Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.9.2014 otevřeno: 1593 x

Představujeme týmy WHIL: Sokol Písek

Házenkářky Písku zapracovaly před sezónou do svých řad další mladé odchovanky a chtějí důstojně bojovat o solidní bodový zisk.

 

 

Házenkářky Písku vybojovaly v minulém soutěžním ročníku desáté místo, v souboji českých celků pak nejdříve vyřadily Jihočešky Veselí a v závěrečném souboji v play-off proti Olomouci Písečanky nakonec po čtyřech duelech Hanačkám podlehly a mezi osmi českými týmy jim nakonec patřila šestá příčka. Podobně jako v dalších klubech ale i v Písku proběhlo několik významných změn v soupisce družstva.


Výsledky Písku se v minulé sezóně zlepšovaly přímo úměrně tomu, jak se mladý celek družstva sehrával. Snahy o udržení kádru se však klubu zadařily pouze částečně. „Největší ztrátou je odchod zkušené Petry Bubeníkové. V Sokole letos již nebude působit ani Jitka Kutlvašrová a Žaneta Stojarová. V průběhu podzimu tým z pracovních důvodů opustí také Zuzana Keslerová. Rozpadla se nám tak pravá strana sestavy. Odchody těchto hráček bude pro nás velmi těžké nahradit,“ uvádí vedení klubu na svých internetových stránkách. S A týmem se nepřipravovaly ani Palasová a Königová, které se z ročního limitovaného přestupu se vrátily do mateřské Slávie. V týmu naopak zůstaly střelecké opory Malá a Součková, které již nakoukly do širšího výběru reprezentace v podobě účasti na Akademickém mistrovství.

 

Profil klubu
název klubu Sokol Písek
partneři

-

rozpočet na sezónu 2014/15 -
webové stránky www.hazena.info
Facebook Házená Sokol Písek
Youtube -
cíle pro sezónu 2014/15 udržení v soutěži
adept na titul WHIL -
adept na národní tituly -

 


Do A-týmu přešly z dorostu čtyři hráčky. Bullová, Pravdová, Talafousová a Benešová patřily k oporám dorosteneckého týmu, který do závěrečných kol bojoval o třetí místo v dorostenecké první lize. Navíc v A-týmu bude vypomáhat i brankařka Petříková, věkově ještě dorostenka. „Tyto hráčky určitě mají dobrý potenciál a bude záležet jen na nich, jak ho využijí,“ uvedl asistent Pokorný. „Zatím s přechodem mezi ženy trochu bojují. Především v rychlosti a síle je to pro ně velký skok, ale snaží se a učí se rychle. Mám z nich velmi dobrý pocit, ale budou potřebovat ještě čas.“ Písečtí fanoušci se tak mohou těšit na velký počet domácích hráček.

 

Písečanky v Alžírsku. |Foto www.hazena.info

 

V rámci přípravy absolvovaly házenkářky píseckého Sokola turnaje v Alžírsku a v Otrokovicích, sehrál i řadu dalších přípravných zápasů. „Pokud budu upřímný, tak s přípravnými turnaji nemohu být spokojen. Nejde ani tak o výsledky, ale hlavně o to, že z různých důvodů, ať už zdravotních, pracovních, reprezentačních, ale i dovolených, jsme neodehráli žádné utkání v plné sestavě,“ postěžoval si trenér Slavík na webu klubu. „Na druhou stranu nám příprava ukázala, co by mohlo fungovat a na čem ještě musíme hodně zapracovat. V žádném případě nejsme tak silní jako na konci loňského ročníku, kdy jsme měli třináct, patnáct výkonnostně vyrovnaných děvčat naladěných na jeden systém. Na to budeme potřebovat ještě čas,“ dodal kouč.

 

Sokol Písek - hala

název haly
Sportovní hala Písek
adresa haly Tylova ulice, Písek
mapa ZDE
kapacita haly -
doprava - vlastní parkoviště u haly
doprava - hromadná

-

vstupné - jedorázové -
vstupné - permananetky -
kontakt pro rezervaci vstupenek -


V Písku se v otázce předsezónních cílů drží nohama pevně na zemi. „Cíle se nemění. Víme, že opět budeme hrát o záchranu, ale chtěli bychom získat více bodů a dřív než se nám to povedlo loni,“ připomenul trenér děsivý začátek loňské sezony, kdy první body házenkářky vybojovaly až v únoru proti Senci. „V letošní sezóně to bude ještě náročnější. Spodní část tabulky bude velmi vyrovnaná. My máme polovinu týmu novou a ještě mladší než loni a naopak přímí konkurenti posilovali. Ale věříme, že hráčky, které s námi prošly loňskou sezonou, využijí nasbírané zkušenosti a také, že se podaří maximálně zapracovat do týmu nadějné písecké dorostenky,“ řekl Slavík.

 

Informace  v článku jsou převzaty z oficiálních stránek klubu.