Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.3.2015 otevřeno: 697 x

Hráčky Sokola Poruba končí ve Vyzývacím poháru

Házenkářky Sokola Poruba končí ve Vyzývacím poháru sezony 2014-2015. Ostravský tým vypadl s francouzským týmem Union Mios Biganos-Begles, když prohrál v nedělní odvetě v Bordeaux 22:24. Úvodní utkání série zvítězily minulý týden v Ostravě Francouzky 31:24.

 

Poruba bojovala s nervozitou v odvetném duelu jen v samotném úvodu, který patřil domácímu celku. Ten ale už ve 12. minutě o tříbrankový náskok přišel a na ukazateli svítil stav 5:5. Vyrovnaný průběh trval až do samotného konce prvního poločasu, kdy hostující celek střídal vynikající pasáže v utkání s horšími. Proti prvnímu utkání, ale ostravský celek zlepšil obranu a výborně chytala gólmanka Doláková. Hlavně díky jejím zákrokům mohl jít několikrát za nerozhodného stavu (8:8, 10:10, 11:11) do vedení, což se mu ale nepodařilo.

 

Po přestávce měla Poruba hned v úvodu výhodu první přesilové hry, kdy tým ale třeba i díky zahozené sedmičce smazat dvoubrankový náskok soupeře. I přesto se ale Poruba nevzdala a nadále bojovala o co nejlepší výsledek. Francouzky se o výhru musely strachovat až do konce. V dramatické koncovce se podařilo Švirákové snížit na 22:23 a navíc pak Poruba měla možnost útoku, který ale ani na dva pokusy nedokázala proměnit ani při hře bez gólmanky. Domácí hráčky pečetily výhru v poslední vteřině střelou do opuštěné branky.

 

Hvězdou utkání se stala gólmanka Poruby Markéta Doláková, která měla padesáti procentní úspěšnost zásahů!

 

Hlasy po zápase:

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Zápas musím hodnotit z několika úhlů pohledu. Bezprostředně po zápase mě samozřejmě štve, že jsme tady neuhráli remízu, protože jsme k ní byli hodně blízko. V tom posledním útoku jsme zariskovali a měli dvě střely, které tam ale bohužel nespadly. Domácí hráčky nám pak daly branku do prázdné. Jinak ale musím holky za výkon pochválit. Myslím, že jsme zase odehráli velmi dobrý zápas v obraně, který byl korunovaný výtečným výkonem Markéty Dolákové. Ta měla úspěšnost zásahů padesát procent, což je na pohárový zápas na takové úrovni neskutečné číslo. Proti prvnímu zápasu jsme jednoznačně zlepšili návrat do obrany, který jsme v Ostravě neměli dobrý. Ve druhém poločase jsme začali hrát na riziko, což nám málem pomohlo k remíze. Samozřejmě nás mrzí, že jsme i tady udělali pár zbytečných chyb, holky trefily ve druhém poločase snad tři tyčky a neproměnily dvě sedmičky. To je ale sport, a bohužel i tyhle věci k tomu patří. I tak ale musím říct, že jsme tady podali jeden z nejlepších výkonů v této sezoně, na kterém můžeme v další části sezony stavět. Mám radost i z toho, že jsme proti domácímu zápasu podali lepší výkon, že holky dokázaly reagovat na věci, které jsme si řekli v předzápasové přípravě.“

 

Markéta Doláková, brankářka Sokola Poruba: „Hráli jsme velmi dobře v obraně, což je vidět i na konečném výsledku. Chybí tomu jen ta třešnička na dortu, že bychom tady uhráli ten vysněný bod. I když by v postupové matematice nic neřešil, my bychom z něj měli velkou radost. Do utkání jsme šli s jasným cílem podat lepší výkon i uhrát příznivější výsledek, což se nám podařilo. Jsem ráda, že jsme se zase přesvědčili, že se dá hrát s každým i proti celku z Francie. Samotné se mi chytalo výborně, ale hodně mi zase pomáhaly i holky. Jen je škoda, že Francouzky byly úspěšnější v získávaní odražených míčů. Několikrát se nám stalo, že jsem míč vyrazila a inkasovala z dalšího náskoku. Pro náš mladý celek to ale byla zase obrovská škola a mohu potvrdit, že proti loňskému roku jsme v zápasech podali mnohem lepší a vyzrálejší výkon. Věřím, že pokud se střetneme s podobně silným celkem i v příštím roce, můžeme už pomýšlet na úspěch. Francouzky byly asi individuálně lepší, my jsme to ale dokázaly nahradit bojovností a kolektivním výkonem.“

 

Odveta čtvrtfinále Vyzývacího poháru

Union Mios Beganos-Begles - Sokol Poruba 24:22 (13:11)

Nejvíce branek: Levequeová 4, Borgová 3, Albertová 3 - Kostelná 6, Tomašechová 4, Marčíková 3, Rechtorisová 3, Sviráková 2, Revajová 2, Minarčíková 1, Mýlková 1. Rozhodčí: Marta Sa a Vania Sa (Portugalsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 500. První zápas: 31:24, postupuje Union Mios Biganos-Begles.

 

Zdroj: hazenaporuba.cz

 

Foto: Daniel Vaquero/www.umbb-handball.fr/