Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.1.2017 otevřeno: 1793 x

Slavii čeká nabitý týden: Písek bude přípravou na Porubu. Porážku jí chceme oplatit, říká Pokorná

Začátek sezóny kvůli zranění nestihla. Dnes je ale Slávistka tělem i duší opět v plné síle což dokazuje i bilance 4,45 branky na zápas. „Určitě se necítím jako tahoun týmu, ale jsem ráda, že jsem zdravá, mohu být platnou hráčkou a pomáhat týmu,“ říká bývalá reprezentační juniorka hájící barvy DHC Slavie Praha Tereza Pokorná.

První odvetný zápas jste zvládli otočit a dovést do vítězného konce. Jednoznačný průběh však neměl, první poločas jste s Partizánským prohráli (9:11). V čem přišlo zaváhání?
Věděly jsme, že nás nečeká nic lehkého. Začátek utkání pro nás byl takový vlažný. Málo jsme přerušovaly, minutu a půl jsme bránily, následně přešly do útoku a po patnácti sekundách jsme většinou nepřesně zakončily. To nás stálo mnoho sil, když jsme musely větší část poločasu bránit, pak jsme třeba z postavené devítky nebo z odraženého míče dostávaly zbytečné góly. Druhý poločas jsme postupně všechno zlepšovaly a dotáhly zápas do vítězného konce.

Slavii čekají v krátkém sledu dva interligové zápasy. V 15. kole zajíždíte do Písku. Co od tohoto zápasu očekáváte? Která z píseckých hráček vám dělá největší problémy?
Na zápasy s Pískem se vždycky těším. V této sezóně se s nimi utkáme již potřetí. Rády bychom k předchozím dvěma vítězstvím přidaly i třetí. Hraju proti holkám, se kterými jsem hrála na Slavii jak v dorostu, tak v áčku, nebo s některými i v juniorské reprezentaci. Nemyslím si, že v Písku mají jednu vyloženou tahounku družstva, sílu si rozkládají mezi více hráček. Od zápasu očekávám podobný průběh a výsledek jako v minulých zápasech. Utkání budeme brát jako přípravu na středeční zápas s Porubou.

Na regeneraci budete mít pouhé tři dny a v Edenu přivítáte porubské Sokolky. Těm jste sice v podzimní části odvezly body po těsné jednobrankové výhře, ale v semifinále Českého poháru vás vysokým rozdílem připravily o postup do finále. Co se dá od zápasu 16. kola očekávat, na co bude třeba dávat pozor?
Podzimní zápas s Porubou nemůžu nijak ohodnotit, protože jsem byla zraněná a zápas jsem sledovala pouze pomocí komentářů na onlajnech. Bylo ale jasné, že to bude vyrovnané utkání a že rozhodnou maličkosti. To samé se dá očekávat i ve středečním utkání. Na to, že hrajeme sobota - středa jsme už všechny zvyklé a nevidím v tom žádný problém. Alespoň nevypadneme ze zápasového tempa. Myslím, že to jako v předchozím zápase u nich bude vyrovnané. Budeme si muset dát pozor především na jejich rychlá křídla a spolupráci spojka - pivot. Na hřišti se všechny dobře známe, takže bude těžké přijít na něco nového. My budeme chtít využít domácího prostředí a oplatit jim prohru z poháru.

Vám samotné se proti Porubě v semifinále dařilo, dala jste 6 branek. Jak si věříte do nadcházejícího zápasu? Jste spokojená se svým výkonem v letošním ročníku?
Neřekla bych že by se mi zrovna dařilo, jsem k sobě docela kritická. První poločas byl tragický, ale druhou půlku jsem se zvedla a něco mi tam spadlo. Spíš bych brala, kdybychom vyhrály. Cítím, že moje výkony od zranění jdou nahoru, i když vím, že je vždycky co zlepšovat.

Konec roku týmu nevyšel úplně podle představ. Přišla i výměna trenéra. Jak jste to v kabině nesly?
Výměnu trenéra z nás nikdo nečekal. Byl to první nebo druhý trénink po poháru a vedení nám oznámilo, že trenérka Petra Vítková končí. Poté k nám přišel trenér Řezáč, kterého všichni dobře známe. Za to jsem já osobně hodně ráda, protože poznávat se s novým trenérem v půli sezóny by bylo složité.

V minulosti jste si také prošla vleklým zraněním. Jaký to byl pocit, když se družstvu nedařilo a vy jste seděla na tribuně a nemohla týmu pomoci?
V srpnu na prvním přípravném turnaji v Německu jsem si o protihráčku zlomila prst a marodila jsem s tím až do října. Teď už musím říct, že je to v pořádku a nic na ruce necítím. Bylo to pro mě těžké, že jsem nemohla holkám v začátku sezóny pomoct. Vždycky, když jsem se na ně byla podívat, jsem alespoň pořádně fandila a podporovala je. Snad jsem alespoň v něčem byla platná.

Jaké mimoházenkářské aktivity s týmem podnikáte?
Děláme různé věci. Chodíme společně do kina, slavíme společně narozeniny. Teď právě začala plesová sezóna, tak se určitě chystáme na ples holkám, které letos maturují. Minulý rok jsme společně zkusily i Laser game a po domácích zápasech je naší tradicí společná večeře.

Co dělá Tereza Pokorná, když nestojí na palubovce? Máte další sportovní či jiné koníčky? Studujete nebo už máte svou profesi?
Mimo házenou, když je potřeba, tak pomáhám rodičům v rodinné firmě. Pak mám ráda sledování ostatních sportů jako je hokej, fotbal nebo tenis. Ráda chodím do kina, nakupovat nebo s kamarádkami někam posedět.

Co je pro vás osobně nejoblíbenější formou odpočinku?
Vlastně vše, co se netýká házené, je pro mě relaxem. A pak různé aktivity s rodinou, přáteli, ale hlavně s přítelem.

Dokážete si vybavit, co byl váš největší házenkářský zážitek dosavadní kariéry?
Jako malá jsem si hodně přála hrát v A týmu Slavie, což se mi splnilo. Největším zážitkem určitě byly určitě všechny juniorské šampionáty, které jsem odehrála. A konečně celá minulá sezóna byla skvělá.