Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.12.2016 otevřeno: 1633 x

Východní skupinu druhé ligy žen opanovaly házenkářky Ivančic

Na prvním místě druholigové tabulky východní skupiny žen přezimují s devatenácti body házenkářky klubu HK Ivančice. Co předcházelo dobrým výsledkům podzimu, prozradil trenér Jiří Obršlík.


První místo v tabulce a jen jedna remíza, žádná prohra. Můžete zhodnotit podzimní část a výkony vašeho týmu?
Naše výkony v podzimní části sezóny jsou obrazem víceleté práce. Tam jsme se zaměřili na budování pevných základů týmu, taktiky, herního stylu… A to vše nám přineslo ovoce v podobě nynějších vítězství. Děvčata se v létě kvalitně fyzicky připravila, absolvovala dobré přípravné turnaje a sedl jim i systém hry. Největší posun jsem zaznamenal po mentální stránce, kdy naše výsledky netvoří jen naše síla fyzická, ale i psychická.

Co je silná stránka týmu?
Naše družstvo je dobře složené, vyvážené, psychicky odolné, a po letech sehrané, takže se neopírá jen o jednotlivce, ale funguje jako celek. Snažíme se hrát kolektivně se společným cílem vítězit a to se nám zatím pod společně nastavenou taktikou daří.

Který ze zápasů podzimní části byl pro váš tým nejtěžší?
Žádné utkání pro nás nebylo lehké, naladit se správně na soupeře není jednoduché. Když to vezmu zpětně, tak zřejmě nejtěžší bylo hrát proti SK UP Olomouc a SK Velká Bystřice. Jsou to družstva, která hrají šedesát minut a bojují až do konce. Nesmím zapomenout ani na derby proti Tatranu Bohunice, tento souboj má vždy zvláštní náboj a může dopadnout jakkoli. Nejlehčí soupeř byl na podzim oslabený a obměněný DHK Pardubice.

Sezóna se jarní částí přehoupne do odvetných zápasů. Který z týmů tabulky je z vašeho pohledu nejsilnější a má ambice atakovat čelo tabulky?
Hráčským kádrem a silou družstva to je SK Velká Bystřice, které šlape na záda SK UP Olomouc, ta měla pár smolných utkání, ale určitá síla tam je a postupně roste.

Podzimní část sezóny se uzavřela. Který ze zápasů pro vás byl překvapením?
To je těžká otázka, když vynechám zranění a jiné nepředvídatelné události, jež nedovolí jednotlivým hráčkám nastoupit ke každému utkání, tak týmy vstupují do soutěže pro mne s neznámou výkonností, respektive kvalitou přípravy, a hlavně hráčským kádrem, který mi není do poslední chvíle znám a není většinou moc široký. Tudíž výsledek jednotlivých utkání může být během sezóny ovlivněn mnoha faktory a nedá se o něm říci, že je či není překvapením. Když to vezmu v rámci průběhu a vývoje soutěže, byla to jistě naše remíza v posledním kole s Tatranem Bohunice a prohra SK Velké Bystřice v Olomouci, také v posledním kole.

Můžete vypíchnout tým s nejlepší obranou a útokem?
Opět těžká otázka, to je složité hodnotit. V určitých momentech utkání se zdá i u výkonnostně slabšího soupeře obrana nepřekonatelná nebo se překoná lehce, ale narazíte na skvěle chytající brankářku, zde jsou statistiky zavádějící. Když to vezmu komplexně, tak nejlepší obranu máme zřejmě my a s tím i spojený útok, ale jen co se týče rychlého útoku, v postupném útoku bych zmínil SK UP Olomouc.

 

Rozpis 11. kola 2. ligy východ

11. února 2017, 10:00 Karviná - SK Velká Bystřice
11. února 2017, 13:00 HK Ivančice - DHK Pardubice
12. února 2017, 17:00 Olomouc - Bohunice

 

Foto: Webové stránky HK Ivančice