Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.3.2017 otevřeno: 1798 x

Most v první lize starších dorostenek stále neporažen

Bez ztráty bodu vedou západní skupinu nejvyšší házenkářské soutěže starších dorostenek házenkářky DHK Baníku Most, které v předehrávce šestnáctého kola osmnáctibrankovou výhrou rozdrtily pražské Sokolky z Vršovic. Podobný scénář se odehrával i na palubovce průběžně druhého celku DHC Plzeň, ten jasným domácím vítězstvím potvrdil roli papírového favorita. Body opět připisoval i Sokol Písek, který hostil Havlíčkův Brod. Volný los měla Astra Praha.

 

1. liga starších dorostenek - západ – 16. kolo

DHC Plzeň - Slavoj Žirovnice 30 : 19 (16 : 7)

Nejvíce branek: Oravcová Věra 9, Kepková Pavlína 6, Franková Julie 4 - Dolejšová Tereza 6, Ederová Kristýna 6/4, Reisnerová Kateřina 6/4. Sedmimetrové hody: 1/1 - 8/8. Vyloučení: 2:0. Rozhodčí: Kasík, Pešek. Diváci: 88.

Tomáš Jiskra, trenér DHC Plzeň: „Popisovat vývoj utkání mi připadá stejně nudné jako utkání samo. Tak snad jen pochválit naše děvčata za tu třicítku a snahu nepřizpůsobit se hře soupeře jako na podzim v Žirovnici. Starší dorostenky mají dva víkendy volno, tak se snad uzdraví někdo ze čtveřice starších zraněných hráček (Bušauerová, Franzová, Jiskrová a Soukupová). Do rozhodujících zápasů s Mostem a Slavií by to bylo třeba."

 

 

Sokol Písek - Havlíčkův Brod 34 : 27 (17 : 8)

Nejvíce branek: Agáta Bicanová 10, Velková Adéla 8, Hachová Aneta 6/3, Kuntová Anežka 6 - Ďásková Zuzana 7/2, Kohoutová Nikola 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 7:3. Rozhodčí: Chmelíř, Hájek. Diváci: 52.

Michal Horák, trenér Písku: „Zápas naprosto rozdílných poločasů. Zatímco v prvním poločase domácí hráčky dominovaly a předváděly výborný výkon, ve kterém vycházely z kvalitní obrany a v útoku předváděly celkem kreativní přístup k zakončení jednotlivých akcí, druhý poločas jakoby je někdo vyměnil. Ta tam byla lehkost v zakončování a ta tam byla neprostupná obrana. Ani dva time-outy domácího trenéra nedokázaly dostat hráčky zpět do herní pohody, takže bylo štěstí, že náskok z první půle byl dostatečný pro konečné vítězství."

David Kučera, trenér Havlíčkova Brodu: „Holky se v prvním poločase vůbec nedokázaly ve zmrzlé hale rozehřát a domácím předkládaly jeden dáreček za druhým ve formě našich nepřesných střel a hloupých technických chyb v útoku. Písecké hráčky s vděkem střílely jednu branku za druhou. Poločasový výsledek 17:8 byl jasným vyjádřením toho, co jsme na hřišti produkovali za hru. Druhý poločas po zlepšeném výkonu sice holky vyhrály o dvě branky, ale výhra byla opět někde jinde. Nezbývá než trénovat a makat dál a dál. Holky musí více věřit v tým a ne spoléhat každá jen sama na sebe. Pak to bude fungovat lépe."


DHK Baník Most – Sokol Vršovice 30 : 12 (12 : 5)

Nejvíce branek: Stříšková Adéla 8, Dvořáková Veronika 4/1, Šípová Veronika 4 - Suchomelová Adéla 7/1, Pádivá Gabriela 3/2. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Brejcha Dlouhý. Diváci: 58.

Radek Maděra, trenér Mostu: „Úkolem děvčat bylo odehrát po celou dobu zápasu aktivní házenou jak v obranné fázi, tak i v útočné. Nenechat si vnutit hru soupeře a zároveň si odzkoušet i různé herní kombinace. Soupeř se držel pouze v samotném úvodu utkání, kdy stav ve 3. minutě byl 1:1. Od této chvíle jsme odskočili šňůrou pěti gólů na 6:1 (11. minuta) a postupně tento náskok navyšovali až na poločasových 12:5. Vstup do druhého poločasu se nám podařil ještě lépe, když jsme pasáží sedmi gólů do 38. minuty definitivně odskočili a zcela kontrolovali utkání s postupným navyšováním skóre. Konečný stav 30:12 je uspokojivý a zaslouží pochvalu celému týmu, kdy se do zápasu dostala všechna děvčata, která se chopila svých šancí."

 

 

Rozpis zápasů 17. kola 1.ligy starších dorostenek - západ

25.3. 11:00 Kobylisy - DHK Baník Most
26.3. 11:00 Slavia - Písek
26.3. 13:00 H.Brod - Slavoj Žirovnice
26.3. 14:00 S.Vršovice - Astra Praha