Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.2.2016 otevřeno: 938 x

Pozvánka na 19. kolo: Vystrčí růžky někdo z podceňovaných?

Od pátku do neděle bude na českých a slovenských palubovkách sehráno hned sedm interligových zápasů. Na co se můžete těšit?

Už v pátek zahájí nabitý interligový víkend dvě utkání hraná na Slovensku. Odstartuje ho předehrávka předposledního rozlosovaného interligového kola. Házenkářky Plzně čeká v sobotu zápas proti Iuventě Michalovce a dalekou cestu přes celé dva státy využijí Plzeňanky k tomu, že si již v pátek předehrají zápas 25. kola interligy v Prešově. Plzeň tak čeká skutečně nabitý víkend, vůbec poprvé se Západočešky vypravují na hřiště absolutního suveréna letošního ročníku. Zatímco utkání v Prešově pro Plzeň představuje šanci bodovat a vrátit se ze slovenské mise s nějakým tím bodem na kontě, bodovaný výsledek z Michalovců by byl pro Plzeň i celou házenkářskou veřejnost překvapením. Na domácí palubovce podlehly Plzeňanky slovenskému mistru o sedmnáct branek a doma na východě Slovenska bude kvalitní tým Iuventy pro mladičké Plzeňanky skutečnou zkouškou ohněm.

 

Na dalekou cestu na Slovensko se o víkendu vpraví i házenkářky Sokola Písek. Písečankám patří aktuálně poslední příčka tabulky, což pro tradiční jihočeský tým není příliš povzbudivá situace. Přesto, že kanonýrka Kovářová opět podpořila svůj celek dobrým střeleckým výkonem, nestačily Písečanky soupeřkám z Veselí nad Moravou v 18. kole a v tabulce klesly nejhlouběji (oproti předposlední Bratislavě ale má Sokol Písek jeden zápas k dobru). Ani v zápase proti Partizánskemu nejsou Jihočešky favoritem, v tabulce dělí oba celky sedmnáct bodů a sedm příček a papírové předpoklady tak hovoří jasně ve prospěch slovenského celku.

 

Mezi českými celky je pak jasným favoritem na vítězství nad slovenským soupeřem Slavia Praha. Pražanky doma uvítají celek Prešova, který bude mít v neděli v podvečer stále ještě relativně čerstvě v nohách páteční zápas proti Plzni. I bez toho je ale pražský celek silným aspirantem na zisk bodů. V tabulce oba celky dělí propastných třiadvacet bodů! Slavistky se bodově zcela dotáhly na Michalovce a ze všech sil šlapou favoritovi interligy na paty. Jen skóre a případné zaváhání jednoho z favoritů (Slavie Praha nebo Iuventy Michalovce) rozhodne o tom, kdo se pro další týden usídlí v čele tabulky.

 

Házenkářky Plzně čeká náročný víkend. Po cestě do Michalovců předehrávají v pátek zápas 25. kola v Prešově. | Foto: Alex Wipf

 

Závěrem tedy k českým soubojům. Ty jsou na programu dva. V tom prvním se v sobotu o půl páté utkají házenkářky Zlína se soupeřkami ze Sokola Poruba. Porubanky si uvědomují sílu soupeře i nedostatky vlastní hry a na Zlín se dobře připravují. „V posledním utkání ve Veselí jsme se jasně přesvědčili, že v interlize nejsou snadní soupeři. Zlín navíc dokázal odehrát skvělý zápas v domácím prostředí proti pražské Slavii, se kterou vcelku smolně prohrál o branku. Tento výsledek pro nás musí být varováním," řekl pro klubový web trenér Poruby Jan Beňadík a zadoufal: „Věřím, že navážeme na domácí vítězství s Partizánským a získáme dva body. Bude to ale zase zápas hlavně o našem přístupu, nasazení a bojovnosti.“ Specifický bude zápas hned pro tři házenkářky Poruby Šárku - Marčíkovou, Leonu Švirákovou a Andreou Očadlíkovou, které ve Zlíně vyrostly.

 

Ve druhém českém měření proti sobě nastoupí házenkářky Veselí nad Moravou a Baníku Most. Veselí se sympatickými výkony drží v odstupu od dolních pater tabulky, na střední skupinu však stále ztrácí. I Most ale potřebuje body jako sůl, když chce hlasitěji promluvit do medailového souboje Michalovců a Slavie Praha. Případná ztráta Mostu by pomohla úniku dvou aktuálně nejlepších celků a to Most nechce připustit. „Během posledních týdnů získal tým z Veselí dobrou formu, na kterou bude chtít navázat i ve svém domácím zápase s námi. Čeká nás velmi těžký souboj se soupeřem, který má několik dobrých variant. Opírají se o velmi silnou spojkovou řadu s výbornou spoluprací s pivotem. My jsme si však z Prešova přivezli v balíčku s dvěma body do tabulky i dostatečně velké sebevědomí. Navíc neponecháváme nic náhodě, příprava byla maximální a nenecháme se zaskočit. Chceme udržet vysoké tempo hry, ve kterém dokážeme hrát i bez zraněné Růčkové. Našim cílem je potvrdit roli favorita,“ řekl přesvědčivě před interligovým víkendem trenér Mostu Peter Dávid.

 

Program 19. kola – pátek 19. února 19.00 ŠKP Bratislava – Duslo Šaľa, sobota 20. února 16.30 HC Zlín – Sokol Poruba, 17.00 SHK Veselí nad Moravou – Baník Most, 17.30 Iuventa Michalovce – HC Plzeň, 18.00 Slávia Partizánske – Sokol Písek, neděle 21. února 17.00 Slavia Praha – Bemaco Prešov.

Předehrávka 25. kola v pátek 19. února 17.00 Bemaco Prešov – HC Plzeň.