TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.2.2017 otevřeno: 824 x

Pozvánka na WHIL: Sedmnácté kolo rozložené do čtyř dnů

Ve středu se předehrávalo, ve čtvrtek 23. února se bude dohrávat poslední zápas. Mezi tím se týmy poměří v pátek i sobotu. Sedmnácté kolo ve znamení česko-slovenských soubojů a marodky.

Netradičně už v pátek odehrají Veselanky svůj zápas v Trenčíně, na který se už těší. V minulém kole měly totiž volný los a mohly pouze na dálku sledovat výsledky svých protivníků. Očekávají, že je na Slovensku nečeká nic snadného. „Musíme opravdu zabrat a jít do toho naplno od počátku až do konce. V prvním vzájemném zápase sice Veselí jasně vyhrálo, ale Trenčín má dobrý tým, který může překvapit. Navíc v něm tehdy ještě nehrála Monika Rajnohová. Samozřejmě se nemůžeme orientovat jen na ni, ale na všechny hráčky, které budou na hřišti,“ předpovídá spojka Nikoleta Krokavecová.

Trenér Ľuboš Hudák zatím hru soupeřek svým svěřenkyním neukazoval. Zaměřil se hlavně na chyby, které udělaly v předchozích utkáních ve Zlíně a doma se Šaľou, aby se jich tým pro příště dokázal vyvarovat. „Rozebírali jsme hlavně zápas se Šaľou, který se nám nevyvedl hlavně ve druhém poločase. Víme, že Trenčín bude určitě silnějším týmem, než na počátku sezóny. Monika Rajnohová je zkušená hráčka a reprezentantka, takže určitě týmu předá spoustu zkušeností, pomůže herně i sebevědomím. My se budeme ale soustředit hlavně na naši hru, což se nám zatím bohužel moc nedaří. Pokud chceme uspět, musíme chyby odstranit,“ přiznal kouč SHK Veselí nad Moravou.

 

 

Házenkářky Olomouce doma přivítají Prešov. Slovenky v minulém kole potrápily Most a v Olomouci budou chtít na svůj výkon navázat. Vždyť v tabulce jsou dokonce o dvě místa před Hanačkami. „V sobotu nás čeká další domácí zápas, ve kterém se popereme o dva důležité body, které by nám pomohly udělat další krůček k postupu do play-off. Chceme si také spravit chuť po nevydařeném zápase s Michalovcemi a doufáme ve výhodu domácího prostředí a podporu našich fanoušků, která bude v tomto zápase velice důležitá,“ hlásí před důležitým soubojem s Prešovankami Olomoučanka Jarmila Trumpešová.

Třetím českým týmem, který se postaví o víkendu na palubovku a poměří se se slovenským protivníkem, jsou házenkářky Písku. Tabulkoví sousedé se poměří na jihu Čech a favoritem v zápase jsou Písečanky, vždyť Bratislava ještě v této sezóně nevybojovala ani bod. Rozhovor s Michaelou Součkovou najdete zde.

Trenér Vladislav Jordák hlásí, že tým bude chtít navázat na dobré vystoupení ve Zlíně. "Chceme se prezentovat minimálně stejným výkonem jako v posledních dvou utkáních. Dobrá obrana a odvaha v útoku, ale cesta ke dvěma bodům vede hlavně přes teamovou spolupráci a nasazení, protože žádná z holek nedokáže vyhrát sama. O podcenění tu nemůže být ani řeč, důvod je prostý, v Bratislavě jsme vyhráli po boji do posledních minut," připomíná těžký zápas Jordák. A to zdůraznila i Veronika Michková: "I když jsme v zápase v Bratislavě vyhráli, nebylo to jednoduché vítězství. Proto i přes roli favorita neočekáváme snadné utkání a nechceme zápas podcenit. Dva body ze sobotního utkání jsou pro nás velmi důležité."

Utkání mezi Slavií Praha a Baníkem Most bylo odloženo. Více zde.
 

WHIL - 17. kolo - rozpis

Sokol Poruba - HC Zlín, předehráno 29:24 (14:13)
Trenčín - SHK Veselí n.M. 10.2. 16:30
Sokol Písek - ŠKP Bratislava 11.2. 15:00
Slávia Partizánske - Duslo Šaľa 11.2. 16:00
Zora Olomouc - Bemaco Prešov 11.2. 17:30
Baník Most - Slavia Praha, odloženo 23. února 2017