TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.11.2016 otevřeno: 563 x

V čele tabulky 1. ligy mladších dorostenek Zlín a Ivančice

Vyrovnané čelo tabulky 1. ligy mladších dorostenek opanují moravské celky HC Zlín a HK Ivančice. S dvěma body zatím zůstávají na opačném pólu tabulky Sokol Vršovice a Sokol Poruba.

V předehrávce devátého kolo 1. ligy mladších dorostenek se utkal aktuálně třetí tým s pátým, tedy Slavie Praha s DHC Plzeň. Svěřenkyně trenérky Martiny Papežové byly od samého počátku lepším týmem, který postupně navyšoval vedení až do konečného výsledku 28:14 (15:7). K zisku důležitých bodů střelecky přispěly především Tereza Obořilová, která za záda plzeňské brankářky poslala hned šest branek a se čtyřmi zásahy Petra Škvorová. Na straně DHC se prosadily spojky Adéla Bernhardová a Pavlína Kepková. Z křídla třemi brankami přispěla Kristýna Křišťanová. „I přes vysokou prohru byl zápas s kvalitním soupeřem pro mladé hráčky velkou školou. Je hlavně na nich, jak se vyrovnají s nároky, které první liga na hráčky klade, a co si z nich do budoucna vezmou. Prostě zkušenost k nezaplacení,“ hodnotil trenér Tomáš Jiskra výkon svých svěřenkyň.

Po šesti, u některých týmů sedmi, odehraných kolech vede prvoligovou tabulku s dvanácti body HC Zlín a HK Ivančice. Se ztrátou dvou bodů je na třetím místě Slavia Praha. Osm bodů má po šesti odehraných zápasech Jindřichův Hradec, za který nastupuje nejlepší střelkyně ligy s bilancí 10,3 branky na zápas Michala Hauserová. Páté místo po sedmém odehraném kole patří DHC Plzeň. Se šesti odehranými zápasy, z nichž vzešly tři výhry a tři prohry, je na šestém místě průběžné tabulky pražský tým HC Háje.

Po čtyřech bodech mají po sedmém odehraném kole házenkářky Zory Olomouc a Havlíčkova Brodu. Deváté místo s dvěma body prozatím patří Sokolu Vršovice, za které nastupují hráčky z první dvacítky střelkyň Adéla Suchomelová (34 branek), Tereza Sauerová (31 branek) a Kristýna Kadeřábková (24 branek). Tabulku uzavírá Sokol Poruba s druhou nejlepší střelkyní ligy Markétou Prašivkovou (48 branek) v kádru.

 

Rozpis 9. kola 1. ligy ml. dorostenek:

19.11. 16:00 J.Hradec - H.Brod
20.11. 13:00 Zlín - Háje
20.11. 13:30 Olomouc - HK Ivančice
Slavia - DHC Plzeň 28 : 14 (15 : 7)
Volný los - S. Vršovice a S. Poruba