TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.1.2017 otevřeno: 602 x

Pozvánka na WHIL: Třinácté kolo odstartuje už ve středu

Hned do čtyř dnů bude roztaženo druhé kolo letošního interligového roku, už třinácté kolo této sezóny. A odstartují ho ve středu večer házenkářky Slavie Praha, které doma přivítají tým Trenčína. Na co zvou do haly své příznivce? Přece na příslib povinného vítězství.Slávistky vědí, že v zápase proti Trenčínu by si měly dojít pro povinnou výhru. „Povinnost nám velí zvítězit a odnést si z tohoto utkání dobrý pocit z odvedené práce. Zápas bychom měli využít k zlepšení spolupráce jak útočné tak obranné fázi,“ říká před středečním soubojem s průběžně předposledním týmem interligové tabulky trenér Slavie Praha Richard Řezáč. Házenkářky Slavie zatím v soutěži dvě utkání, Trenčíňanky mají na kontě naopak jen jedinou výhru. A program týmů je nabitý. „V relativně krátké době po sobě nás čeká druhé utkání, i proto by to to tohoto utkání měla zasáhnout i děvčata méně vytěžovaná,“ dodal staronový slávistický kouč.

Pro hráčky je slovenský soupeř velkou neznámou. „Je to nováček soutěže a nikdy sem proti němu nehrála, stejně tak ostatní holky,“ říká před středečním měřením Tereza Pokorná s tím, že v týmu Trenčína přece jen uvidí jednu známou tvář: „Z Trenčína znám pouze slovenskou reprezentantku Moniku Rajnohovou, která u nás ve Slavii dva roky hrála. Ta bude určitě nebezpečná a budeme si ji muset ohlídat.“ Rajnohová se vrátila na Slovensko na konci minulého kalendářního roku předčasně ze švédského angažmá. V týmu Skara HF nebyla spokojená s výsledky ani tréninkovou přípravou. Bez angažmá Rajnohová dlouho nezůstala, hned ve 12. interligovém kole nastoupila triadvacetiletá slovenská reprezentační spojka v dresu Trenčína do zápasu proti Prešovu. Uvedla se sedmi góly.

Pokorná si je vědoma papírových předpokladů soutěže a doufá, že je Slavia naplní. „Do zápasu vstupujeme jako favorit a doufám, že svoji roli potvrdíme. Věřím, že si všichni v klidu zahrajeme, nepřipustíme žádné komplikace a odneseme si dva body,“ burcuje před středečním měřením.

Ve středu se poměří i dva slovenské celky. Na palubovku zatím posledního týmu soutěže Bratislavy, přijede druhý nejlépe umístěný slovenský celek Dusľo Šaľa.  

 

WHIL - 13. kolo - rozpis

Slavia Praha – Trenčín, středa 11. ledna v 17:30
ŠKP Bratislava - Duslo Šaľa, středa 11. ledna v 18:00
Bemaco Prešov - Slávia Partizánske, sobota 14. ledna v 14:00
Zora Olomouc - Sokol Poruba, sobota 14. ledna 17:30
HC Zlín - SHK Veselí n.M., neděle 15. ledna v 17:00
Iuventa Michalovce - Sokol Písek, neděle 22. ledna v 15:00