Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.3.2016 otevřeno: 2905 x

Most i Iuventa potvrdily roli favorita, soupeře rozstřílely rozdílem třídy

Kompletních šest zápasů 21. kolo odehrály české a slovenské celky v pátek večer před třítýdenní reprezentační přestávkou. V úvodním zápase kola porazily hráčky Baníku Most Zlín o šestnáct gólů, Iuventa Michalovce přestřílela Písek. Vyrovnanější byly zápasy v Olomouci a v Partizánskem. Na Hané se body dělily, v Partizánskem vyhrály domácí házenkářky nad Veselím nad Moravou o tři branky.

WHIL - 21. kolo

HC Zlín – Baník Most 14:30 (6:14)

Házenkářky Mostu nenechaly v utkání proti Zlínu nikoho ani na okamžik zapochybovat o tom, kdo si odnese body z tohoto měření. Zlín šel do utkání zásadně oslaben, na hřišti bojoval spíše dorostenecký výběr klubu. Od začátku zápasu se Zlíňankám nedařilo v útoku, a přestože brankářka Stojarová předváděla proti mosteckým kanonýrkám dobrý výkon, ztrácel Zlín po deseti minutách hry 1:5, pět minut před přestávkou prohrávaly domácí už o osm a se stejnou ztrátou vstupovaly i do druhé půle (6:14). V prvních deseti minutách druhé půle se střelecky nevedlo ani jednomu z celků, v tomto úseku hry viděli diváci jen dvě branky (6:16), obě však v podání mosteckých házenkářek, a tak byl náskok Andělů na začátku poslední čtvrtiny zápasu už desetibrankový. Zlíňankám se nedařilo vysokou ztrátu ani zkorigovat. Naopak Mostečanky v závěru utkání své vedení ještě zvedly a závěrečnou čtyřgólovou sprchou v poslední pětiminutovce zaokrouhlily skóre na třiceti brankách a šestnáctigólovém rozdílu (14:30).

Nejvíce branek: Dufková 3, Andrýsková 3/1, Brzósková 2, Kříčková 2/1 – Schererová 6, Súkenníková 6/2, Szarková 5, Martinková 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2. Vyloučení: 2:7. Diváci: 120.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: "V improvizované sestavě, která nám zůstala, jsme nemohli vzdorovat mistrovi. Soupeři gratuluji k vítězství."

Peter Dávid, trenér Baníku Most: "Nebyl to náš zápas. Musím být upřímný, že jsme se herně trápili. Věděli jsme, že Zlín hraje téměř s dorosteneckým týmem. Uspokojila mě pouze obrana. Nebyl to náš optimální výkon, ale je nevhodné, abych tohle říkal, když vyhrajeme o šestnáct branek. Ovšem máme trošku jiné nároky na mančaft. Kompliment patří soupeři, který udržel šedesát minut tempo."


Iuventa Michalovce – Sokol Písek 36:18 (20:11)

Podobně jednoznačně jako Mostečanky ve Zlíně si se svým soupeřem poradily před domácím publikem házenkářky Michalovců. V prvních patnácti minutách byla hra poměrně vyrovnaná, Písečanky se držely za Iuventou na dostřel dvou branek (9:7). Pak se ale roztočil slovenský brankostroj a o deset minut později už dělilo oba celky deset gólů (18:8). Hned na začátku druhé půle začala Iuventa znovu pracovat na dalším zvýšení svého náskoku. Pět minut před koncem dělilo už oba celky propastných sedmnáct branek a do konce utkání ještě konečný rozdíl Východňárky o gól prohloubily. Michalovce v utkání zvítězily poměrem 36:18.

Nejvíce branek: Filková Trehubová 12/2, Holešová 8, Habánková 4 – Kozáková 5, Kovářová 5/2, Boorová, Michková, Palasová po 2. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 500. 

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: „Písek vstoupil do zápasu velmi dobře, my jsme se nedokázali koncentrovat. Udělali jsme spoustu chyb v obraně, které soupeřky díky výkonu našich brankářek nedokázaly trestat. Střídali jsme výborné fáze se slabými.”

