TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.3.2017 otevřeno: 2710 x

Mládí versus zkušenost, boj o čelo první ligy žen začíná

Šlágr 16. kola první ligy žen uvidí příznivci házené v neděli 12. 3. od 15. hodin v Plzni, kde se střetnou první dva týmy tabulky VŠ Slavia Plzeň a HK Hodonín. Podzimní vzájemné utkání těchto týmů skončilo vysokou čtrnáctibrankovou výhrou domácího Hodonína (36:22). Jak se na jarní odvetu a zároveň boj o čelo tabulky těší a co od něj očekávají kanonýrky obou celků plzeňská Dominika Galušková a hodonínská Michaela Budayová?


Čeká vás zápas o první místo, co od něj očekáváte?

Dominika: Všechny doufáme, že se nebude opakovat děj z podzimního střetnutí. Zápas v Hodoníne se nám vůbec nepovedl. Možná to bylo tím, že jsme vůbec nevěděli co od soupeře čekat a nechaly jsme se hodně zaskočit. Na Hodonín jsme se poctivě připravily, tak snad to bude na našem výkonu poznat 🙂

Michaela: Bude to určitě bojovné utkání. Důležitá bude koncentrace, protože rozhodnout může jedna technická chyba, jedna chyba v obraně anebo jeden gól.


Na co si musíte dát pozor, aby vám soupeř v zápase neutekl?

Dominika: Musíme si pohlídat jejich rychlý přesun do útoku. To nám dělalo největší problém.

Michaela: Víme, že má Plzeň velké zastoupení "Galuškových", které spolu s Veronikou Mudrovou sázejí v každém zápase hodně branek. Jsou to mladé holky, na kterých jde vidět, že je házená moc baví, jsou bojovné a chtějí vyhrávat. Bude tedy záležet na tom, jestli jim dokážeme narušit souhru a nalomit sebevědomí.


Která je pro vás nejobávanější hráčka soupeře a proč?

Dominika: Řekla bych, že se nebojíme jedné hračky, ale spíše Máme respekt z celého týmu. Všechno to jsou zkušené hráčky, které mají odehráno mnohem více než my. Bude to náročné, ale musíme je uhlídat všechny. 🙂

Michaela: Když jsme hrály v Hodoníně, moc se mi líbila Linda Galušková, tvořila hru a pro naše obránkyně byla největším oříškem.

 

V čem je síla vašeho týmu?

Dominika: Síla našeho týmu je především v tom, že naše hra nestojí na jedné hračce. Když se nedaří jedné spojce, je tam druhá, která ji zastoupí. Dokážeme rozložit góly mezi 4-5 lidí, což je velká výhoda. Ale za největší zbraň bych určitě označila naší brankářku.

Michaela: Překvapivost.


Vzkaz soupeřkám?

Dominika: Tentokrát se nedáme tak snadno. Těšíme se na vás. :-)

Michaela: Ať se vám v neděli daří, ale méně než nám. :-)