Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.11.2014 otevřeno: 468 x

Challenge Cup: Poruba vyhrála o 16 gólů, odveta již v neděli

Házenkářky Sokola Poruba zvítězily v prvním ze dvou víkendových utkání třetího kola Challenge Cupu nad portugalským celkem Juve Lis 35:19 (16:11). Odveta se hraje již tuto neděli 16. listopadu od 14.00 hodin opět v hale Sarezy v Hrušovské ulici.

 

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu a v 8. minutě vedl 5:1. Domácím házenkářkám pak pomohl oddechový čas, po kterém se jejich výkon zlepšil. O sedm minut později Poruba vyrovnala na 7:7 a následně se ostravské hráčky nadechly k velkému obratu. Do přestávky získaly klíčový pětibrankový náskok 16:11. Po přestávce už na hřišti kraloval jen domácí celek, který postupně navyšoval svůj náskok až na rozdíl šestnácti branek.

 

Šárka Marčíková, nejlepší střelkyně Sokola Poruba: „Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Možná to bylo tím, že jsme nevěděly, co od soupeře očekávat. Nervózní jsme nebyly, ale podobné výpadky se už nesmí opakovat. I když jsme získaly před odvetou vysoký náskok, v neděli do toho půjdeme zase naplno. Můžeme očekávat podobné utkání, kdy se bude hodně útočit. Budeme se muset lépe vypořádat s aktivní obranou soupeře. Když navážeme na výkon z druhého poločasu, tak to zvládneme."

 

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Jsem spokojený více s výsledkem než s předvedeným výkonem, který v úvodu nebyl dobrý. Ale pak jsme se zvedli a zápas rozhodli. Zase se ukázalo, že náš mladý celek dokáže odehrát skvělý zápas proti silnému soupeři, ale dokáže se přizpůsobit hře soupeře i o třídu slabšímu. Věřím, že v nedělní odvetě podáme lepší výkon."

 

Beatriz Cordeirová, hráčka Juve Lis: „Začátek zápasu byl z naší strany velice dobrý, byli jsme lepší a vedli. Pak nás ale začala Poruba přehrávat a nám rychle docházely síly. V odvetě se pokusíme navázat na první poločas dnešního utkání.“

 

Rui Machado, trenér Juve Lis: „Vyšel nám začátek utkání, kdy jsme ukázali, jak bychom chtěli hrát. Postupem času ale silný celek Poruby dominoval. Pro náš mladý celek to ale byla obrovská zkušenost se s Porubou utkat. Věřím, že v odvetě podáme lepší výkon."

 

Challenge Cup – 3. kolo - první zápas
Sokol Poruba - Juve Lis 35:19 (16:11)

Branky: Marčíková 6, Minarčíková, Adámková, Bělohoubková, Revajová, Kostelná po 4, Mýlková, Rechtorisová po 3, Šviráková 2, Varmužová 1 - Silvaová, Mendesová po 6, Luisová 2, Cordeirová, Lopesová, Fonsecaová, Cardosová po 1. Rozhodčí: Hofer, Shmidhuber (Rakousko). Diváci: 564.
Odveta se hraje v neděli 16. listopadu 2014 od 14.00 hodin opět v hale Sarezy v Hrušovské ulici.

Zdroj: hazenaporuba.cz

Fotogalerie Petra Kotaly