Mau), Martinková (Sachsen Zwickau)

 


Příprava Mostu začala 21. července. Trenéři Mostu nevedou v prvních dnech klasickou fyzickou přípravu. „Od prvního tréninku se věnujeme herním činnostem, které prokládáme fyzickými prvky v různém poměru. Nejhrubší přípravu bez míče hráčky absolvují ještě před odchodem na dovolenou, tedy již na přelomu května a června,“ uvedl Poloz. Na konci července tým absolvoval soustředění v Třeboni, krátce na to hráčky odcestovaly na herní soustředění do Thuringenu, dále Andělé odehráli domácí turnaj v Mostě a kvalitně obsazený turnaj v Hodoníně a vedení klubu hráčkám přidalo i tréninkové zápasy proti německým týmům a slovenské reprezentaci.

 

Kádr sezóna 2014/2015

číslo

příjmení

jméno

datum narození

post

1

Bezpalcová

Eva

29.4.1990

brankařka

4

Matoušková

Iveta

5.1.1987

pivot

5

Dvořáková

Kateřina

2.7.1984

pivot

6

Tomášková

Irena

4.8.1981

pivot

7

Ryšánková

Helena

19.11.1992

spojka

8

Borovská

Michaela

4.2.1990

spojka

9

Motejlová

Nikola

20.9.1997

křídlo

12

Smolová

Karolína

5.9.1996

brankařka

13

Vysloužilová

Martina

1.6.1986

křídlo

14

Vítková

Petra

18.8.1979

spojka

15

Jeřábková

Markéta

8.2.1996

spojka

16

Vysloužilová

Kamila

10.8.1990

spojka

18

Šplechtová

Marcela

1.3.1991

spojka

19

Janoušková

Michaela

21.11.1992

křídlo

20

Weisenbilderová

Martina

13.4.1992

spojka

21

Szarková

Simona

2.1.1992

spojka

22

Súkenníková

Lucia

22.6.1988

křídlo

28

Siváková

Kateřina

11.10.1977

brankařka

31

Mullnerová

Dominika

26.3.1992

brankařka

55

Růčková

Petra

8.2.1989

spojka

88

Zachová

Dominika

4.6.1996

křídlo

 


Mostečanky se i letos představí v evropském poháru. V EHF cupu je ve druhém kole čeká švýcarský tým LC Brühl Handball. V česko-slovenské soutěži budou Andělé usilovat o umístění do pátého místa, adepta na vítězství ve WHIL vidí vedení Baníku mezi celky Michalovců, Slavie a Šaľy. Favoritem v boji o český titul pak je pro Most tým Slavie. „Po hráčské stránce máme rezervy, i proto, že jsou holky zraněné, nemocné, v porodnici a tak podobně. Podzim tak pro nás bude nesmírně náročný, je tam spousta reprezentačních srazů a navíc jsme bez tří spojek – Borovská, Weisenbilderová a Růčková, které jsou zkušené a ostřílené lety v Interlize. Jsou to hráčky, které táhly ten tým loni, takže se nějak budeme muset vypořádat s těmito ztrátami. Pokud by nebyla žádná zranění, mohli hrát o nejvyšší příčky a o medaile, ale uvidíme, máme na podzim osm kol. Tam bude nejdůležitější ztratit co nejméně bodů,“ řekl pro klubový web trenér týmu Dušan Poloz, zkušený kouč a trenér slovenské reprezentace, který Most loni dovedl k mistrovskému titulu.

 

Výsledky DHK Baník Most v přípravě zde.

 

Tým Mostu na domácím turnaji. |Foto DHK Baník Most

 

Házenkářky Mostu budou před obléhajícími bránit svoji pevnost vždy v sobotu od šesti hodin odpoledne. Za vstup na jednotlivá utkání zaplatí diváci třicet korun, permanentku mohou zakoupit za pět set korun. Do Sportovní haly v Mostě se pohodlně usadí asi čtrnáct set diváků, parkovat je možné přímo u haly. Z vlakového i autobusového nádraží se návštěvníci mohou k hale dopravit tramvají číslo dvě na zastávku Sportovní hala.
 

DHK Baník Most - hala

název haly
Sportovní hala Most
adresa haly Třída Budovatelů 112/7, Most
mapa ZDE
kapacita haly 1 400 diváků
doprava - vlastní parkoviště u haly
doprava - hromadná

nádraží bus i vlak dostupné tramvají č. 2, zastávka Sportovní hala

vstupné - jedorázové 30 Kč
vstupné - permananetky 500 Kč
kontakt pro rezervaci vstupenek Pavla Chotěborská 777 707 036