TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.3.2017 otevřeno: 799 x

Slavia v pražském derby nasázela Astře čtyřicítku, písecké dorostenky těsně vyhrály v Žirovnici

V patnáctém kole druhé nejvyšší soutěže starších dorostenek západní skupiny bodovaly celky Sokola Písek, DHC Plzeň a Slavie Praha, která nasázela do branky soupeřek pražské Astry rovných čtyřicet branek. Čelo tabulky si po dvanácti odehraných kolech drží mostecký Baník, druhá je s 24 body DHC Plzeň a poslední medailovou příčku prozatím drží Slavia Praha. Tabulku s pouhým jedním bodem uzavírá Havlíčkův Brod.


1. liga starších dorostenek - západ


Slavia Praha - Astra Praha 40:19 (20:14)

Nejvíce branek: Kováříková Olga 9, Krausová Anežka 7/2, Soukupová Barbora 6/3, Šimánková Anna. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Novotný, Žďárský. Diváci: 50.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavia Praha: „Tento zápas měl jasného vítěze. Do utkání jsme vstoupili tvrdou a aktivní obranou. Děvčata dodržovala taktické pokyny a nastavené dílčí cíle. Jsem ráda, že se do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky, které dostaly příležitost a že jsme i v druhém poločase udrželi pozornost a soupeře přehráli především první a druhou vlnou rychlého útoku a vsítili 40 branek.“


Slavoj Žirovnice – Písek 24:25 (11:14)

Nejvíce branek: Hachová Aneta 8/3, Dolejšová Tereza 7, Ederová Kristýna 6/2, Velková Adéla 6. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Hladký, Laštovička. Diváci: 45.

Michal Horák, trenér Písku: „Zápas charakterizovaly kvalitně organizované obrany a celkem slušné výkony brankářů, proto diváci neviděli zrovna gólové hody. Spojková řada Hachová, Velková, Bicanová předvedla velmi kvalitní výkon, když střídala nacvičené kombinace s individuálním prosazením. Nicméně to soupeřovy spojky také, takže se rozdílovým zdá být zapojení pravých křídel, kde se střídaly Karetová s Kuntovou a obě, byť pravačky, celkem úspěšně. Těsný výsledek byl důsledkem ubývajících sil v závěru utkání, neboť družstvo Písku nemá momentálně adekvátně zdvojené posty spojek, takže je zde značně omezená možnost střídání."

Jan Dvořák trenér Žirovnice: „Starší dorostenky nastřílely stejný počet gólů jako jejich mladší spoluhráčky, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. Domácí hráčky se ujaly vedení, ale po několika minutách hry hráčky hostujícího Sokola otočily skóre. Házenkářkám Slavoje se během druhé půlky podařilo vyrovnat i díky bojovnému výkonu, ale rozhodující slovo měly nakonec soupeřky gólem v posledních sekundách zápasu.“

Kobylisy - DHC Plzeň 25:31 (12:15)

Nejvíce branek: Oravcová Věra 11/1, Franková Julie 7/2, Klausová Kateřina 7, Novotná Aneta 7. Sedmimetrové hody: 0/0 - 4/4. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Bruna, Skružný. Diváci: 35.

Tomáš Jiskra, trenér DHC Plzeň: "Z počátku utkání jsme si vytvořili malý náskok, který jsme však v první čtvrtině zápasu zase ztratili. První poločas byl přehlídkou obrovského množství všech možných i nemožných chyb na obou stranách. Za poločasové vítězství můžeme poděkovat především střelecky disponované Oravcové, která dala za poločas osm branek, i když udělala i stejné množství chyb. Ale jak se říká, kdo nic neděla, nic nezkazí, takže díky za to. Ve druhém poločase jsme odskočili na pětibrankový náskok, a ten jsme si udržovali až do konce zápasu."

Jan Špaček, trenér Sokola Kobylisy: „Od začátku byl soupeř stále ve vedení. Snažili jsme se držet krok, moc se nám ale nedařilo. Srazily nás technické chyby, které soupeř nemilosrdně trestal a my tím přišli o přijatelnější výsledek. Plzeň byla kompaktnější, a to hlavně v zakončování. To nakonec rozhodlo. Naše hračky bojovaly, nemůžu jim nic vytknout, ale soupeř byl lepší a zvítězil zaslouženě.“


Rozpis zápasů 16. kola 1. ligy starších dorostenek – západ

11.3. 18:30 DHC Plzeň - Slavoj Žirovnice
12.3. 17:00 Písek – Jiskra Havlíčkův Brod
DHK Baník Most – Sokol Vršovice 30:12 (Předehráno)
Astra Praha (Volný los)