TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.9.2016 otevřeno: 1292 x

Ohlédnutí za 2. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

Dramatický souboj dvou mistrů i utkání Slavie Praha se Sokolem Písek, tedy silně personálně provázaných týmů, komentoval po odehrání druhého kola interligy házenkářský expert Lubomír Krejčíř, podle kterého dosavadní výsledky potvrzují předsezónní prognózy.

Se startem nového ročníku WHIL jsme pro fanoušky české házené připravili cyklus, který bude přinášet postřehy házenkářských osobností k aktuálnímu interligovému dění. Druhé ohlédnutí za interligovým kolem přináší postřehy Lubomíra Krejčíře, zkušeného trenéra nejen ženských mládežnických reprezentací a házenkářského experta České televize. Vedle Lubomíra Krejčíře bude dění ve WHIL na našich stránkách glosovat také mistryně světa z roku 1957 Věra Dvořáková a dvojice trenérů spjatých s reprezentačními výběry ČR - aktuální kouč Jan Bašný a Jiří Zerzáň.

 

„Uplynulé druhé kolo Interligy žen sice nepřineslo žádný překvapivý výsledek, ale říci, že nebylo zajímavé, zcela jistě nelze…“

Ohlédnutí za 2. interligovým kolem s Lubomírem Krejčířem

 

Již skutečnost, že díky naším pohárovým zástupcům Slávii a Mostu bylo kolo roztaženo do pěti dnů, stojí za zmínku. V každém případě je z odehraných utkání stále ještě cítit začátek soutěže. Množství technických chyb, relativně nízká úspěšnost střelby – to byly atributy velmi často uváděné trenéry při hodnocení výkonu jejich družstev.

Zcela jistě v popředí zájmu bylo střetnutí dvou největších favoritů soutěže Michalovců a Mostu na horké půdě východního Slovenska, a také se zde pořádně jiskřilo. Dlouho vyrovnané střetnutí nakonec rozhodli ve svůj prospěch domácí, ale hosté z Mostu se netajili nespokojeností s výkonem rozhodčích a podle jejich vyjádření je ve hře i dopis na vedení obou národních svazů, vyjadřující nesouhlas se způsobem vedení utkání ze strany rozhodčích. V každém případě je soutěž dlouhá a čtyři branky rozdílu se dají smazat i v přímé konfrontaci v odvetách pro případnou rovnost bodů na konci soutěže.

Velmi vyrovnané utkání viděli diváci v Šale, kde sahalo Veselí po bodech a trenér Varga byl spokojen s výkonem svého mladého celku i přes těsnou porážku. Porubě se v Prešově podařilo napravit nepříznivý dojem z prvního kola po příliš vysoké porážce od Michalovců. Přes drobné problémy v obraně dokázala dokráčet k jistému vítězství, i když Prešov opakovaně naznačil, že letos nebude žádným otloukánkem soutěže.

Přes vážné zákulisní problémy Partizánského, které naznačoval realizační tým před utkáním ve Zlíně, odehrál tento tým výborný první poločas a dokonce vedl nejtěsnějším rozdílem. V druhém poločase však již Sabatkovy svěřenkyně předvedly, že jsou na sezonu dobře připraveny, a jasně svého soupeře přejely.

Těžký vstup do soutěže má za sebou Písek s novým trenérem Vláďou Jordákem. Po nešťastné domácí porážce od Prešova musel spolknou hořkou pilulku na Slávii, která je po jedné z nejnáročnějších příprav posledních let výborně připravená na soutěž. Předvedla to nejenom v tomto utkání, ale i čtyřgólová porážka ve Švédsku dává Slavii šanci do odvety v Evropském poháru. Stínem utkání mezi Pískem a Slavií bylo zranění Elišky Jačkové, která by měla být oporou Písku pro letošní sezonu.

Bez velkých informací z posledního střetnutí dvou mladých slovenských celků Bratislavy a Trenčína lze konstatovat, že zvítězil papírový favorit a uzavřel tak kolo bez překvapení. Kolo, které potvrdilo předsezónní prognózy a nakonec i výsledky kola úvodního.