TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.11.2016 otevřeno: 1539 x

Moravské derby potvrdilo skvělou formu Havlíčkova Brodu

Pouhá dvě kola zbývá dohrát do konce podzimní části druhé nejvyšší házenkářské soutěže žen. Čelo si neohroženě hlídá HK Hodonín. S nejmenším počtem bodů tabulku uzavírá Sokol Poruby B.

Na vítězné vlně se v podzimní části soutěže vezou házenkářky Hodonína. Ty v posledním odehraném kole zaskočil devátý celek průběžné tabulky Sokol Vršovice. Vyrovnaný zápas ale nakonec lépe zvládly Moravanky, které si z Prahy odvezly dvoubrankovou výhru.

Překvapením soutěže je Havlíčkův Brod. První porážku si svěřenkyně trenéra Davida Kučery připsaly až v šestém kole. Dnes jsou se šesti výhrami z devíti kol na druhé příčce tabulky. „Pořad se musím usmívat tomu, že se nám povedl takový start. Nebudeme si nic nalhávat, je to pro nás nadstandard, za který jsme samozřejmě rádi. Sbíráme body, abychom mohli být v jarní části v klidu," komentuje aktuální druhou příčku tabulky spokojený trenér Kučera.

 

Pohled na lavičku Havlíčkova Brodu. | Foto: hazena-havlbrod.rajce.idnes.cz/

 

Jeden z nejzajímavějších zápasů devátého kola byl k vidění v Plzni, kde se o důležité body popraly nejen tabulkové sousedky, ale především věčné rivalky z jednoho města. Plzeňské derby přineslo vyrovnaný první poločas, ze kterého byli nadšeni především fanoušci. V druhém poločase se však tým Slavia VŠ Plzeň, vedený Janou Galuškovou, utrhl a svým soupeřkám ve vyhroceném zápase uštědřil šestibrankovou porážku, čímž si Slavia VŠ zajistila třetí místo průběžné prvoligové tabulky.

S tříbrankovou ztrátou se na čtvrtém a pátém místě zatím drží záloha Zory Olomouc a právě výše zmíněná HC Plzeň. S osmi body se o střed tabulky dělí pražské Kobylisy, Zlín B a Sokol Velké Meziříčí, který v hodně nervózním a bojovném Moravském derby potrápil Havlíčkův Brod.

Zatím devátá příčka průběžné tabulky se sedmi body připadá vršovickým Sokolkám, které pod vedením trenéra Petra Sychry vyrazí v rámci desátého kola na palubovku těžkého soupeře z Havlíčkova Brodu. Stejný počet sedmi bodů mají na svém kontě desáté Kunovice. Prvoligovou tabulky uzavírají s pěti body Otrokovice a se třemi body záloha interligové Poruby.

 

Rozpis 10. kola 1. ligy žen

3.12. 14:00 Havlíčkův Brod - Sokol Vršovice
3.12. 15:30 HK Hodonín - Kobylisy
4.12. 12:00 Poruba B - Olomouc B
4.12. 13:00 Otrokovice - Zlín B
4.12. 14:00 Slavia VŠ Plzeň - Kunovice
4.12. 16:30 HC Plzeň - Sokol V. Meziříčí


 

Radost prvoligového lídra - HK Hodonín.