Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.9.2016 otevřeno: 1203 x

Pozvánka na interligu: Ve středu na souboj mistrů i české měření mezi Slavií a Pískem

Hned dva velmi atraktivní duely jsou na programu ve středu večer. Týmy Baníku Most a Slavie Praha čeká o víkendu vstup do bojů pohárové Evropy, a tak si svá utkání 2. kola interligy předehrávají již ve středu. Zatímco Baník Most zajíždí na palubovku interligového mistra, Slavii čeká napjatý souboj se Sokolem Písek.

Házenkářky Baníku Most mají mnoho co oplácet slovenskému suverénovi. Vždyť právě Iuventa Michalovce je v posledních letech jejich nejsilnějším a zpravidla úspěšnějším konkurentem v bojích o interligový trůn. Letos se oba mistrovské týmy utkávají již ve druhém kole WHIL poté, co si oba týmy připsaly na konto v prvních soubojích sezóny vysoké výhry. Michalovce vyhrály v Porubě, Most doma přestřílel Zoru Olomouc. „S Olomoucí jsme uhráli velmi dobrý výsledek a více než polovinu zápasu byla naše hra velmi dobrá. Na tento výkon bychom pochopitelně v Michalovcích rádi navázali, odehráli vyrovnanou partii a uhráli co nejlepší výsledek. Po našem posledním společném zápase v Mostě jim totiž máme co vracet. Musíme si však dát pozor na závěrečnou část hry, doma nám to nevyšlo a posledních 9 minut jsme prohráli 9:1. Něco podobného už nechceme opakovat!“ burcuje před zápasem trenér Mostu Peter Dávid.

Michalovce jsou i letos favoritem soutěže, zkušený tým etablovaný i na evropské scéně proto ani v tomto ročníku nebude Mostu snadným soupeřem. „Michalovce jsou každoročně největším adeptem na celkové prvenství v interlize. Nepovažujeme se za outsidera, ale v tomto zápase jsou favorité. Hrají doma a v Porubě potvrdili roli favorita vysokým brankovým rozdílem. Velmi vhodně doplnili tým na pravé spojce o Dubautsovou a celkově mají tým poskládaný z velmi kvalitních legionářek, které jsou tahounkami mužstva. My řešíme aktuální výpadek Simony Szarkové ze hry. I přesto, že se její zranění ramene zlepšuje, stále to není ono a vleče se to. Jelikož nás čeká náročná cesta, tak na tento zápas cestujeme o den dříve. Zvláštní pak je, že se s favoritem na celkové prvenství utkáme u nich doma hned druhé kolo. Na druhé straně si člověk nevybere. Ani jeden tým totiž není ve WHIL příliš rozehraný. Na zápas se těšíme,” dodal Dávid a bojovnou náladu nedávno potvrdila i mostecká kanonýrka Markéta Jeřábková: „Už nějakou dobu se snažíme přetlačit dominanci Michalovců ve WHIL a byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo je letos překonat. Máme Michalovce nalosované hned na začátku soutěže, je to jejich vůbec první domácí zápas, takže věříme, že máme nějaké šance je přehrát a vybojovat si pak v soutěži nejlepší možný výsledek.“

 

 

Házenkářky Slavie Praha čeká domácí souboj s hráčkami Sokola Písek. Zatímco Písečanky pod novým trenérem úvodním kole nakonec těsně prohrály, Slavistky se radovaly z vysoké výhry v Partizánskem. Týmy Písku a Slavie dlouhodobě pojí řada házenkářských jmen, která se mezi oběma celky „protočila“. Před sezónou například ze Slavie do Písku zamířila Eliška Jačková, opačným směrem pak bývalý trenér Písku Ondřej Václavek a dlouholetá písecká hráčka Magdalena Svobodová. „Na utkání druhého kola se těším od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o rozlosování na novou sezónu. V té době jsem byl ještě v pozici hlavního trenéra Písku a plánoval jsem, co na Slavii připravím, abychom je dokázali výrazněji potrápit než v předchozí sezóně, v lepším případě odehráli vyrovnané utkání s dramatickým koncem. Situace se, k nelibosti části lidí v mém okolí, změnila a po přípravě na Slávii, která byla výrazně delší a intenzivnější než před rokem v Písku, se těším ještě víc,“ připomněl svůj prázdninových „přestup“ Václavek. Po prvním kole panuje ve Slavii spokojenost s formou hráček i výsledkem a obojí chtějí Pražanky ve středu potvrdit. „Jsou zde některé faktory, které mohou zamíchat kartami, například letní posily, které do Písku přišly, omlazení sešívaného družstva, ale také speciální motivace bývalých hráček ukázat, že jsme loni pracovali správně a udělal jsem chybu, když jsem odešel do Slávie. Tyto důvody by měly být hlavním lákadlem pro diváky, aby se do haly Slavie přišli na tento duel podívat. Co lze očekávat? Rychlou házenou s velkým množstvím osobních soubojů, až 70 útoků na každé straně, tedy potencionálně 35-40 branek na kontě soupeřů. Velkou roli v počtu branek budou hrát výkony tří brankářek ze Slávie a jedné ze Strakonic, tedy žádné písecké. Bude to utkání vlastních s vlastními. Základní sestavy mají téměř podobnou výkonnost, utkání rozhodnou střídající hráčky, protože je obtížné vydržet hrát celé utkání v maximálním tempu. To se ukázalo jako klíčové v utkání prvního kola Písku s Prešovem, kdy na konci utkání přišly u klíčových hráček chyby z únavy a to především nepřesná střelba,“ zhodnotil různé atributy zápasu kouč Slavie.

Zvláštní náboj má středeční utkání i pro Magdalenu Svobodovou. „Poprvé po deseti letech, co hraji házenou, nastoupím proti Písku. Bude to můj první domácí zápas po přestupu do Slavie a moc se na něj těším. Písek odehrál v prvním kole dobrý zápas proti týmu Prešova. Dobře bránil, dokázal vstřelit 28 branek, výborně chytaly brankařky, ale přišel v koncovce o body. Ve Slavii hrají hráčky z Písku a naopak za tým Sokola nastupuje řada hráček, které prošly Slávií. To bude dávat zápasu určitě správný náboj. Očekávám bojovný zápas s důrazem na obranu, ve kterém budeme chtít potvrdit roli favorita. Celé léto jsme se tvrdě připravovaly a těšíme se, že našim divákům předvedeme dobrý výkon a podaří se nám potvrdit výhru z prvního kola,“ hlásí před zápasem sympatická házenkářka.

Utkání proti Slavii vyhlíří i Eliška Jačková, česká reprezentantka, která před sezónou vyměnila sešívaný dres za ten písecký. "Utkání se Slávií pro mě bude mít zvláštní náboj. Na Slávii jsem začínala a prakticky tam vyrostla. Až letoš jsem oblékla jiný dres. Přestup pro mě znamenal odchod z týmu, který bojoval o špičku tabulky, do týmu, který figuruje na druhém konci. Každá sezona a každý zápas začíná od nuly a já pevně věřím, že kolektivními výkony se postupně budeme posouvat výš a výš. A právě ve středu bude skvělá možnost získat další zkušenosti, které nám v budoucnu určitě pomůžou. Na zápas se tedy těším a sama jsem v očekávání, jak vzájemný souboj dopadne. Věřím ale, že Slávii dokážeme potrápit," říká Eliška Jačková bojovně před zápasem.
 

Předehrávka 2. kola WHIL

7. 9. 2016 17.30 Slavia Praha - Sokol Písek

7. 9. 2016 17.30 Iuventa Michaloce - Baník Most