Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.1.2017 otevřeno: 918 x

Písečanky prohrály dohrávku v Michalovcích, Slavia Praha doma přetlačila Partizánske

Dramatický souboj v Praze i spanilá jízda na východě Slovenska. To byla interligová neděle. Pražanky vyhrály nad Slavistkami z Partizánskeho 24:21, Sokol Písek prohrál v Michalovcích o šestnáct branek.

WHIL - 14. kolo

DHC Slavia Praha - HK Slávia Partizánske 24:21 (9:11)

Utkáni bylo od prvních minut velice vyrovnané. Papírově slabší soupeř domácí hráčky trápil natolik, že v poločase vedl o dvě branky. Ve druhém poločase bylo vidět zlepšení koncentrace hráček Slavie Praha a změnou brankařek začalo domácí družstvo pomalu otáčet vývoj zápasu. Pět minut před koncem domácí hráčky vedly o 4 branky a o vítězi bylo rozhodnuto.

Nejvíce branek: Pokorná, Kutlvašrová, Novotná po 5 - Gerič 7, Michnová 6, Španihelová, Hollá po 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 108.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Utkáni proběhlo dle předpokladu. Potvrdilo se můj předpoklad, že trojce Michnová, Gerič, Hollá budou střeleckou silnou týmu - daly společně 70% branek. Naše úspěšnost střelby byla mizerná a proti soupeři, jako je Patizanské, si nemůžeme dovolit šestnáct technických chyb. K utkáni jsme nepřistoupili dle očekávání a prvních dvacet minut nás poznamenalo na celou dobu zápasu.“

 

 

 

 

WHIL - 13. kolo - dohrávka

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 34:18 (17:7)

Házenkářky Michalovců jasně potvrdily roli favoritek, když v nedělní dohrávce 13. kola porazily tým Sokola Písek rozdílem šestnácti branek. Hostující tým ztrácel na domácí suverénky už v 8. minutě 1:5 a do poločasu ztráta Jihočešek narostla na deset branek. Ve druhé půli se hra trochu vyrovnala, vedení domácích přestalo narůstat závratnou rychlostí, a ještě deset minut před koncem stále dělilo týmy jen deset tref. Závěr zápasu ale opět zcela ovládly Východňárky, do sítě Písku nasypaly ještě sedm tref a slavily výhru 34:18.

Nejvíce branek: Holešová a Perederiy po 7, Habánková, Solárová a Nagyová po 3 - Kubišová 5, Součková 4, Boorová a Michková po 2, Galušková L. 2/1. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 500.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Musím v první řadě absolutně holky pochválit, protože my tento výsledek bereme. V tom stavu, ve kterém jsme, když srovnám výkonnost naší a Michalovců, což je top mančaft, to je neoddiskutovatelné Tento výsledek bereme i všichni z realizačního týmu a myslím, že holky z tohoto zápasu můžou mít dobrý pocit, byť je ten výsledek o šestnáct branek, tak my z toho dobrý pocit máme.“

 

Foto: Ladislav Nussbauer