Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.11.2015 otevřeno: 768 x

Pozvánka na 11. kolo: Házenkářky čeká předposlední kolo roku

Pět zápasů jedenáctého kola je na programu po přestávce v minulém víkendu v sobotu a neděli 21. a 22. listopadu. Týmy pak čeká další reprezentační přestávka a před koncem kalendářního roku už pak sehrají zápasy jen jediného kola 5. a 6. prosince. Body z tohoto kola tak napoví hodně o tom, na které příčce týmy přezimují.

Volný los má v tomto kole tým HC Plzeň, který v úterý odpoledne vybojoval historicky první výhru tohoto klubu v interlize. Interligové utkání jedenáctého kola pak již 11. listopadu předehrály týmy Iuventy Michalovce a Slávie Partizánske. Přesto toho bude na českých a slovenských palubovkách k vidění víc než dost.

 

Na palubovku ŠKP Bratislava pojedou do důležité body, které je udrží v boji o čelo tabulky házenkářky Mostu. Oba týmy utrpěly v uplynulém týdnu porážku – házenkářky Bratislavy podlehly Plzni a stále nemají ani bod, házenkářky Mostu v pondělí jen těsně podlehly v boji o postup do osmifinále Poháru EHF týmu Dinamo – Sinara Volgograd. „Každým takovým zápasem naše hráčky sbírají zkušenosti, které musíme využít v dalších bojích v interlize a v budoucí sezóně i v pohárových zápasech. Musím všechny hráčky pochválit za přístup a bojovnost. Odehráli jsme kvalitní a vyrovnané souboje s favoritem celé soutěže. Až do posledních minut jsme drželi šanci na postup,“ ohlížel se za pohárovým zápasem trenér Baníku Most Ľuboš Hudák. Jasným papírovým favoritem zápasu mezi Bratislavou a Mostem jsou Černí andělé. Bylo by skutečně nesmírným překvapením, kdyby Most body ze hřiště průběžně posledního celku tabulky nepřivezl.

 

Moravské derby bude hostit Zora Olomouc. Házenkářky Veselí nad Moravou mají na koně zatím pět bodů, Zora Olomouc jednou tolik a do zápasu jdou právě Hanačky v roli favorita. Střeleckou oporou omlazeného týmu Veselí je kanonýrka Jana Šustková. „Jsme na Janu v Olomouci hodně zvědavi a těšíme se na ni. Naše družstvo si zatím vede v domácím prostředí výborně, patříme mezi pěticí družstev, které mají z domácích palubovek stoprocentní bilanci. Hráčky určitě udělají v utkání všechno pro to, aby to tak zůstalo i po tomto zápase,“ zní z Olomouce.

 

Dramatický souboj se pak očekává v Šaľe. Na palubovku aktuálně pátého celku interligy zajíždí ambiciózní Poruba, aktuálně druhý tým soutěže. „Je to pro nás poslední interligový zápas v roce 2015, takže věřím, že se holky vydají ze všech sil. Nemáme se na co šetřit, do toho zápasu jdeme naplno. Věřím, že si tento zápas s tradičním účastníkem interligy užijeme a k vidění bude dobrá házená. Je jasné, že nás čeká ale nesmírně náročný zápas, ve kterém bude zase rozhodovat hlavně náš výkon. Věřím, že navážeme na to pozitivní, co jsme na podzim ukazovali," vyhlíží k sobotnímu duelu trenér Poruba Jan Beňadík.

 

Ve stejný čas, tedy v sobotu od 1á. Hodin, budou bojovat o další body do podzimní sbírky házenkářky Slavie Praha. Ty jsou před zápasem proti Sokol Písek také favoritkami, Písečanky zatím vybojovaly jen jedinou výhru a remízu v zápase s Plzní. „Na zápas s Pískem se těším. Po dlouhé době budeme hrát na domácí palubovce a to ještě po pohárovém utkání Dukly, která hostí A.S.S. SPES z Kypru. Věřím, že fanoušci Dukly zůstanou a podpoří i nás,“ zve diváky na sobotní zápas proti Písku trenérka Slavie Praha Petra Vítková, která ale vzápětí připomněla, že do zápasu Pražanky nastoupí bez Kamily Kordovské, která se zranila v zápase proti Porubě. „Pro většinu holek bude mít zápas zvláštní nádech. Pro Keclíkovou, Stellnerovou a Malou je Písek mateřským klubem, Součková s Palasovou tam několik let hostovaly. V Písku velmi dobře pracují s mládeží, a proto je i v seniorském týmu nejedna mladá a talentovaná hráčka. Snaží se hrát kombinační házenou založenou na střelbě spojek a sběhů do druhého pivota,“ vyzdvihla silné stránky soupeřek Vítková a dodala: „I když je v tabulce mezi námi velký bodový rozdíl, my zápas nepodceňujeme. Věřím, že podáme dobrý výkon a předvedeme líbivou házenou a dva body zůstanou doma.“

 

V neděli souboje 11. kola uzavře zápas mezi HC Zlína Bemacem Prešov. Ve Zlíně diváci uvidí aktuálně nejlepší střelkyni soutěže Tatianu Šutranovou, domácí ale budou chtít uhájit domácí tvrz před mladým slovenským týmem. Doma Zlín ještě neprohrál a Prešov bude muset napřít všechny síly, aby byl prvním, kdo zlínskou tvrz dobude.

 

Program 11. kola WHIL – sobota 21. listopadu – 17.15 ŠKP Bratislava – Baník Most, 17.30 Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou, 18.00 Duslo Šaľa – Sokol Poruba, Slavia Praha – Sokol Písek, neděle 22. listopadu 14.00 HC Zlín – Bemaco Prešov