Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.4.2015 otevřeno: 1276 x

Anketa s trenéry semifinalistů: Začíná český boj o medaile!

Házenkářky prodlouženým svátečním víkendem odstartují boje o české medaile pro rok 2015. Týmy Baníku Most, Sokola Poruba, Slavie Praha a Zory Olomouc byly čtyřmi nejúspěšnějšími výběry na českých palubovkách a utkají se o titul mistryň České republiky. Interligové prvenství jim vyfoukly házenkářky slovenských Michalovců. Kdo bude tedy nejlepším českým celkem tohoto ročníku? Přidá most k vítězství v Českém poháru i další trofej nebo se zlato pohoupe na krku Porubanek, Slavistek či Hanaček z Olomouce?

 

Na to, jak to před začátkem play-off vypadá v týmech, které se utkají v semifinále, jsme se zeptali přímo jejich trenérů. V anketě odpovídali kouči Baníku Most, Sokola Poruba, Slavie Praha a Zory Olomouc na následující otázky:

 

1) Jak je na tom fyzicky a psychicky váš tým před semifinále?

2) Co očekáváte od svého soupeře vzhledem k jeho výkonům v základní části?

3) Můžete soupeře v semifinále něčím překvapit?

 

Zora Olomouc - Baník Most

Ján Bělka, trenér Zory Olomouc

1) Rozpoložení týmu je dobré. Na semifinále, respektive na celé play-off, se hráčky těší a to je velmi důležité. Zdravotně je na tom tým také dobře, nemáme v tuto chvíli žádné absentující hráčky.

2) Podle mého názoru jsme dostali nejtěžšího soupeře. Očekáváme od něj velmi kvalitní hru, je v naší sérii jasným favoritem. My se pokusíme překvapit a uvidíme, jestli se nám to podaří.

3) Myslím, že každý tým se bude snažit překvapit, ale bude záležet hlavně na individualitách v jednotlivých týmech. Myslím si, že z hlediska individualit, zkušeností s mezinárodní házenou na jakékoliv úrovni, je na tom Most ze všech semifinalistů nejlépe a to by mohlo být to rozhodující. Ale v play-off v jakémkoliv sportu může přijít překvapení, tak uvidíme, jestli překvapení to nebudeme zrovna my.

 

 

 

Luboš Hudák, trenér Baníku Most

1) Skoro bych řekl, že psychicky bychom na tom měli být výborně! Víkendový Český pohár nás nabil energií. Podařilo se nám naplnit první cíl, který jsme před sebou v závěru sezóny měli, a určitě nám to zvedlo sebevědomí. Hlavně po výkonu, který jsme podali a se kterým jsme byli více méně spokojení. První zápas hrajeme v Olomouci už v pátek, v tomto týdnu tak máme jen tři tréninky, ale pracujeme tak, abychom vše podřídili posledním zápasům, které nás v této sezóně čekají.

2) Olomouc měla v závěru sezóny vzestupnou fazónu. Hraje v domácím prostředí, před svými fanoušky a do semifinálové čtverky určitě nevstupují jako outsider. Určitě budou chtít překvapit, budou nás chtít potrápit a nejen potrápit, ale i získat oba dva body.

3) V první části Olomouc procházela dost velkou krizí, hráčky se trápily samy se sebou. Pokusíme se je zaskočit. Jestli se nám to podaří nebo ne, to uvidíme.

 

 

Slavia Praha – Sokol Poruba

Richard Řezáč, asistent trenérky Slavie Praha

1) Naše rozpoložení není po finálovém zápasu Českého poháru optimální, ale snažíme se s tím pracovat. Po fyzické stránce jsme na dobré cestě a na play-off jsme, myslím si, připravení. Je to jiná soutěž a věřím, že z Českého poháru už jsme se oklepali.

2) Je to houževnatý soupeř, svou kůži nedává lacino. Je to nepříjemný protivník s tvrdou obranou, který je pak nebezpečný do rychlého útoku. Na postavenou obranu se umí prosadit ze všech postů. V letošním roce s ním máme nepříznivou bilanci. Play-off je ale úplně jiná soutěž a bude se hrát úplně jinak.

3) Máme připravené nějaké věci, se kterými soupeř asi nepočítá. Přípravili jsme si nové věci přímo pro play-off, abychom byli úspěšní.

 

Ján Beňadik, trenér Sokola Poruba

1) Já doufám, že tým je na tom dobře. Všichni jsou zdravím, měli jsme tři týdny na to, abychom se na play-off nachystali, takže já věřím, že jsme na souboj dobře nachystaní.

2) Soupeřky se určitě budou chtít poprat o medaili. Ale náš cíl je podobný a myslím, že každý zápas bude velmi vyrovnaný. Myslím, že zkušenost je trochu více na straně Slavie vzhledem k reprezentantce Keclíkové, ale věřím, že my bychom mohli vzdorovat kompaktností družstva, které se nám podařilo za tuto sezónu postavit, jeho kolektivnějším projevem.

3) Vždy si připravíte něco nového! Hráčky se nemění a hru navzájem poznáme, ale myslím, že systémově se trochu překvapit dá, uvidíme, co se bude dít na hřišti, ale já věřím, že překvapit můžeme.

 

Rozpis play-off - semifinále

Slavia Praha - Sokol Poruba 1.5. 16:30
Zora Olomouc - Baník Most  1.5. 17:30
Sokol Poruba - Slavia Praha 7.5. 18:00
Sokol Poruba - Slavia Praha 8.5. 14:30
Baník Most - Zora Olomouc  8.5. 18:00
Baník Most - Zora Olomouc  9.5. 18:00

Série se hraje na dvě vítězná utkání.

 

Házenkářky Veselí nad Moravou, Zlína a Písku se utkají o konečné umístění na pátém až sedmém místě soubojem minitabulky dvakrát každý s každým.

Veselí nad Moravou - HC Zlín      1.5. 19:00
HC Zlín - Sokol Písek                 3.5. 16:00
Sokol Písek - Veselí nad Moravou 8.5. 18:00
HC Zlín - Veselí nad Moravou      10.5. 16:00
Sokol Písek - HC Zlín                 16.5. 15:00
Veselí nad Moravou - Sokol Písek 23.5. 18:00

 

Foto Štefan Madaras, Alex Wipf, Jiří Růžička/Pražský Deník, Slovakhandball.sk