TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.9.2016 otevřeno: 965 x

Pozvánka na WHIL: Středeční předehrávky českých bojovníků v Poháru EHF

Českého mistra čeká o víkendu dvojutkání s běloruským soupeřem v prvním kole kvalifikace Poháru EHF, Slavia Praha sehraje se švédským protivníkem už odvetné utkání. Své ligové souboje si ale oba loni nejúspěšnější české týmy musí předehrát už ve středu. Slavia Praha míří do Ostravy, Most doma přivítá Prešov.

V pozici favorita vstupuje do utkání český mistr Baník Most. Po vypjatém souboji v Michalovcích by si Černí andělé měli spravit chuť před domácím publikem výhrou nad Prešovem, který ale ukazuje, že už letos nechce být otloukánkem soutěže. „Prešov u nás nemá co ztratit, jsme favoritem zápasu a soupeř tak může hrát v pohodě a uvolněně. Tlak leží na nás. My však chceme potvrdit svou roli. Tým soupeře má své kvality,“ vyhlíží ke středečnímu souboji trenér Baníku Most Peter Dávid. V létě Prešov udělal dvě změny v sestavě, na které Dávid upozorňuje: „Posílil svou sestavu o brankářku Gubikovou z Michalovic, která má své velké kvality, avšak byla nějakou dobu zraněná. Navíc nehrála ani teď, takže nevím, co to má znamenat. Druhou posilou je Sofie Demajová ze Šaly. My jsme i nadále jsme bez zraněné Simony Szarkové a otazník visí i u Petry Růčkové, která si své zranění stále obnovuje.“

Zápas s Prešovem je pro Most posledním testem před pohárovým startem. „Tento zápas bereme velmi vážně, soupeře nepodceníme. Je to naše poslední příprava před pohárem EHF. Budeme hrát naši typickou házenou s vysokým tempem s tím, že nebudu prozrazovat, jak vysoké tempo to bude. Chceme si ještě vyzkoušet nějaké herní varianty, které by nám mohli ve hře proti Minsku pomoct. Hlavně hru v oslabení. Čeká nás velmi náročný týden a na zápas se moc těšíme,“ uzavřel Dávid.

 

Foto: Štefan Madaras

 

Středeční házenkářský program ale otevřou už ve čtyři hodiny odpoledne házenkářky Sokola Poruba a Slavie Praha. Proč na házenou v Ostravě tak brzy odpoledne? „Chtěli jsme umožnit našim věrným fanouškům házené to, aby stihli večerní atraktivní fotbalové derby Baníku a Opavy," uvedla marketingová manažerka Poruby Denisa Adámková s tím, že původně měl házenkářský zápas začínat v 18 hodin.

Házenkářky Poruby se utkají se Slavií poté, co vysoko prohrály v prvním kole s Michalovci a pak si vylepšili bodové konto i náladu vítězstvím v Prešově. Věřím, že nás výkon půjde zase nahoru a vrátíme se ke hře, kterou jsme předváděli na mezinárodním turnaji v Hodoníně. Holky se na utkání těší, výhra v Prešově nám hodně pomohla," uvedl Peter Olšavský. Házenkářky Poruby pak samy s celým realizačním týmem vyrazí na fotbalové derby Baníku s Opavou.

Na soupeře se ale důkladně připravují i házenkářky Slavie, které odstartovaly soutěžní ročník ve skutečně vysokém tempu. Vedle kompletního interligového programu už stihly absolvovat i cestu na sever Evropy, kde se utkaly se švédským Skuru IK. Do odvety souboje prvního kvalifikačního kola Poháru EHF si přivezly nadějný výsledek – prohru o čtyři branky. Před víkendovou odvetou je teď čeká cesta do Poruby. „Myslím, že to je zápas a boj o pozici pro české play-off. Očekávám zápas tvrdých obran a rychlých protiútoků. Obě družstva se dobře znají a bude záležet na hráčské disciplíně a dodržování trenérských pokynů. Pro nás je výhoda, že jsme v dobrém zápasovém rytmu středa – víkend – středa – víkend a věřím, že když přistoupíme k zápasu zodpovědně a vyvarujeme se většího množství chyb, jsme schopní v Porubě uspět,“ komentuje vyhlídky Slavie trenérka Petra Vítková.

I Kamila Kordovská, střelecká opora Slavie se na utkání na východě České republiky těší: „Očekávám vyrovnané utkání. Přivést si body z Poruby by pro nás znamenalo další bodový zisk na půdě soupeře, což je vždyť obrovskou výhodou. Ostrava má velmi kvalitní kádr, takže je jasné, že nám výhru je tak nedá a před domácími fanoušky bude chtít bodovat. My jsme se na soupeře tvrdě připravovaly, takže věřím v náš úspěch.“

 

Středa 14. září 2016

Sokol Poruba - Slavia Praha 16.OO hodin

Baník Most - BEMACO Prešov 18.00 hodin