TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.1.2017 otevřeno: 692 x

Písečanky trápila v přípravě marodka, na Olomouc si v Obloukovce ale věří

Tým Vladislava Jordáka se v prosincové pauze musel poprat s komplikacemi v přípravě v podobě četných omluvenek z tréninku u jednotlivých hráček. I přesto se tým intenzivně připravoval na jarní boje o důležité body v nejvyšší ženské soutěži.

„V dlouhé pauze jsme se potýkali s velkou tréninkovou absencí z důvodu zranění a školních nebo pracovních povinností. Na druhou stranu jako trenér mám tyto tréninky rád. Mohu se věnovat u hráček více detailům a hráčky jsou ve větším zatížení, nejde to tak však každý trénink, když trénujete pouze třikrát týdně. Z tohoto důvodu jsme v prosinci udělali sobotní minikepy, kdy holky absolvovaly tři tréninkové jednotky,“ popisoval zvláštnosti přípravy trenér Jordák.

Ten využil pro herní přípravu svého týmu čtvrtfinálový pohárový duel proti Slavii Praha. „Podlehli jsme 20:30, avšak cílem v tomto utkání bylo vyzkoušet nové alternativy především na střední spojce jak v útoku, tak v obraně. Důvodem je nepřítomnost našich stabilně hrajících hráček na tomto postu. Eliška Jačková ihned po posledním zápase WHIL odešla na plánovanou operaci kolene a Nikola Kozáková musela přerušit tréninkový proces ze zdravotních důvodů,“ vyjmenoval chybějící články sestavy Jordák, vzápětí ale o poznání veseleji vysypal jména uzdravených házenkářek: „V novém roce již trénují i uzdravené hráčky Veronika Benešová a Michaela Součková a vrátila se nám ze zahraničí Andrea Königová. Takže nyní se už připravujeme a těšíme na první interligový zápas v tomto roce proti Olomouci.“

Tým uvažuje o akvizici dalších posil. „Lednový přestupový termín využijeme samozřejmě k pokusu o posílení stávajícího týmu, ale jak budeme úspěšní, si v tuhle chvíli netroufám říci“, řekl manažer družstva Michal Horák o případných změnách v týmu.

 

Nikola Palasová skórovala ve čtvrtfinálovém pohárovém zápase proti Slavii Praha čtyřikrát.

 

V sobotu se opět po téměř dvouměsíční pauze rozjíždí Interliga a Písečanky přivítají doma Olomouc, která v Obloukovce naposledy vyhrála v září 2013 a její hráčky se netají tím, že písecká hala nepatří mezi jejich oblíbené. Písek bude chtít vítěznou šňůru prodloužit. „Já na tyhle takzvané série neporazitelností moc nehraju,“ oponuje Jordák. „Prostě naše postavení a bodová bilance nám nedává moc možností. V sobotním zápase je potřeba udělat všechno proto, aby body zůstaly doma v Písku a jestli holky přistoupí k zápasu stejně zodpovědně jako k předvánočnímu pečení cukroví a týmovému předávání dárků, tak o výsledek nemusíme mít strach,“ dodal kouč.

Vítězství na domácím hřišti hned na úvod jarní části by ráda oslavila i Michaela Součková: „Výherní šňůru v písecké Obloukovce proti Olomouci bychom určitě rády prodloužily. Domácí prostředí je pro nás velkou výhodou, vždy doma podáváme lepší výkony než na půdě soupeře a snad se nám to povede i v sobotním utkání a dva body, které pro nás mají cenu zlata, zůstanou na jihu Čech.“ Zná ale i silné zbraně soupeřek. „Olomouc hraje rychlou a dynamickou házenou, která nám v předchozích zápasech dělala trochu problémy. Našim cílem bude hlavně tvrdá obrana. Věřím, že si po sobotním utkání připíšeme dva body do tabulky a zahájíme tak nový rok vítězstvím,“ dodala Součková.

 

WHIL - 12. kolo

Sokol Písek - Zora Olomouc, sobota 7. ledna, 15:00 hodin

SHK Veselí n.M. - Slavia Praha, sobota 7. ledna,  17:00 hodin

Duslo Šaľa - HC Zlín, sobota 7. ledna, 18:00 hodin

Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce, sobota 7. ledna, 18:00 hodin

Trenčín - Bemaco Prešov, sobota 7. ledna, 19:00 hodin

Sokol Poruba - Baník Most, neděle 8. ledna, 18:00 hodin

 

Michaela Součková pálí proti brance Slavie Praha ve čtvrtfinále ČP žen.