Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.9.2014 otevřeno: 1549 x

Představujeme týmy WHIL: HC Zlín

Na novou sezónu jsou již připraveny i házenkářky Zlína. S kanonýrkou Alžbětou Tóthovou a kádrem doplněným talentovanými dorostenkami se Zlín už v neděli vrhne do úvodních interligových bojů.

 

 

Tým Zlína v minulé interligové sezóně vybojoval v základní části dvacet bodů, což mu stačilo na konečné sedmé místo a účast v horní čtverce českého play-off. Tady se popraly Zlíňanky se Slavií, Pražanky ale házenkářky z východu Moravy do finále nepustily a v souboji o bronz byly nakonec úspěšnější než Zlíňanky hráčky Poruby. Tým střelecky táhla zkušená kanonýrka Alžběta Tóthová, která se se 184 nastřílenými brankami stala čtvrtou nejlepší střelkyní WHIL a u týmu setrvala i pro následující sezónu.

 

Profil klubu
název klubu HC Zlín
partneři

-

rozpočet na sezónu 2014/15 -
webové stránky www.hazenazlin.cz
Facebook Handball Club Zlín Interliga ženy
Youtube -
cíle pro sezónu 2014/15 účast v semifinále play-off
adept na titul WHIL -
adept na národní tituly -

 


Před novou sezonou podle informací na internetových stránkách zlínského klubu odešly spojka Šárka Marčíková do Poruby, křídlo Martina Salčáková za sestrou Kristýnou do Olomouce. Další křídla Marcela Handlová a Kateřina Brzósková ukončily aktivní činnost. Posilou by měla být slovenská spojka Zuzana Drotárová, ze studijního pobytu v zahraničí se do Zlína vrátila Zuzana Marčíková, působící na postu pivota. Konkurenci přišly do týmu rozšířit dorostenky Monika Kříčková, Michaela Kolářová a Michaela Kučerová. Před začátkem sezóny tým trápí zdravotní problémy, zlínský kádr je ale poměrně široký, a tak se s dočasnými absencemi trenér Peter Sabadka jistě zvládne vypořádat.

 

Letní příprava ve Zlíně. |Foto facebookový profil týmu/Martin břenek (Zlínský deník)


Házenkářky absolvovaly soustředění v Morkovicích a vedení klubu pro ně připravilo i několik kvalitních přípravných duelů. "Tři týdny přípravy byly kondiční, dva týdny se hráčky připravovaly individuálně, pokračovala znovu fyzická i herní část. Sehráli jsme spoustu přátelských duelů, chceme být důsledně připraveni na sezonu a zachytit úvod soutěže. Léto jsme zahajovali s pětadvaceti hráčkami, přesto se nám nevyhnuly menší zdravotní problémy, ale věřím, že do začátku soutěže bude tým plně kompaktní. Mladé dorostenky se ukazují taky ve velmi dobrém světle," řekl pro internetové stránky klubu hlavní kouč Peter Sabadka.

 

Sokol Písek - hala

název haly
Sportovní hala Euronics
adresa haly U Stadionu 4286
mapa ZDE
kapacita haly -
doprava - vlastní parkoviště u haly
doprava - hromadná

autobusové nádraží asi 500 m, MHD zastávka Sportovní hala

vstupné - jedorázové -
vstupné - permananetky -
kontakt pro rezervaci vstupenek -
 

 

 

Širší kádr žen HC Zlín:

brankářky - Zuzana Mikšovská, Lenka Benedíková, Martina Túrociová, Lenka Černá

spojky - Alžběta Tóthová, Zuzana Drotárová, Denisa Kamenářová, Darina Nudni, Michaela Sobieská, Helena Brandová, Michaela Budayová, Gabriela Nygrýnová, Tereza Fabíková, Michaela Kučerová, Magda Popelková, Michaela Kolářová

pivoti - Zuzana Marčíková, Kristýna Vlková, Zuzana Dufková, Šárka Pospíšilová, Monika Kříčková

křídla - Lenka Hradilová, Kateřina Novotná, Andrea Očadlíková, Eva Kalivodová

 

Informace v článku vychází z textů publikovaných na oficiálních stránkách klubu.