Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.5.2016 otevřeno: 2072 x

"Never give up" aneb Jak Černí andělé finále otočili a mistrovský titul slavili

O velikém obratu, ještě větších oslavách a plánech do budoucnosti. O tom všem se rozpovídali aktéři velkého mosteckého úspěchu - zisku čtvrtého mistrovského titulu v řadě.

 

Fantastický obrat předvedly v Edenu házenkářky Baníku Most. Zopakovaly tak vývoj finálové série se stejným soupeřem z roku 2014, kdy také slavily titul na palubovce Slavistek. Co stálo za zlepšením, které nakonec vedlo k mistrovským oslavám? „Po našem katastrofálním výkonu v domácím zápase jsme změnili úplně vše. Dal jsem holkám den volna a řekli jsme si, že se pokusíme o zázrak. Šlo hlavně o naše hlavy, abychom si věřili, že to dokážeme, protože jsme moc chtěli. Společně jsme pro náš úspěch, který se později dostavil, udělali hromadu motivačních věcí,“ ohlíží se zpět trenér Baníku Most Peter Dávid.

Podobně popsala předzápasovou náladu v týmu i tahounka družstva kanonýrka Lucia Súkenníková. „Po prohraném domácím zápase, který nám vůbec nevyšel, jsme si řekly, že se takhle o finále nebojuje. Celý týden jsme se mobilizovaly. S Petrou Růčkovou a Karin Schererovou jsme připravily motivační video, trička, která jsme měly na sobě před druhým finálovým zápasem, a náramky s nápisem “Never give up”. Jsem ráda, že se nám to povedlo,“ těší Súkenníkovou.

 

Foto: Ladislav Adámek

Se závěrečným hvizdem třetího finálového zápasu tak vypukly bouřlivé několikadenní oslavy. „Spontánní oslavy nastaly hned po zápase v hale, pak byla velká párty v autobuse a po půlnoci na nás čekali fanoušci před sportovní halou v Mostě. Společně jsme pak v baru Černý anděl začali afterpárty. Ti vytrvalejší pokračovali v oslavách ještě v pondělí. Ve středu jsme měli oficiální oslavu se sponzory a s vedením klubu. Hráčky jsem pochválil za předvedený výkon a vypořádání se se složitou situací a týdnem volna mezi zápasy,“ popisuje stručně oslavy Dávid a Súkenníková je ještě opatrnější a stručnější, s jiskrou v oku pouze poznamená: „Oslava byla úžasná a pokračovala až do pondělního večera.“

 

Foto: DHK Baník Most

Mistrovský titul je tak více než dobrou nálepkou na šrámy z „pouze“ bronzové interligové části sezóny. „Je to obrovská satisfakce. Po našem vítězství v Českém poháru jsme chtěli získat i český titul. Musím ale přiznat, že to se Slavií bylo nesmírně těžké,“ uznává soupeřovy kvality Dávid.

Sezónu tak nakonec v Mostě hodnotí jako úspěšnou. „Měli jsme velké množství herních výpadků a pro mě jich z toho bylo hodně těžko pochopitelných. Mám na mysli třeba posledních 9 minut proti Michalovcům nebo posledních 9 minut se Slavií v Interlize. Nejhezčí chvíle pro nás byly naše vítězné zápasy v Porubě v Českém poháru a v play-off se Slavií. Jsou tu i další zápasy, které nám pochopitelně dělají radost – v Šaľe, ve Veselí, doma se Slavií, v Partizánskem a náš geniální poločas ve Zlíně během poháru,“ vyjmenovává jednotlivé světlé body interligové sezóny Dávid. Stejně vidí uplynulou sezónu i slovenská reprezentantka: „Nepodařilo se nám zlato z Interligy, ale zato máme zlato pohárové a českého mistra, kterého si moc cením. Zvrátili jsme stav finálové série, navíc na hřišti soupeře. Nikdo nám po prvním zápase už nevěřil.“

 

Foto: DHK Baník Most

 

Šéf klubu Rudolf Jung vidí i stinné momenty soutěžního ročníku, závěrečný obrat ale i na jeho tváři vykouzlil spokojený úsměv. „Pro mě je největším zklamáním vypadnutí z evropského poháru s Dinamem-Sinara Volgograd. Nedokázali jsme v poháru přečkat do jara. Priorita našich cílů je v každém ročníku stejná – 1. evropský pohár, 2. play-off o českého mistra, 3. český pohár a základní část soutěže. Jsem spokojený s obhájením titulu českého mistra. Zvlášť po prohraném domácím zápase. V odvetách jsme měli neskutečný herní posun. Těší mě vítězství v Českém poháru. Z našeho 3. místa v Interlize mám ale smíšené pocity. K tolika výpadkům v lize by v našem týmu nemělo docházet. Tato sezóna je obdobná jako před 2 lety, kdy jsme z poháru vypadli na podzim, ve WHIL jsme skončili na 3. místě a otočili jsme finálovou sérii se Slavií.

Příští rok bude Most obhajovat mistrovký titul už popáté v řadě. „Je to pro nás obrovský závazek, protože v Mostě to je vždy po evropském poháru ten hlavní cíl. Nesmíme však podcenit obrovský potenciál nejsilnější konkurence – Slavie a Poruby. Rok od roka jsou jejich celky kvalitnější. My však naší tvrdou prací a tréninky uděláme vše pro zisk pátého titulu v řadě,“ věří ve světlou budoucnost Mostu Dávid, stejně tak i Jung: „Je to výzva. V týmu máme nová štístka, která posbírala všechny čtyři ligové tituly – Dominiku Müllnerovou, Petru Růčkovou, Evu Bezpalcovou a Kateřinu Dvořákovou.“

 

 Foto: Ladislav Adámek

 

Zároveň však už vedení klubu vypočítává první ztráty – jména, která už mostecký dres v příští sezóně neobléknou. „Tým opouští asistent trenéra Petr Házl, Ivana Gakidová, Karolína Smolová, Karin Schererová a Iveta Mičiníková. Naopak jsme smlouvu prodloužili se Simonou Szarkovou (2 roky), Terezou Chmelařovou (1 rok) a Kateřinou Dvořákovou (1 rok),“ vyjmenoval odchody Jung. Nové posily zatím odhalovat nechce, a tak Dávid pouze naznačil: „Podstatná část týmu zůstane. Doplníme ho však o perspektivní hráčky z WHIL. Hlavně se budeme soustředit na levoruké hráčky, které nám chybí.“

Baník Most má ambice i na evropských palubovkách. „Ze sportovního i ekonomického hlediska vypadá naše účast z 99 % v poháru EHF,“ vyhlíží k příští sezóně Jung.

Přípravu tak tým zahájí už v polovině července. „A bude náročná. Proteče hodně potu, protože je potřeba před náročnou sezónou položit dobrý základ. Zatím máme 3 vrcholy přátelských zápasů, a to dvojzápas s německým mistrem Thüringer HC, domácí turnaj Českého porcelánu Dubí a velmi kvalitní turnaj v Oldenburgu. Plánujeme i další přípravné zápasy s druholigovými bundesligovými mužstvy z Německa,“ odkrývá nejbližší mostecké plány Dávid.

 

 

Foto: Ladislav Adámek