TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.1.2016 otevřeno: 849 x

Pozvánka na 15. kolo: Na interligu už ve středu

Už ve středu 27. ledna je na programu 15. kolo nejvyšší ženské házenkářské soutěže. V utkání proti Zlínu může Slavia Praha stvrdit své druhé místo v tabulce WHIL, Baník Most musí zvítězit nad Plzní, aby udržel se Slavistkami krok. Co dalšího uvidíte ve středu na interligových palubovkách? DOPLNĚNO.


Házenkářky Zlína přivítají ve středu v podvečer na své palubovce Slavii Praha. Oba celky v sobotu zvítězily a ve vítězné šňůře budou chtít pokračovat. Zlíňanky doma hrát umí. Na vlastní palubovce prohrály jen jednou v souboji s Michalovci. Slavistky si se zlínskými házenkářkami už ale v této sezóně jednou poradily. Ve druhém kole zvítězily o třináct branek. „Tento týden máme velmi náročný program, během sedmi dnů nás čekají tři interligové zápasy. První dva body z jarní části jsme si připsali v neděli, když jsme na domácí palubovce porazili Partizánské. Ve středu nás čeká cesta do Zlína. Jelikož chceme v dlouhodobé části bojovat o přední příčky, je nutné získat body i tam,“ popsala program Slavistek trenérka Petra Vítková. Jak se připravují Pražanky na zlínskou hru? „Bude to zápas s dynamickým průběhem, protože obě družstva jsou nabitá mladými, nadějnými reprezentantkami snažící se hrát rychlou a kombinační házenou. V domácím prostředí jsme Zlín přestříleli, ale i přesto se zaměříme na zlínskou spojkovou řadu, která nám dělala největší potíže,“ dodala Vítková.

 

Házenkářky Zory Olomouc přivítají na své palubovce výběr Prešova. Desetibrankovou porážku ze sobotního souboje s Michalovci tak mohou Hanačky odčinit výhrou nad jiným slovenským týmem, který ve druhém kole WHIL porazily o osm branek. „Všechna utkání, ve kterých jsme v první části bodovali, jsou pro nás nesmírně důležitá, protože musíme potvrdit získané body. A ve středu je to právě první utkání s Prešovem, kdy v domácím prostředí musíme zvítězit. Každá ztráta pro nás může znamenat velkou komplikaci v postupu do play off. Prešov se oproti poslednímu vzájemnému duelu zlepšil, takže nás nečeká nic jednoduchého. Máme na přípravu na toto utkání dva tréninky, takže není moc času, ale to stejné platí i pro Prešov. Nejvíc nás nyní trápí hra ve vlastní početní převaze, kterou musíme zlepšit,“ vyhlíží ke středečnímu souboji trenér Olomouce Jan Bělka.

 

Tým Sokola Písek v sobotu prohrál s tabulkovým sousedem z Plzně a klesl na předposlední příčku tabulky. To Porubanky se drží na čtvrté příčce a šlapou na paty aktuálně třetímu Mostu. První vzájemné měření těchto celků dopadlo jasně ve prospěch ostravského celku – Porubanky Písek přestřílely 39:20 a favoritem jsou házenkářky Poruby i v odvetě. Jediným středečním slovenským soubojem je měření Slávie Partizánske a Dusla Šaľa.

 

Po delší pauze znovu do jarních interligových soubojů naskakuje Baník Most. Mostečanky mají oproti svým tabulkovým sousedům zápas k dobru, dobře motivované vstupují do zápasu házenkářky Plzně. V sobotu zvítězily nad týmem Písku, teď je čeká ale o poznání silnější soupeř. Ve druhém kole podlehly Plzeňanky Mostu, když jim úřadující mistrně povolily jen osm branek (8:35). V Plzni vědí, že Most je silným soupeřem a na bod si nevěří. Přesto budou chtít proti Severočeškám zabojovat. „Mostecký tým patří mezi nejkvalitnější v naší soutěži a tudíž mu nejsme schopny konkurovat. Pracujeme koncepčně s mladými hráčkami a připravujeme se na každé utkání v rámci našich možností. Doufám, že sobotní vítězství nad Pískem posílilo sebevědomí děvčat a budou schopna odvést důstojný výkon proti tak skvělému soupeři. A pevně věřím, že lepší, než tomu bylo na podzim v Plzni,“ uvedla trenérka Plzně Libuše Škvařilová. A s čím jdou napak do zápasu Mostečanky? "Využili jsme na maximum reprezentační přestávku juniorek a náš víkendový volný los ke kondiční přípravě, abychom se posunuli opět dále v naší útočné činnosti, což budeme chtít předvést ve středu proti Plzni. Na zápas se moc těšíme, stejně tak na naše fanoušky, před kterými se doma představíme po delší době a zápas si s nimi chceme společně užít. Zranění v týmu jsou jen ta již dříve avizovaná – Michaela Borovská a Dominika Zachová," řekl k situaci v týmu Černých andělů trenér Baníku Most Peter Dávid.

 

Program 15. kola WHIL – středa 27. ledna 2016 v 17.00 HC Zlín – Slavia Praha, 18.00 Zora Olomouc – Bemaco Prešov, Sokol Písek – Sokol Poruba, Slávia Partizánske – Duslo Šaľa, Baník Most – HC Plzeň. Předehráno Iuventa Micahlovce – ŠKP Bratislava 43:14.