TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.2.2017 otevřeno: 611 x

Utkání Baník Most - Slavia Praha přeloženo kvůli marodce

Zápas mezi průběžně dvěma nejlépe postavenými českými týmy WHIL Baník Most a Slavii Praha byl přeložen. Neodehraje se 11. února, ale ve čtvrtek 23. února 2017.

 Kvůli rozsáhlé marodce hráček v týmu Slavie Praha bylo utkání 17. kola, které mělo toto družstvo odehrát na hřiši Baníku Most, přeloženo na čtvrtek 23. února.

„My tuto skutečnost akceptujeme, protože v první řadě jde o kvalitu zápasu. Pokud bychom měli nastoupit proti výrazně oslabenému soupeři, nemělo by to ani pro jeden z týmů žádný přínos. Utkání se Slávií je pro nás velmi prestižní záležitost, navíc ho lze brát jako přímý souboj o výhodnější pozici pro play off české části soutěže. Mrzí nás to o to víc, že kromě zraněné Michaely Borovské máme k dispozici kompletní hráčský kádr,“ komentoval zprávu trenér Mostu Peter Dávid.

„Mostecký management se zachoval velmi sportovně a vyhověl našemu požadavku,“ skládá poklonu soupeři Richard Řezáč a doplňuje: „I když nový termín zápasu bude pro nás velkou prověrkou, protože se během tří dnů utkáme se dvěma prvními celky interligy.“

Slávistky by měly nejbližší zápas interligy odehrát v neděli 19 února ve své hale ve Vršovicích se Zorou Olomouc. O tom, zda se tak skutečně stane, rozhodnou lékaři. Následovat by měl nejtvrdší dvojboj interligy – tedy ve čtvrtek 23. února Baník Most a v sobotu 25. února Iuventa Michalovce. Navíc oba zápasy se hrají na palubovkách soupeřů.

„Doufám, že tento zdravotní výpadek nebude mít na tým dlouhodobý vliv. Ale je jasné, že toto manko nějakou dobu dohánět budeme. Přesto všechno, co nás nyní potkalo, se na obě utkání připravíme s maximálním úsilím, abychom vytěžili na soupeřových hřištích nějaké body. Chceme i nadále zůstat v kontaktu se špičkou tabulky a třeba ještě zamíchat pořadím. Do play off bude tým určitě ready jak kondičně, tak herně,“ uzavírá trenér Slavie Richard Řezáč.