TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.1.2017 otevřeno: 1328 x

Reprízu finále České poháru vyhrál v Ostravě Most

Házenkářky Sokola Poruba podruhé v řadě silný celek Mostu neporazily. V nedělním utkání 12. kola Interligy prohrály po bojovném výkonu 23:28 a utrpěly v soutěži čtvrtou porážku.

WHIL - 12. kolo

Sokol Poruba - Baník Most 23:28 (12:14).

Očekávaný šlágr Interligy svou úrovní rozhodně nezklamal a opět nabídl špičkovou házenou. Domácí celek nastoupil posílen výhrou ve finále Českého poháru - před dvanácti dny vyhrál nad Mostem v Jindřichově Hradci 32:27. Mostu vyšel první poločas, ve kterém byl přesnější a produktivnější. Baník vedl v jeho průběhu až o pět branek! Bojovně naladěná Poruba ale i díky skvělé atmosféře zabojovala a ještě do přestávky náskok stáhla na rozdíl dvou branek. Dramatický a zajímavý zápas pokračoval i po přestávce, kdy měl domácí celek podruhé v utkání výhodu dvojnásobné přesilovky, ale ani tentokrát v této činnosti neobstál. Srovnat skóre se ale domácímu týmu přesto v 43. minutě podařilo (19:19). Pak ale Poruba dvakrát zcela zbytečně ztratila míč a Most opět o dvě branky odskočil. Kouč Peter Olšavský reagoval tím, že si vzal oddechový čas, své svěřenkyně zklidnil. Domácí celek opět srovnal na 21:21 a dokonce mohl jít i do vedení, což se mu ale nepodařilo a Most si třemi góly v řadě získal rozhodující náskok.

Nejvíce branek: Šviráková 6/2, Minarčíková 4, Kostelná 4 - Jeřábková 8, Szarková 7/2, Růčková 3, Dvořáková 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení 3:6. Diváci: 420. 

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Most vyhrál zaslouženě, byl prostě v klíčových situacích lepší. A to říkám s vědomím, že nechybělo mnoho a my jsme mohli v zápase bodovat. Dlouho jsme dotahovali náskok soupeře, což se nám taky podařilo, ale pak jsme zbytečně ztratili míče. V posledních deseti minutách jsme udělali snad čtyři nebo pět technických chyb, což nás stálo lepší výsledek, resp. bodový zisk. Byly to sice drobnosti, ale prostě tak vyrovnaný zápas je právě o nich. Holkám nemůžu upřít velkou snahu a bojovnost, ale tentokrát to na silného protivníka nestačilo. Chtěl bych taky poděkovat fanouškům, že na zápas v tak hojném počtu přišli. Atmosféra byla skvělá. My jsme smutní jen z výsledku, věřím ale, že na výkon v další části sezony navážeme."

Peter David, trenér Baníku Most: „Z Ostravy odjíždíme hodně spokojení, protože si této výhry hodně vážíme a ceníme. Diváci viděli skvělý zápas, který měl kvalitu a byl korektní. Takové souboje rozhodují detaily, které jsme tentokrát zvládli lépe my. Při finále v Jindřichově Hradci to bylo naopak. Poruba byla hodně sebevědomá. Nám možná i pomohlo, že jsme po delším čase nebyli před zápasem v pozici jasného favorita utkání. Pro nás by porážka znamenala velký problém, protože by se na nás právě Poruba bodově dotáhla. Sám bych si moc přál, aby takových zápasů bylo v soutěži více. Právě tyto konfrontace totiž hráčky posouvají výkonnostně dále."