TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2017 otevřeno: 793 x

Ohlédnutí za 21. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

„Máme za sebou další kolo WHIL a nezadržitelně se blíží rozluštění několika tajenek, které nám okořeňují závěr soutěže. Tou první je samozřejmě boj o medaile, které se sice v prvních ročnících WHIL fyzicky neudělovaly, ale postupně se staly žádanou trofejí pro ženské kolektivy Česka a Slovenska,“ vyhlíží závěrečná kola na úvod svého ohlédnutí Lubomír Krejčíř.


Souboj o medaile se již zúžil na čtyři celky: Michalovce, Most, Šalu a Slavii. Zatímco Slávia měla volný los, další tři celky získaly povinné body, i když Most a Šala to neměly zcela jednoduché. Právě Andělé se nečekaně natrápili s Veselskými panenkami a museli své vítězství vydobýt především vyšší trénovanosti, a tedy kondicí, i výborným výkonem brankařky Müllnerové. Nutno říci, že nemalou měrou se na vyrovnaném průběhu podílel i dobrý výkon Veselí podepřený dokonalou znalostí soupeře díky působení trenéra Hudáka právě na severu Čech.

Další z adeptů na medaili – Šala - měl přispět k odhalení druhé z tajenek soutěže, a to kdo z moravských rivalů (Olomouc, Zlín) dosáhne na české play-off a komu zůstane černý Petr boje o záchranu. Šala zajížděla do Olomouce s otazníkem, do jaké míry je Zora schopna potvrdit své velmi solidní výkony posledních kol. Zora byla solidní i tentokrát, ale to je málo na překvapení a překonání soupeře bojujícího o mety nejvyšší. Hanačky jakoby neměly víru, že mohou vyzrát na nejsilnější celky, a to i přes již stabilně dobré výkony Gajdošíkové, lepšící se sestry Fryčákovy či Aničku Gebre Selassie. Vysunutá, poměrně agresivní obrana slovenského celku přinutila Olomoucké k několika technickým chybám v druhém poločase, a tak se body stěhovaly na Žitný ostrov.

Ztráta Olomouce mohla nahrát druhému z adeptů o postup, tedy Zlínu. Ten měl však těžkou úlohu v snaze o zlomení Prešovských na jejich palubovce. I přes slibný úvod se to nepodařilo. I když Zlíňanky jasně prokázaly, že jim obrana 1:5 sedí lépe než pokus o 0:6 v Olomouci, na Prešov to nestačilo. Série technických chyb a brankařka Gubíková byly hlavními překážkami případného bodového zisku.

Dosavadní lídr a největší favorit na zisk trofeje vítěze WHIL Michalovce si zcela jasně poradili s ŠKP Bratislava a lze jen souhlasit s Honzou Bašným, že účast Bratislavy v soutěži je velkým otazníkem.

Svůj stín nepřekročil Písek s Partizánským, které si ne vždy vezlo oba body z jižních Čech. Tentokrát však i bez nemocného trenéra pod vedením Zuzky Hollé dokázaly v průměrném utkání mladý celek Písku přehrát. U Jihočešek je dlouhodobě velmi sympatické, že využívají mladé talentované hráčky, které tak získávají první zkušenosti mezi ženami. Na body to však často nestačí.

Na závěr jsem si nechal Porubu, která dokázala vyřešit těžký úkol tří zápasů v jednom týdnu a postoupila do dalšího kola evropského poháru. Nezbývá než gratulovat. Těžké je především soustředit se na zápas vložený mezi pohárová utkání. Asi proto také výkon s Trenčínem nebyl optimální, ale úkol byl splněn, dva body doma a pozitivní emoce, vysoké nasazení i kvalita výkonu ušetřeny na úspěšnou pohárovou konfrontaci s Elblagem.