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Jsem spokojený, že jsme vedoucí celek potrápili v prvních patnácti minutách. Dvakrát jsme vedli, poté jsme prohrávali o gól či dva. Předvedli jsme disciplinovaný a kolektivní výkon, podpořený brankářkou Chalušovou. Bohužel jsme takový výkon nepodali v Prešově.“
 

Zora Olomouc – Sokol Poruba 22:22 (15:17)

Vyrovnaný souboj sledovali diváci v Olomouci. V prvním poločase se prostřídaly ve vedení oba celky (7:3, 10:12), před koncem prvního poločasu se ale vedení usídlilo na straně Sokola Poruba a o přestávce svítilo na ukazateli skóre 15:17. Po přestávce držely Porubanky vedení do 38. minuty, pak domácí vyrovnali. V 55. minutě opět vedly hostující hráčky, ale závěr vyšel lépe Zoře. Nejenže vyrovnala, ale v posledních sekundách mohla i vyhrát.

Nejvíce branek: Růžičková 9/3, Kubáčková 4, Trumpešová 4 – Ryšánková 7/2, Rechtorisová 6, Chovancová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 230.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Já jsem dnes maximálně spokojený s výkonem celého týmu, holky plnily pokyny a ten bod je pro nás důležitý. Zároveň musím pochválit Eli Dérzsiovou, protože nás dneska mnohokrát podržela. Pro diváky to byl hezký zápas, pro mě trošku infarktový a pro holky taky. Uvidíme, jak moc bude ten bod důležitý, potřebujeme ještě někde získat další dva.“

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Úvod se nám moc nevydařil, vlastními chybami a nedůrazem jsme poslali domácí do vedení, pak jsme to naštěstí stáhli. Při množství vyloučení neměl druhý poločas příliš vysoké tempo, navíc když dáme pět branek za poločas, tak těžko můžeme vyhrát. Výborný výkon podala osmnáctiletá Mučková v bráně. Bod je pro nás ztráta, ale my jsme to zazdili někde jinde. Hlavně že jsme dneska neprohráli.“

 

Slavia Partizánske – SHK Veselí nad Moravou 26:23 (16:15)

Dalším vyrovnaným soubojem bylo měření mezi Slávií Partizánske a Veselím nad Moravou. Ve vedení se po většinu hrací doby držely domácí házenkářky, nedokázaly si však vypracovat víc než dvoubrankový náskok, naopak opakovaně se podařilo Veselankám vyrovnat. Do druhého poločasu vstupovaly hráčky Partizánskeho jen s jednobrankovým náskokem. Hned na začátku druhého poločasu ale domácí soupeřkám odskočily na rozdíl čtyř gólů a toto manko už až do konce zápasu Veselí nesmazalo. Osm minut před koncem se sice přiblížily Veselanky na rozdíl dvou gólů, Partizánske si ale náskok pohlídalo a z utkání si odneslo dva body za výhru 26:23.

Nejvíce branek: Geričová 6, Blažeková 4, Michnová 4/1, Karásková, Španihelová po 3 – Olšovská 7, Šustková 5/2, Vargová 5/3, Vinklárková 3. Rozhodčí: Haščik, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 3:6. Diváci: 260.

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Zápas byl divácky zajímavý, což nás vyhecovalo k dobrému výkonu. Podle mého názoru v utkání neprohrálo horší mužstvo. Že jsme byli lepší, to se říct taky nedá. Rozhodla možná lepší koncovka domácích hráček, hlavně v početních výhodách, kde jejich křídla dominovala. Můžeme říct, že naše mužstvo má potecionál, zlepšovat se."

 

ŠKP Bratislava – HC Plzeň 30:23 (13:13)

Druhé měření těchto celků, sousedů ze sporních pater tabulky, v této sezóně skončilo vítězstvím ŠKP Bratislava. Plzeňanky na palubovce soupeře nedokázaly obhájit své vítězství z první poloviny sezóny, který bylo vůbec historicky první interligovou výhrou mladého klubu. Po vyrovnaném prvním poločase se dlouho držely Plzeňanky za soupeřkami v dostřelu i ve druhé půli, domácí házenkářky Bratislavy ale ovládly závěrečnou patnáctiminutovku a Plzeň porazily vysoko 30:23.

Nejvíce branek:
Beňušková 7, Schwarzová 6, Trunková 5, Bednárová 5 – Pešičková 6, Drozdová 6, Šalaisová 3, Sedláčková 3. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Vyloučení: 1:6. Diváci: 150.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: "Do Bratislavy jsme přicestovaly bez dvou klíčových hráček. V prvním poločase jsme byly domácím soupeřem, ve druhém poločase jsem to už nedokázaly a selhaly jsme psychicky. Udělaly jsme množství chyb, což domácí hráčky trestaly."
 

Fotogalerie z utkání Zora Olomouc - Sokol Poruba

Foto: Alex Wipf