TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.1.2017 otevřeno: 564 x

Házenkářky Olomouce trénovaly i prodávaly punč a kalendáře

Vánoční svátky využily házenkářky Olomouce nejen k intenzivní kondiční a herní přípravě, ale také k podpoře charitativních akcí v Olomouci. Prodávaly punč i svůj kalendář, jehož výtěžek podpoří děvčátko s Westovým syndromem.

Házenkářky Zory Olomouc se v prvních prosincových týdnech musely obejít bez svého hlavního trenéra Jana Bělky, který v pozici asistenta trenéra národního týmu reprezentoval českou házenou na EURU ve Švédsku. Po jeho návratu ale tým čekala další fáze intenzivní zimní přípravy. „Letošní tréninkový plán našeho A-týmu během svátků obsahoval dvoufázové tréninkové jednotky, které byly zaměřeny na rozvoj specifické kondice (rychlost, síla, anaerobní vytrvalost) při herních cvičeních a na obrané a útočné kombinace,“ popsal společné tréninky Bělka.

Volno měly hráčky přes Vánoce čtyři dny a jeden den před a po Novém roce. „Bohužel se nám nepodařilo sehnat mezi svátky sparinga na přípravné utkání, ale v prvním lednovém týdnu dvě přípravná utkání sehrajeme,“ dodal k herní fázi přípravy trenér. Po dlouhé nemoci se k týmu pomalu vrací a nabírá kondici Kateřina Růžičková. „Přes svátky se i některým dalším našim hráčkám nevyhnuly nemoci, ale naštěstí nás nepotkalo žádné zranění. V sestavě týmu neproběhly žádné změny,“ zmínil Bělka.

Olomoučanky hned ze startu letošní části soutěže pojedou do Písku. „To pro nás není moc oblíbená hala. „V minulých sezonách jsme neodjížděli z Písku s body, které bychom chtěli. Teď bychom ale rádi navázali na naši vítěznou šnůru z konce podzimu a určitě jedeme do Písku s cílem nic nepodcenit a přivést dva - jak říká náš řidič Franta klidně i tři – body. Písek je sice v tabulce až za námi, ale právě díky jeho výhodě domácího prostředí to nebude jednoduchý zápas,“ řekla spojka Kateřina Růžičková.

Ta věří, že s týmem zúročí intenzivní zimní přípravu. „Ten měsíc a půl jsme se rozhodně neflákaly a poctivě trénovaly. I když velká část přípravy proběhla bez našeho trenéra Jana Bělky, který se účastnil ME 2016 ve Švédsku, bylo o nás velice dobře postaráno a nebylo nám dovoleno vypadnout z tempa nebo snad přibrat nějaké to vánoční kilo navíc,“ dodala s úsměvem Růžičková.

 

 

V úspěšný start věří i Bělka: „V sobotu nás čeká soupeř, u kterého se nám již dlouhodobě nehraje dobře, ale snad to nebude platit pro toto víkendové utkání a první utkání tohoto roku vyzní bodově v náš prospěch. Určitě jedeme do Písku s velkým respektem, ale i s odhodláním přivést plný počet již zmiňovaných bodů. Jsme si vědomi, že to nebude nic jednoduchého.“

Házenkářky se během vánočních svátků ale předvedly svým fanouškům i mimo tradiční palubovku olomoucké haly. „Zúčastnily jsme se charitativního prodávání punčů pod záštitou Dobrého místa pro život v Olomouci. Měly jsme také spoustu práce s organizací a prodejem kalendáře pro rok 2017, který má název DHK Zora Olomouc pro ELENKU. Výdělek z prodeje tohoto kalendáře pokryje náklady na tisk a ostatní peníze půjdou všechny na pomoc malé Elence, která má diagnostikovaný Westův syndrom. Kalendář je ještě stále v prodeji a bude i celý leden, hlavně pak na prvním domácím lednovém utkání,“ zve fanoušky házené k podpoře Růžičková.