TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2017 otevřeno: 689 x

Sobieská před moravským derby: Veselí si bude chtít odvézt body, my cítíme povinnost vyhrát

Po deseti odehraných kolech s bilancí 54 proměněných branek drží 23letá spojka zlínských interligových házenkářek Michaela Sobieská sedmé místo v tabulce nejlepších střelkyň Interligy a zároveň prvenství mezi exekutorkami sedmimetrových hodů. Jak vidí jarní šance svého týmu a svou roli v něm?

 Patříte mezi stabilní opory týmu. Jste se svým dosavadním výkonem v lize spokojená? 

Házená je kolektivní hra, popravdě nesleduji, kolik branek jsem dala já nebo kolikátá jsem v žebříčcích. Tím nejhlavnějším pro mě je, abychom se jako tým prosadili, dali hodně branek a vyhrávali.

Jste asi nejzkušenější hráčkou Zlína. Cítíte na svou osobu a výkony větší tlak od trenérů či vedení klubu, kde navíc pracuje i vaše maminka? 
Věkem sice patřím mezi starší hráčky, ale nestavím se do role tahounky týmu. Tlak na mě nevyvíjí ani trenéři ani vedení klubu.

Lavičku Zlína vede zkušená trenérská dvojice Peter Sabadka a Lenka Černá. Co pro vás trenéři v reprezentačních pauzách a mezi vánočními svátky v přípravě nachystali? 
Po posledním zápase nám trenéři naordinovali čtrnáctidenní intenzivní rekondiční tréninky. Pak týden volna s individuální přípravou. Po Vánocích už následovala herní příprava, kdy jsme hodně pracovali na fyzičce a věnovali se střelbě.

První jarní zápas proti Šaľe nevyšel. Co se dělo? Je po takových zápasech v šatně dusno? 
V zápase se Šaľou jsme nepodaly očekávaný výkon. Nemyslím si ale, že by bylo v kabině nějaké větší dusno, jen jsme si museli ujasnit, co se nepovedlo. Tento zápas teď prostě musíme vypustit, je důležité soustředit se na zápas s Veselím a pak s Trenčínem, zde cítíme větší povinnost zápasy vyhrát.

Zlín je s deseti body aktuálně sedmým týmem interligové tabulky. Ve 13. kole vás čeká zápas s Veselím – „moravské derby“. Co od něj očekáváte? 
Očekáváme velmi těžký zápas. Veselí si od nás určitě bude chtít odvézt oba body. My se na zápas musíme kvalitně připravit a prostě ho nedat.

Bývá už zvykem, že právě zlínské házenkářky se zapojují do vánočních charitativních akcí. Komu a čím váš tým pomáhal tentokrát? 
Tentokrát jsme se držely tradice, nafotily jsme kalendář a výtěžek věnujeme lidem, kteří to potřebují. Zatím jsme se ale v kabině nedomluvily, komu bychom chtěly peníze dát, musíme to s holkama ještě pořádně probrat.

Co pro vás osobně znamená házená? 
Házenou hraji od malinka, takže je určitě pevnou součástí mého života. Už si nedokážu představit, že bych každý den holky neviděla a nezatrénovala si s nimi.

Opusťme házenou a vraťme se k vám samotné. Co dělá Michaela Sobieská, když zrovna neběhá s míčem v ruce po palubovce? Zbývá vám nějaký čas i pro mimosportovní aktivity? 
Studuji marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, což mi společně s házenou zabírá spoustu času. Ale nikdy neodmítnu nějaké posezení nebo výlet s přáteli.

 

WHIL - 13. kolo - rozpis

Slavia Praha – Trenčín, středa 11. ledna v 17:30
ŠKP Bratislava - Duslo Šaľa, středa 11. ledna v 18:00
Bemaco Prešov - Slávia Partizánske, sobota 14. ledna v 14:00
Zora Olomouc - Sokol Poruba, sobota 14. ledna 17:30
HC Zlín - SHK Veselí n.M., neděle 15. ledna v 17:00
Iuventa Michalovce - Sokol Písek, neděle 22. ledna v 15:00