TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.2.2017 otevřeno: 838 x

Ohlédnutí za 17. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

„Takřka celý týden nás tentokrát bavila interligová soutěž žen. Důvody byly různé, ale byl alespoň čas se jednotlivým utkáním věnovat blíže,“ uvádí své ohlédnutí Lubomír Krejčíř.


Celé kolo načal souboj pohárové Poruby se Zlínem, který usiluje v souboji na dálku o účast v play-off s Olomoucí. Nekompletní Zlín statečně bojoval o své místo na slunci, ale v utkáním plném technických chyb si dva body přece jen urvala domácí Poruba, i když ke spokojenosti měl trenér Olšavský daleko. Nutno podotknout, že mezi pohárovými zápasy je vždy koncentrace na domácí soutěž vždy náročná, a to i v případě, kdy pohárový soupeř není z nejsilnějších.

Jasného favorita nemělo mít páteční utkání Veselí v Trenčíně, ale absence sester Rajnohových se ukázala být klíčovou pro výkon slovenského družstva, a tak na Slovácku mohli slavit relativně snadné vítězství. Ani rekordní střelecká produktivita Trúnkové (11 branek) nemohla zabránit další ze série porážek bratislavského celku – tentokrát v Písku. Třetí vítězství domácích bylo vzpruhou do boje o místo na slunci pro mladičký jihočeský kolektiv, který předvedl zejména v druhém poločase solidní výkon.

Velmi zajímavé utkání sliboval duel Zory s černým koněm soutěže z Prešova. Danišův kolektiv představoval doposud postrach favoritů, a tak byl na Hané očekáván s obavami. Ty však byly zbytečné. Soustředěný výkon děvčat z Olomouce nedal „Východňárkám“ šanci. Překážka v podobě výkonu Gubíkové po přestávce zmizela, a tak je vítězství nakonec poměrně výrazné. I olomoucká brankařka Rašková byla oporou a tak právě výkon ochránkyň svatyň byl ozdobou tohoto duelu.

I ve slovenském souboji potvrdila roli favorita Šala v Partizánském, a tak lze celé kolo charakterizovat jako kolo favoritů. Magnet kola, utkání Most – Slávia, se na žádost pražského celku ze zdravotních důvodů odložilo.