Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.1.2017 otevřeno: 2443 x

Zachová před šlágrem kola: Chceme Michalovcům rozhodně oplatit podzimní porážku!

Velkým házenkářským talentem hájícím barvy českého interligového celku DHK Baník Most je členka širšího kádru seniorské reprezentace žen Dominika Zachová. Ač jí na více než půl roku vyřadilo ze hry zranění, patří dvacetiletá usměvavá černovláska již třetím rokem mezi stabilní opory Černých andělů.

Máte za sebou jedenáctý vítězný zápas sezóny, když jste porazili Zoru Olomouc na jejich půdě. Vy sama jste skórovala hned čtyřikrát, ale pohled na statistiky napovídá, že to byl velmi tvrdý a bojovný duel. Jak se na zápas zpětně díváte?
Trenér nás upozorňoval, že to nebude jednoduchý zápas. Nesměli jsme soupeřky podcenit a podle toho probíhala i příprava. Koukali jsme na jejich zápas s Porubou, se kterou prohrály o pouhý jeden gól. Olomouc oproti podzimu předvádí úplně jinou hru, mají šikovné hráčky, dobrou brankářku. My jsme rádi, že jsme zápas zvládli a odvezli si dva body. Byla to pro nás velmi dobrá příprava před zápasem s Michalovcemi.

Dlouhá cesta autobusem s dalším vítězstvím na kontě. Jak taková cesta a oslavy probíhají?
Cesty po vítězném zápase jsou samozřejmě vždycky veselejší a rychleji utíkají. V autobuse panuje radost a dobrá nálada, to se nedá takhle popsat, musí se to zažít.

Most je dlouhodobě na vítězné vlně. V rámci 15. kola přivítáte lídra tabulky Michalovce, kterým jste na podzim podlehli rozdílem čtyř branek (30:26). Čeká vás tedy zápas pravdy, co od něj očekáváte? Jak probíhá příprava?
Bude to velice těžký a vyrovnaný zápas doprovázený spoustou emocí. My se na něj ale těšíme a budeme bojovat. Rozhodně chceme Michalovcům oplatit porážku z prvního zápasu. Příprava probíhá stejně jako na každý jiný zápas, pořádně potrénujeme a rozebereme si jejich hru na videu. Pak už bude nutné dodržovat taktiku a pokyny trenéra. Nic není nemožné a my se pokusíme lídra tabulky porazit.

Most má dlouhodobě výhodu osmého hráče na hřišti. Spoléháte i na fanoušky, kteří vás k případné výhře potlačí?
Máme nejlepší fanoušky v celé interlize. Doufám, že jich přijde co nejvíc a společně nás poženou za vítězstvím. Výhry s nimi nějak zvlášť neslavíme, ale jsme moc rádi, když za námi po každém zápase chodí na hřiště, kde si s nimi plácáme, povídáme a fotíme. Je to moc milé, že nás takto podporují.

V loňské sezoně vás trápilo dlouhodobé zranění. Jak jste spokojená s výkony, které v současné době podáváte?
Vždycky to může být lepší. Žádný návrat po zranění není jednoduchý, zvlášť když je to zranění dlouhodobé. V první polovině sezony jsem měla výkyvy, povedl se mi jeden zápas a další to zase nebylo ono. Teď se cítím dobře a doufám, že budu podávat výkony, se kterými budu spokojená a pomůžu tím celému týmu.

Pocházíte z Plzně. V současné době ale žijete v Mostě. Dá se tedy říci, že jste házené podřídila svůj osobní život?
Takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Házenou hraji od malička a život bez ní si momentálně nedokážu představit. Plzeň není od Mostu daleko, takže domů se dostanu většinou každý týden. Kromě házené v Mostě studuji vyšší odbornou školu.

Kolik let jste už kvůli házené z domova?
V Mostě hraju třetí sezonu, takže z domova jsem třetím rokem. Rodina mě podporuje hodně, do Mostu jezdí rodiče s bráchou i babičkou pravidelně, někdy si dokonce udělají výlet i na venkovní zápas.

Máte nějaký sportovní sen, kterého chcete dosáhnout?
Hlavně chci zůstat zdravá, to je nejdůležitější. Pokud by mi zdraví sloužilo a já podávala dobré výkony, je mým snem zahrát si Ligu mistrů.