Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.5.2016 otevřeno: 1971 x

Stříbrná sezóna Slavie Praha - stříbrné slzy

Dvě stříbrné medaile se letos pohoupaly na krku házenkářek Slavie Praha. V interlize byla Iuventa Michalovce suverénní, od českého zlata ale dělilo Pražanky jen málo. I proto neskrývaly házenkářky v sešívaných dresech zklamání z druhého místa. Jak se za dramatickým finále i celou sezónou ohlíží trenérka Slavie Praha Petra Vítková?

Zopakovala se situace z roku 2014, tentokrát jste stála na druhé straně. Jak jste prožívala vývoj finálových bojů a jak to zpětně hodnotíte?

Po celém roce tvrdé práce a velké dřiny se nám nevydařil jeden házenkářský víkend. Takže jsem zklamaná. Tato soutěž je postavena na play off a tam je to o momentální formě, psychice a taktice. To jsme nedokázali sladit.

Jak to u vás v týmu vypadalo po zápase? Věřím, že panovalo částečně zklamání, ale přece jen, máte stříbro – proběhla nebo proběhne i nějaká oslava?

Celý tým byl zklamaný, poslední krok jsme nezvládli. Před sezonou by to každý bral, ale v takhle dobře rozehraném finále je to škoda. Být takhle blízko titulu, to už se to nemusí opakovat. Oslavy nebyly, proběhne jen klasická závěrečná rozlučka se sezonou.

Hráčky Mostu opět ukázaly svou sílu. Vidíte nějaké místo, kde se celá finálová série lámala?

Možný důvod vidím i v tom, že jsme dokázali Most porazit jak v základní části a v prvním finále tak lehce a velkým rozdílem. Do sobotního zápasu jsme tak nastupovaly jako mistryně, že se nemůže nic stát a že to půjde samo. V nedělním zápase jsme neměly co ztratit, ale opět se nám vstup do zápasu nevydařil. Ve druhé půli jsme se vrátily do hry, ale nedokázaly jsme za stavu 14:14 šest útoků skórovat, byly jsme zbrklé a udělaly zbytečné technické chyby. Tam naše šance definitivně skončily, Most odskočil na tři branky a my se zlomily. Chybí nám zkušenost a osobnost, která to vezme na sebe a dotáhne k vítězství ve vypjatých utkáních.

Jak se ohlížíte za uplynulou sezónou?

Tato sezona byla pro mě náročná ale poučná. Poznala jsem, jak těžké je být trenérem, a co všechno by měl umět a znát. A poznala jsem blíž lidi, bez kterých bych tento rok nezvládla, těm kteří mě učili a radili mi a pomáhali, těm patří velký dík!

Příští rok budete znovu bojovat pravděpodobně o přední příčky. Jak vyhlížíte k nové sezóně, byť ta stará sotva skončila?

Jaké cíle budeme mít pro příští rok, se bude odvíjet od hráčského kádru, který bude hájit slávistické barvy.

Teprve se vstřebávají finálové souboje, ale přesto: Udrží se tým pohromadě nebo už teď víte, že vás čekají změny v sestavě? (odchod už oznámila Veronika Malá - více zde)

Tento tým určitě nezůstane kompletním pro příští ročník. S některými se mi bude loučit těžce, ale zároveň se těším na nově příchozí a na spolupráci s nimi.

Budete si chtít se Slavií vyzkoušet působení v evropském poháru? Jaké máte v tomto ohledu ambice?

Já osobně bych moc ráda hrála evropské poháry, dvě trofeje jsem jako hráčka vyhrála. Je to obrovská škola konfrontovat se se zahraničními celky. Myslím, že by to byla i skvělá zkušenost pro hráčky a možná by to pomohlo i v bojích v play-off, když bychom hrály více kvalitních utkání během roku. Ale vše je o penězích a hráčském kádru. Pokud by se našel sponzor, který by chtěl pomoct ženské házené v Praze... show může začít :)

 

Foto 1 a 2 - Ladislav Adámek, foto 3 - Ladislav Nussbauer - LN foto