Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.3.2017 otevřeno: 1012 x

Zlíňanky potrápily lídra z Michalovců, Slavia doma přetlačila Prešov

Házenkářky Slavie Praha v domácím utkání 20. kola zvítězily nad týmem Bemaca Prešov 29:25. Silně vzdorovala favorizovanému soupeři děvčata ze Zlína, která však nakonec podlehla Michalovcům 22:25.

WHIL - 20. kolo

HC Zlín - Iuventa Michalovce 22:25 (12:15)

První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou. Favorizované Michalovce dokonale potvrzovaly svou pověst, Zlín ale hrál na hranicí svých sil a dovedností. O tom svědčí také poločasový výsledek, když Michalovce vedly pouze o tři branky. Ve druhém poločase ale začaly dít věci. Zlín stupňoval svůj výkon, naopak Michalovce se dostaly do velkého útlumu a výsledkem toho bylo vedení Zlína 21:18! Následně si trenér Michalovců vzal time-out, hráčky probral a ty zcela otočily zápas ve svůj prospěch a vyhrály 22:25.

Nejlepší střelci: Birkušová 5, Andrýsková 4, Kříčková 3 – Dubautsova 9, Wollingerová 5/1, Holešová 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 231.

Aleš Kořínek, trenér HC Zlín: „Viděli jsme velmi bojovný zápas. Holky měly chuť vyhrát. Ze začátku se nám nedařilo v zakončení, to je ovšem neodradilo a bojovaly dále. Na konci zápasu byla škoda, že se nám nepodařilo vstřelit aspoň ještě jednu branku. Obrana fungovala dále skvěle, ale během pěti minut jsme předvedli jednoduché technické chyby, které se ale nedají hráčkám vyčítat. Je to pro nás škoda z toho pohledu, jak se zápas vyvíjel.“

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: „Někdy jsou dny, kdy se můžete podívat nahoru do nebe a říct: "Děkuji!" A to byl přesně dnes takový zápas. Děvčata to dnes nepojala tak, jak jsme si všichni představovali."


DHC Slavia Praha - ŠŠK Bemaco Prešov 29:25 (15:11)

Utkání se zpočátku odvíjelo v poměrně v rychlém tempu. Slávistky se rychle ujaly vedení o 3 branky, které pak držely celý zápas. Když už se začaly hráčky Prešova přibližovat na dostřel, domácí hráčky opět zvýšily tempo hry a díky lepší fyzičce udržely vedení na své straně a utkání dovedly do vítězného konce.

Nejvíce branek: Galušková Veronika 8, Šetelíková Alena 6, Kordovská Kamila 5 - Harčafuková Daniela a Demajová Sofia po 7, Liebiedieva Maryna. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 7/7 – 8/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 108.

Ondřej Václavek, asistent trenéra Slavie Praha: „Velmi se nám povedl začátek utkání, získali jsme náskok, fungovala nám obrana a v útoku jsme naštěstí netrefovali brankářku Kubíkovou. V druhé polovině prvního poločasu se soupeř začal prosazovat nejen z dálky, ale i z pivota. My jsme začali hrát pasivně a od té doby bylo utkání, dá se říci, vyrovnané. Ve druhé polovině jsme získali náskok, který jsme s trochou štěstí nepromarnili, pomohlo nám i sedm branek Galuškové ze sedmiček.“

Ján Lajčak, asistent trenéra Bemaca Prešov: „Rozpačitý, nedůrazný a celkově špatný začátek a ještě horší vstup do druhého poločasu zapříčinily, že jsme se nedokázali dotáhnout na dostřel. Když už se nám to povedlo, tak v okamžiku, kdy jsme to měli zlomit a otočit vedení na naší stranu, se nám to nepovedlo.“

 

Foto: Ladislav Nussbauer.