Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.4.2015 otevřeno: 1480 x

Kdo oslaví interligový titul a kdo proklouzne do českého play-off?

Interliga je v cílové rovince a v sobotu ve stejný čas 18.00 hodin se odehraje předposlední 21. kolo. Už v něm se může rozhodnout vše podstatné. Tedy kdo bude celkovým vítězem a kdo doplní trojici Baník Most, Sokol Poruba a Slavii Praha pro čtyřčlenné play-off.

 

Pokud by Baník Most zaváhal doma s Veselím nad Moravou, které ještě bojuje o postup do play-off, a při očekávané výhře vedoucích Michalovců nad předposledním Prešovem, by se právě tým z východního Slovenska stal vítězem interligy. „O neúspěchu v Partizánském netřeba dále mluvit, ani v loňské sezóně se nám tam uspět nepodařilo. Navíc je stále o co bojovat, nejdříve o alespoň teoretickou šanci na zisk mistra WHIL, později nás čekají dvě soutěže, kde bychom si rádi uzmuli titul nejvyšší. Cíl obhájit Český pohár, a hlavně opět získat titul Mistra ČR, stále žije,“ uznávají ztrátu na hřišti Partizánskeho v minulém kole zástupci Mostu na klubovém webu a vyhlíží k úspěšnějším dnům.

 

Jestliže by šestý Zlín porazil pátou Šalu a sedmá Zora Olomouc nevyhrála nad třetím Sokolem Poruba, tak by již v sobotu slavili postup ve Zlíně. „Ano, v Olomouci se odehraje nadmíru zajímavý duel o naději. Domácí vědí, jak na Porubu zahrát, protože ji nedávno porazili v Českém poháru. A minulý týden ukázali při výhře ve Veselí nad Moravou, jak moc do play-off chtějí. Nejdůležitější však bude, aby proti Porubě, která se po solidních výkonech v pohodě usadila na třetím místě tabulky, udrželi koncentraci sami na sebe a nemysleli na souboj na dálku se Zlínem,“ dodává házenkářský expert Karel Nocar. Ve středu si zlepšily náladu Zlíňanky výhrou nad Slavií a povzbudily se tak do rozhodujících bojů o play-off.

 

V interlize není tedy skoro nic rozhodnuto a každý bod se počítá. O nabitém házenkářském víkendu bude stát za to navštívit vedle extraligových hal i interligové palubovky. Všechna utkání budou odehrána s jednotným začátkem v sobotu v osmnáct hodin.

 
Program 21. kola

Sobota 4. dubna
Všechny zápasy se hrají v 18.00 hodin.

Baník Most – Veselí nad Moravou
Iuventa Michalovce – Bemaco Prešov
HC Zlín – Duslo Šala
Slavia Praha – Slávia Partizánske
Zora Olomouc – Sokol Poruba
Předehráno: Sokol Písek – ŠKP Bratislava 35:16.