Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.9.2015 otevřeno: 967 x

Pozvánka na 4. kolo: Mistryně Česka i Slovenska se ukáží o víkendu v Písku

Čtvrté interligové kolo odstartuje už v pátek večer soubojem mezi Slavií Praha a Zorou Olomouc. V sobotu se pak na své třídenní turné po Čechách a Slovensku vydá Iuventa Michalovce, která má během prodlouženého víkendu naplánovaná hned tři utkání interligy.

Zatímco Olomoučanky si naprosto přesvědčivě poradily s týmem ŠKP Bratislava, který doma porazily rozdílem dvaceti branek, Pražanky utrpěly porážku na hřišti interligového lídra z Iuventy Michalovce. Východňárky jsou dosud spolu s Mostem jedinými stoprocentními týmy interligové tabulky a jejich sílu už pocítila nejen Slavia, ale i olomoucká Zora a ta hned v prvním kole soutěže. Jak dopadne měření mezi českou a historickou moravskou metropolí? „Pravdou je, že v posledních sezonách je daleko úspěšnější Slavia, dvanáct posledních vzájemných zápasů vyhrály Pražanky, Hanačky naposledy vyhrály nad Slavií na domácím hřišti na podzim 2011. Máme na začátku soutěže široký kádr 22 hráček, které trenéři točí v zápasech tak, aby bylo zatížení rozloženo na všechny hráčky rovnoměrně. Jediného lídra, který by byl vůdčí osobností týmu, však Hanačky zatím hledají. Favoritkami budou v domácím prostředí slavistky, jsme ale připraveni jim jejich roli hodně znepříjemnit a zanechat v metropoli dobrý dojem z kvalitní házené,“ komentuje vedení Olomoučanek vyhlídky na páteční duel na klubovém webu.

 

Trenérka Petra Vítková družstvo na nezvyklý páteční termín od 17.30 hodin připravovala: „Museli jsme poupravit celý týden, abychom se vyladili právě na páteční večer. Je to jiné, než hrát třeba v neděli.“ Slavia prohrála 24:31 v minulém kole na palubovce obhájkyň interligového titulu v Michalovcích. „Proto nyní musíme zabrat a získat dva body v domácím prostředí,“ velí Vítková, upozorňuje však na sílu soupeřek po jejich výhře 38:18 nad ŠKP Bratislava. „Olomouc je tradiční protivník, který je nabitý reprezentantkami jak v juniorském tak v seniorském týmu. V minulém kole jasně přehrály tým Bratislavy a ukázaly svou sílu. Viděli jsme je na videu proti Michalovcům, kde taktéž ztratili zatím své jediné body. Musíme si dát pozor na rychlé protiútoky a na spolupráci spojek s pivoty,“ říká k pátečnímu duelu trenérka. 

 

„Jsme opět v plné sestavě a pak je volný víkend, tak věřím, že holky podají maximální výkon, dají do zápasu vše, co umějí a nebudou se šetřit. Není proč. Doufám, že i přidají trošku víc přesnosti při střelbě, než předvedly minulý týden, doplňuje trenérka Petra Vítková, která věří, že páteční odpolední termín přivede do hlediště více fanoušků: „Lidé mohou mít nenarušený prodloužený víkend.“

 

Sokol Písek a HC Plzeň sehrají o prodlouženém víkendu ne jedno, ale rovnou dvě utkání interligy. Do Písku nejdřív v sobotu zamíří české šampionky Baníku Most, které si zaváhání na palubovce Sokolu nepřipouští. V neděli se na jihu Čech představí další z mistrů – Iuventa Michalovce. Písek tak čeká pekelný víkend. A ještě náročnější bude sváteční víkend pro Michalovečanky. V sobotu proti Šaľe, v neděli v Písku a v pondělí o kousek dál na západ v Plzni! Sváteční turné bude pro Iuventu opravdu našlapané a Plzeň díky tomu také odehraje před domácím publikem dva atraktivní česko-slovenské zápasy za sebou. Nováček soutěže z Plzně má zatím na kontě jen jeden bod za remízu v Písku, v sobotu pohostí Slávii Partizánske a ta je na tom hůř – na kontě má zatím nulu. Tým Partizánskeho je ale našlapaný zvučnými házenkářskými jmény, a tak má ambice jistě vyšší, než je dno tabulky. Nulu bude chtít smazat právě v Plzni, mladý celek se ale o ubránění své tvrze určitě popere.  

  

Iuventa Michalovce zatím v nové interligové sezóně nezaváhala a na víkend si objednala hned tři souboje. Zůstane i po tak našlapaném víkendu stoprocentní? | Foto: Facebook Iuventy Michalovce

 

Házenkářky Sokola Poruba o víkendu neuspěly v Mostě, s o to větším odhodláním se připravují na sobotní duel s Veselím nad Moravou. Domácí Ostravanky jdou do zápasu v roli favorita, Veselí ale není radno podceňovat, umí překvapit. „Zápas v Mostě jsme si v týdnu rozebrali a myslím, že to pro nás byla v každém případě hodně poučná konfrontace. Ukázala nám, na čem musíme zapracovat. Na druhé straně nám ale taky náročný zápas se silným soupeřem potvrdil, že jsme na správné cestě, ze které nesmíme sejít," řekl trenér Jan Beňadík.

Program 4. kola interligy

Pátek 25. září 2015 - 17.30 hodin: Slavia Praha - Zora Olomouc, sobota 26. září 2015 - 15.00: Sokol Písek - Baník Most, 18.00: Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce, HC Plzeň - Slávia Partizánske, neděle 27. září 2015 - 17.30: Bemaco Prešov - ŠKP Bratislava, 18.00: Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou.

Předehrávka 8. kola - neděle 27. září 2015 - 18.00: Sokol Písek – Iuventa Michalovce.

Předehrávka 6. kola - pondělí 28. září 2015 - 18.00: HC Plzeň – Iuventa Michalovce.