Míče na házenou

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.11.2014 otevřeno: 754 x

Sokol Poruba: Opět Portugalky

Házenkářky Sokola Poruba se utkají v osmifinále Vyzývacího poháru s portugalským celkem Colegio de Gaia. Rozhodlo o tom úterní losování ve Vídni. Pro ostravský celek to bude druhé setkání s portugalskou házenou v krátké době, protože ve dvou listopadových zápasech třetího kola vyřadilo družstvo trenéra Jána Beňadíka jiný portugalský tým Juve Lis (35:19, 37:18). Osmifinále se hraje o víkendech (7. a 8. února, resp. 14. a 15. února).

 

„Po minulé zkušenosti s Juve Lis zhruba tušíme, co nás čeká. A je jasné, že budeme chtít postoupit. Je třeba ale také zdůraznit, že nás čeká o jeden stupeň kvalitnější celek, který je momentálně v portugalské lize na třetím místě,“ uvedl Beňadik s tím, že Colegio De Gaia má zkušenější celek. „V této sezoně dokázal vyhrát na palubovce Juve Lis o sedm branek, což tak nějak odpovídá tomu, co od soupeře očekáváme,“ řekl Beňadik.

 

Manažer Sokola Poruby Libor Adámek k losu poznamenal: „Ze sedmi celků, které jsme mohli dostat, byly dva z Portugalska. Tak se s tím dalo trochu počítat. Z hlediska cestování jsem rád, že nemusíme do Ázerbájdžánu nebo Běloruska. O soupeři toho zatím moc nevíme, ale v našich silách by mělo být postoupit.“

 

Portugalský celek z předměstí Porta vyřadil ve 3. kole řecký klub A.C. Loux Patras (24:18, 21:15), když se oba zápasy odehrály v Portugalsku. „Samozřejmě, že se opět spojíme s vedením soupeře a prověříme možnosti, zda by se nemohly zápasy odehrát na jednom místě. Uvidíme, jaké záměry má náš soupeř,“ uvedl Adámek s tím, že prostor na jednání je poměrně dlouhý. „Hraje se až v únoru takže v tom problém rozhodně nebude,“ uzavřel Adámek.
Zdroj: Sokol Poruba