Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2017 otevřeno: 854 x

Podzim 1. ligy žen z pohledu Slavie VŠ Plzeň

Jedenáct odehraných kol má za sebou druhá nejvyšší házenkářská soutěž žen. Po podzimní části vede tabulku HK Hodonín, který se ztrátou jednoho bodu atakují svěřenkyně trenérky Jany Galuškové ze západočeského klubu Slavia VŠ Plzeň.

Jarní část soutěže startuje přesně za měsíc, a tak zbývá dostatek času na přípravu. Jak bude vypadat právě ve Slavii Plzeň, která disponuje hned dvěma střelkyněmi z TOP 5 tabulky střelkyň, osvětlila trenérka Jana Galušková.

Po podzimní části soutěže jste na druhém místě prvoligové tabulky. Očekávala jste toto umístění, byl to cíl? 

 

Určitě jsem s naším umístěním v tabulce velice spokojená. Děvčata celý podzim podávala v celku vyrovnané výkony, tedy až na zápas se současným lídrem tabulky Hodonínem.

 

Podíváme-li se do tabulky střelkyň, najdeme hned dvě hráčky Slavie Plzeň v první pětce. Linda Galušková má 87 zásahů do branky soupeřek a Veronika Mudrová 69. Linda je navíc druhou nejlepší exekutorkou sedmimetrových hodů. Dá se tedy říci, že tým spoléhá na opory?
Podle mého názoru je naší silnou stránkou rozložení vstřelených branek mezi více hráček, nespoléháme se na jedinou střelkyni, ale využíváme zakončování v podstatě ze všech herních postů.

Do startu jarní části soutěže zbývá měsíc. Jak probíhá příprava ve vašem týmu?
Máme to trochu složité. Nejsme profesionální tým, takže se s ohledem na školní a pracovní vytížení děvčat nemůžeme zúčastňovat přípravných turnajů, nicméně jsme si domluvili čtyři přípravná utkání, kde si vyzkoušíme a osvěžíme natrénované kombinace.

K posílení psychické pohody a stmelení kolektivu jsou důležité také mimotréninkové aktivity. Jakým směrem se v tomto ohledu vydáváte vy?
V poslední době se stalo skoro hitem focení kalendářů. Zkusili jsme to i my a musím říct, že to proběhlo i díky fotografovi Janu Raisovi ve skvělé pohodě. Užili jsme si dost srandy a podle reakcí okolí se výsledná práce i líbí. Všech osmdesát výtisků je prodaných a na žádosti fanoušků připravujeme dotisk.

Vrátíme-li se ještě k první lize žen, můžete všeobecně zhodnotit úroveň týmů?
Celkově bych 1. ligu hodnotila jako kvalitní soutěž. Vybrat tým s nejlepší obranou a útokem si netroufám, protože si myslím, že soutěž je vyrovnaná minimálně mezi sedmi až osmi týmy.

Najdete v podzimní části soutěže zápas, který byl opravdovým překvapením podzimu?
Pokud bych na tuto otázku odpovídala pouze, co se týče utkání našeho týmu, velkým překvapením pro mě byla remíza v prvním utkání s Otrokovicemi. Pro nás to bylo v podstatě prohrané utkání, ale děvčata mi dokázala, že ženy opravdu dokáží všechno (smích). Pokud bych na tuto otázku odpovídala z pohledu celé podzimní části první ligy, tak bych řekla, že pro mě žádné utkání nebylo velkým překvapením, ale prohra 25:26 našich městských kolegyň z HC Plzeň s Velkým Meziříčím mě zaskočila.

Rozpis 12. kola 1. ligy žen

11.2. 15:00 Kunovice - Poruba B
11.2. 17:00 Zlín B - HK Hodonín
12.2. 11:30 Olomouc B - H.Brod
12.2. 14:00 Slavia VŠ Plzeň - Otrokovice
12.2. 15:00 Kobylisy - HC Plzeň
12.2. 18:00 S.Vršovice - Sokol V. Meziříčí

 

Foto: Jan Rais