Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.5.2015 otevřeno: 1207 x

HC Zlín porazil Sokol Písek 26:23 a má druhou výhru v play-out

Házenkářky HC Zlín zvítězily nad Sokolem Písek 26:23 a připsaly si druhou výhru v play-out, tedy ve skupině o udržení. DOPLNĚNY FOTOGRAFIE.

HC Zlín – Sokol Písek 26:23 (12:8)

Domácí vedli od počátku utkání až do konce, nedovolili soupeřkám duel o záchranu zdramatizovat. V první půli byl jejich náskok až pětibrankový. Písecké hráčky korigovaly až v samotném závěru.

Ve skupině o udržení hraje ještě HC Veselí nad Moravou. Všechny tři týmy hrají systémem dvakrát každý s každý doma-venku. 

Příští týden nastoupí ke dvěma zápasům venku Veselí, v pátek v Písku, v neděli ve Zlíně. Závěrečný duel play-out je na programu v sobotu 23. května. Poslední tým této skupiny by měl opustit interligu a hrát v příští sezoně první ligu.

 

Oldřich Dvořák, vedoucí HC Zlín: „Do utkání jsme šli s cílem vyhrát, neboť jsme věděli, že pokud vyhrajeme, tak se zachráníme.  I když se několikrát Písek přiblížil v utkání na rozdíl dvou branek, tak jsme ho nenechali na nás dotáhnout. Můžu říct, že jsme tak měli utkání pod kontrolou.  Jedinou nepříznivou zprávou dnešního utkání zůstalo to, že se nám zranila jednička v bráně. Byla to pro nás velká ztráta, protože to byla právě ona, která byla pilířem našeho vítězství ve Veselí. I přesto jsme to dneska dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce a zaslouženě jsme tak vyhráli. 

Jan Slavík, trenér Sokola Písek: „Dnes to bylo dramatické utkání, bohužel jsme ale po celý zápas tahali za kratší konec. Vůbec nám nevyšel vstup do utkání, kdy si Zlín vytvořil náskok. V průběhu zápasu jsme se ale dokázali dostali do hry, když jsme to stáhli až na rozdíl dvou branek. Bohužel víc už jsme nedokázali. V rozhodující chvíli v závěru zápasu se nám nedařilo proměnit důležité šance, což utkání rozhodlo.  Stínem utkání zůstalo to, že na obou stranách bylo několik zraněných hráček.

 

Házenkářky Písku vstupují do utkání proti Zlínu. | Foto: Alex Wipf

 

Program skupiny o udržení

Pátek 8. května – 18.00 hodin: Sokol Písek – HC Veselí nad Moravou.

Neděle 10. května – 16.00 hodin: HC Zlín – HC Veselí nad Moravou.

Neděle 17. května - 15.00 hodin: Sokol Písek – HC Zlín.

Sobota 23. května - 18.00 hodin: HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek.

 

(Bez záruky)

 

Kamenářová nastřílela Písku sedm branek.| Foto: Alex WIpf

Foto: Alex WIpf