Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.5.2015 otevřeno: 1346 x

V semifinálových sériích vede Slavia Praha a Baník Most

Čtyři nejlepší české ženské týmy rozehrály boje o medaile. V prvních zápasech semifinálové série vybojovala důležitá vítězství družstva Baníku Most a Slavie Praha, obě po vysoké výhře nad svými soupeři Zorou Olomouc a Sokolem Poruba.


DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 30:22 (13:13)

První krok k postupu do finále zvládly lépe házenkářky Slavie Praha. V prvním semifinálovém utkání porazily tým Sokola Poruba o osm branek. Přitom v prvním poločase se dlouho vedlo lépe hostujícím házenkářkám, v 16. minutě vedly 8:5 a pět minut před přestávkou 12:9. V závěru poločasu ale Slavistky zabojovaly o korekci a těsně před odchodem do šaten dosáhli vyrovnání (13:13). Do druhého poločasu pak vykročily Pražanky výrazně lépe a rychle si vypracovaly asi čtyřbrankové vedení (20:16). Porubanky se dlouho držely v dostřelu, o své výhře ale nakonec domácí rozhodly ve vydařeném úseku hry mezi 46. a 50. minutou, kdy navýšily své vedení na sedm branek. V posledních deseti minutách zápasu už mnoho gólů k vidění nebylo, a tak Pražanky uhájily na úvod semifinálové série vítězství 30:22.

 

Nejvíce branek: Kordovská 6, Keclíková 6/1, Rajnohová 5, Stellnerová 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 150.

 

Richard Řezáč, asistent trenérky Slavie Praha: „V prvním poločase jsme docela ztráceli, hlavně co se týká nevynucených chyb. Ale holky se nezlomily po psychické stránce a do konce poločasu srovnaly krok. Před druhým poločasem jsme si něco řekli v šatně. Holky dodržely poté absolutně všechno a za to je musím pochválit. Oproti předešlým zápasům se zvedla disciplína, obzvlášť ve druhém poločase. Určitě se nám vyplatilo střídání brankářky ve druhé půli. Lucka nepodala takový výkon, jaký jsem očekával, tak jsem tam dal druhou brankařku, u které jsem doufal, že něco chytne, což se taky projevilo. Musím pochválit všechny."

Ján Lajčák, odpovědný vedoucí Sokola Poruba: „Chtěl bych pogratulovat Slavii k vítězství. Sehrála výborný zápas, ale co se týče nás, dnes jsme byli sami sobě největším soupeřem, my jsme nestihli naskočit, ale příště do něj naskočíme. Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepším týmem, potom jsme přestali být dost důrazní v obraně a chyby se začaly nabalovat a vyústilo to v to, že jsme dostali ve druhé půli za prvních sedm minut sedm branek, to je absolutně nepřípustné. Takhle se play-off nehraje.“


Zora Olomouc – Baník Most 21:31 (9:19)

Překvapení se v Olomouci nekonalo. Favorizované házenkářky Baníku Most si poradily s výběrem Zory Olomouc a přehrály Hanačky desetibrankovým rozdílem. Hra byla vyrovnaná asi do 16. minuty a stavu 7:9. Druhou patnáctiminutovku zápasu už ovládly hostující házenkářky. Mezi 19. a 30. minutou nastřílely Olomoučankám deset branek, na ně zareagovaly házenkářky Zory jen dvěma trefami, a tak už na konci prvního poločasu vedly Mostečanky na Hané o deset gólů. V druhém poločase se hra znovu vyrovnala. Hráčky Baníku si udržovaly bezpečný odstup a držely si Olomoučanky od těla a dovedly utkání pohodlně do vítězného konce.

 

Nejvíce branek: Salčáková K. 4/1, Dostálová 3, Severová 3, Kubáčková 3 – Súkenníková 6, Szarková 4, Janoušková 4, Vítková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 252.

 

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Most zaslouženě vyhrál, rozdíl kvality byl zřetelný. Mrzí mě, že holky nedodržely pokyny, které jsme si řekli v šatně. Vydržely tak hrát pouze osm minut, pak jsem viděl u některých hráček odevzdaný výkon. Holky si asi neuvědomily, že se hraje play off, trénujeme na tyto chvíle dlouhou dobu a pak předvedeme odevzdaný výkon. Nasazení některých holek mě mrzí, po ztrátě míče se pořádně nevracely, chyběla nám agresivita v pohybu. Tohle musíme zlepšit v dalším utkání. Potřebovali bychom někoho, kdo by tým strhnul ve vypjatých chvílích, vůdčí typ nám v kabině chybí.“

Luboš Hudák, trenér Baníku Most: „Měli jsme před zápasem respekt z Olomouce, v závěru sezony ukázaly hráčky Zory velkou formu. Musím samozřejmě pochválit výkony svých svěřenkyň, především Dominiky Müllnerové, která předváděla skvělé zákroky celý zápas. Začátek jsme ale neměli dobrý, holky nastoupily trochu nekoncentrovaně do zápasu, Olomouc nám odskočila na rozdíl tří branek, naštěstí jsme to dotáhli. Pak už jsme si udrželi náskok, který jsme si vytvořili."
 

 

HC Veselí n. M. – HC Zlín 19:22 (6:9)

Házenkářky Zlína v regionálním derby východomoravských sousedů vybojovaly první vítězství ve skupině bojující o páté až sedmé místo. Házenkářky Veselí přehrály hostující házenkářky o tři branky. Rozhodující náskok si vytvořily Zlíňanky už na konci prvního poločasu (4:7, 6:9). Domácí tým už se na soupeře nedotáhl, Panenky se Zlínu přiblížily maximálně na dvě branky rozdílu (17:19). Zlín ve Veselí zvítězil 22:19.

 

Nejvíce branek: Šustková 4, Gajdošíková 4, Štetáková 4 - Tóthová 4, Sobieská 4, Očadlíková 4, Kamenářová 4. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 200.
 

Jiří Zerzáň, trenér HC Veselí n. M.: "Měli jsme špatný vstup do utkání, první branku jsme vstřelili až asi v 15. minutě. Měli jsme tam asi šest vyložených šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. O utkání rozhodl asi závěr utkání, kdy jsme stáhli náskok na dvě branky, ale poté jsme udělali několik chyb a Zlín rozhodl. Rozhodla asi hráčská zkušenost zlínského kádru."

Oldřich Dvořák, vedoucí družstva HC Zlín: "Věděli jsme, o co se hrálo, a podle toho ten první poločas vypadal. Oba týmy se soustředily hlavně na obranu. Veselí dalo za prvních dvacet minut zápasu pouhé dvě branky. Nám hodně pomohla brankářka Túrociová, která měla dnes opravdu dobrý den. Naštěstí jsme se dostali brzy do vedení a utkání dotáhli do vítězného konce."

 

Z utkání ve Veselí odešly vítězně házenkářky Zlína. | Foto: Alex Wipf

 

Jana Šustková, nejlepší střelkyně Veselí, prochází zlínskou obranou. | Foto: Alex Wipf