Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.1.2017 otevřeno: 1218 x

Ohlédnutí za 14. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

"Opět mi připadla milá povinnost zamyslet se nad posledním vývojem, výsledky a výkony týmů WHIL. Rád tak činím, i když se jen velmi těžko posuzují střetnutí, která nevidíme na vlastní oči. Samozřejmě lze dnes již většinu shlédnout na internetu, ale k dokonalosti přenosů ještě něco chybí, tak nechť mi čtenář odpustí…" Házenkářský expert Lubomír Krejčíř hodnotil první kolo odvet. Které výkony ho zaujaly?


Z dostupných informací je jasně patrné, že favorit z východu – Michalovce zvládl bez větších problémů porci dvou zápasů za jeden víkend což „odnesly“ týmy Poruby a Písku vysokými porážkami. Za zmínku jistě stojí skutečnost, že obě družstva nebyla nespokojena a jakoby smířena s odevzdáním dvou bodů na východním Slovensku. Jednoznačně to potvrzuje fakt, že ony nůžky mezi profesionální a poloprofesionální házenou se stále více rozevírají. Do tohoto rámce zapadlo i utkání ŠKP Bratislava – Veselí nad Moravou. I zde byl jednoznačný rozdíl ve výkonech a v závěrečném skóre, byť problém je malinko jiný a o plnohodnotném působení ŠKP v WHIL lze vážně pochybovat. Pro navrátilce na Slovácko, trenéra Hudáka, to však byly důležité body pro klid při konsolidaci „Panenek“.

Poněkud jinak již působí celek Prešova, který se v loňské sezoně rovněž potýkal s rolí outsidera, dnes je však již na domácí palubovce obávaným soupeřem pro všechny a odnesl to tentokrát Sokol Písek, který i přes bojovný výkon jen těžce odolával dobré hře do pivota a rychlému útoku týmu vedenému zkušenou dvojicí Daniš – Lajčák.

 

 

V Olomouci se na palubovce objevil druhý z velkých favoritů soutěže Most a dva body na severozápad odvezl. Neměl to však lehké. Olomouc jde výkonem nahoru, a tak bylo k vidění rychlé a relativně vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla větší vyhranost a vyzrálost individualit i týmů. Zaujala mne především střelecká odvaha olomoucké Gajdošíkové, ale i stabilita výkonů Szarkové v mosteckém dresu.

O svá vítězství se musely až do konce bít dva favorité Zlín a Slavia na domácí palubovce. Trenčín byl v Luhačovicích Zlínu vyrovnaným soupeřem, a tak v posledních minutách rozhodla série technických chyb. Trenčínu rozhodně prospěl příchod zkušené Rajnohové, ale na body to zatím nestačilo.

Podobně se o vítězství musely bát na Slávii, kde Partizánské předvedlo, že disponuje týmem, který má potenciál na překvapivé výsledky, byť se to tentokrát nepodařilo. Vysoký počet technických chyb nepustil Slávii do jasného vedení, ale koncovka již proběhla relativně hladce. V pražském týmu se prosazovaly především spojky Pokorná a Kutlvašrová.

Celkově lze říci, že soutěž spěje bez větších zádrhelů k vyvrcholení jak v boji o medaile, tak o postupová místa do play off a to zejména v české části.