Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2015 otevřeno: 1429 x

Moravské derby vyhrály Zlíňanky, na Slovensku uspěla jen Zora

Čtyři utkání 18. kola WHIL byla na programu v sobotu večer. Představily se v něm tři moravské celky. V derby dvou týmů Zlínské kraje zvítězily nad Veselím házenkářky Zlína, Olomouc veze vysokou výhru z Prešova. Naopak Písek na body v Partizánskem nedosáhl.

 

HC Veselí n. M. – HC Zlín 21:23 (11:12)

Házenkářky Veselí neuhájily v regionálním derby domácí tvrz před házenkářkami ze Zlína. Nástup do utkání měly sice lepší než soupeřky a v 16. minutě vedly 8:4, úsek mezi 18. a 27. minutou ale vyšel výrazně lépe Zlíňankám, které zvítězily v této pasáži zápasu 6:1 a do druhého poločasu šly s jednobrankovou výhodou (11:12). O tu je sice Veselanky rychle připravily (13:13) a až do 54. minuty se pak oba celky tahaly o jedinou branku (18:18, 20:19), závěr však ovládly znovu Zlíňanky. V závěrečné pětiminutovce proměnily Hradilová s Nygrýnovou a Kamenářovou pro Zlín celkem čtyři trefy (20:23), za Veselí už v poslední minutě zareagovala pouze Jandásková (21:23). První měření těchto týmů v letošní sezóně skončilo remízou, tentokrát oslavily na palubovce rivala Zlíňanky dvoubrankovou výhru.

 

Nejvíce branek: Šustková 5, Gajdošíková 4/1, Slováková 4, Jandásková 4 – Sobieská 7, Očadlíková 6, Hradilová 4/2. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 350.

 

Ivo Sádlo, vedoucí družstva Veselí n. M.: "Porážka pro nás znamená velkou komplikaci z hlediska postupu do play - off. Na konci utkání rozhodla asi nezkušenost našich hráček. Před zápasem jsme se rozmýšleli jestli zařadíme na soupisku Eliášovou nebo Vysloužilovou, protože nastoupit mohla jen jedna z nich kvůli pravidlu tří hostujících hráček v utkání. Bohužel Eliášová se po pěti minutách zranila."

Peter Sabadka, trenér Zlína: "Můžu hráčky pochválit za to, že zvládly dnešní zápas. Věděli jsme, že soupeř disponuje kvalitními spojkami a připravili jsme se na to. Domácí tým měl lepší nástup, ale od stavu 8:4 jsme se dostali do hry a musím přitom vyzdvihnout střeleckou produktivitu Sobieské.

 

 

Bemaco Prešov – Zora Olomouc 19:32 (9:16)

Házenkářky Olomouce si poradily v Prešově také poměrně snadno. Už o přestávce vedly o sedm branek, Prešovanky udržely se Zorou kontakt jen do patnácté minuty. Krátce po startu druhého poločasu zvedly Hanačky svůj náskok už na deset branek a především Růžičková byla pro prešovskou obranu neřešitelným problémem. Nastřílela dvanáct branek a sekundovaly jí další spoluhráčky. Ztráta Prešova ještě mírně narostla a nakonec si veze Zora ze Slovenska třináctibrankovou výhru.

 

Nejvíce branek: Šutranová 5/1, Kuti 4 – Růžičková 12/4, Salčáková K. 5, Gebre Selassie 3, Sovová 3. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4. Vyloučení: 5:5.

 

Pavol Hižnay, trenér Bemaca Prešov: „Naše chyby v útoku pramenily z nezkušenosti. Často tlačíme naši sílu do pivota, toho využívá soupeř. Stále máme problém s proměňováním vyložených šancí a celkově ve střelbě. Máme problém i se zraněními, chybí nám Simičová, jen nedávno se vrátila Kutiová. V poli hrajeme pěknou házenou, musíme zlepšit střelbu.

Ján Bělka, trenér Zory Olomouc: „Do Prešova jsme přijeli s respektem. Jsem rád, že děvčata dnešní zápas zvládla. Výborně jsme zahráli v obraně, velmi dobře zachytaly i naše brankářky. Důležitý byl kolektivní výkon a to, že jsme chodili do rychlých útoků. S výsledkem jsem spokojený.“

 

Slávia Partizánske – Sokol Písek 29:22 (18:10)

Házenkářky Písku nedokázaly překvapit Slovenky z Partizánskeho a domů odjíždí se sedmibrankovou porážkou. Utkání se pro ně nevyvíjelo dobře už od 12. minuty, kdy vedly domácí 8:4 a o čtyři minuty později dokonce 12:4. Osmibrankové manko měly i přes snahu celého týmu Písečanky na kontě i o přestávce a přestože se podařilo Písku korigovat na rozdíl šesti gólů, Partizánske si pohodlně udržovalo bezpečný odstup přiživovaný Vasičovou, Hollou a Michnovou a do hry poslalo i hráčky lavičky. Písek podlehl Parizánskemu v osmnáctém kole 22:29.

 

Nejvíce branek: Hollá 6, Vasič 5, Michnová 5/1 – Vrabcová 5/3, Součková 4, Königová 3, Malá 3, Palasová 3. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 430.

 

Peter Olšavský, trenér Slavie Partizánske: „Děvčata musím znovu pochválit. Podle mého názoru podaly velmi dobrý výkon hlavně v obraně. V útoku jsme se dokázali prosadit v kombinacích, které nacvičujeme. I když se v zápase objevilo několik chybiček, jsme rád, že příležitost dostaly i hráčky z lavičky. Doufám, že tak budeme pokračovat i nadále. Chci vyzvednout výkon Škvařeninové, která nás v zápase podržela.“

Jan Slavík, trenér Sokola Písek: „Partizánske dnes vyhrálo zaslouženě. Rozhodlo se už v prvním poločase, kde si domácí hráčky vytvořily náskok, a i když jsme ani my nehráli špatnou házenou, vždy se hraje na góly a těch jsme dali méně. Partizánske si během prvního poločasu drželo slušný náskok, který jsme nedokázali dotáhnout. I když jsme sice v druhém poločase snížili na rozdíl šesti gólů, neproměnili jsme vícero dobrých šancí a zvítězit se nám nepodařilo."

 

Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 45:18 (21:10)

Podle papírových předpokladů viděli diváci v hale Iuventy jednoznačnou výhru domácího celku nad outsiderem soutěže z Bratislavy. Jedinou „dramatickou“ otázkou bylo, zda se skóre překlopí přes nepříjemnou padesátku nebo ne. Iuventa si přesvědčivým vítězstvím vylepšila bilanci po prohře v Mostě.

 

Nejvíce branek: Holešová 8, Geci 6, Nagyová 5 – Heráková 4/2, Marčeková 4, Vaninová 3. Rozhodčí: Cibere, Gedeon. Sedmimetrové hody: 0/0 – 5/3. Vyloučení: 1:1. Diváci: 600.

 

Katarína Dlugošová, asistentka trenéra Iuventy Michalovce: „Pro nás to byl snadný zápas. Všechny hráčky dostaly příležitost na hřišti. ŠKP jsme nepodcenili, viděli jsme, jak hrají proti jiným soupeřům. I když jsme dostali víc gólů, než jsme chtěli. Důležitá je ale výhra a už se musíme připravovat na Slavii Praha.“

Silvia Priklerová, trenérka ŠKP Bratislava: „Očekávali jsme nejtěžší zápas sezóny. Na naše možnosti jsme hráli poměrně dobře. Čekali jsme ještě větší rozdíl gólů. Pro nás to byl dobrý zápas.“