Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.3.2017 otevřeno: 1488 x

Sedmnácté kolo první ligy žen přineslo vyrovnané souboje špičky i prohry oslabených týmů

Druhá nejvyšší soutěž žen má za sebou již sedmnácté kolo. Jak si vedly jednotlivé týmy a kdo v jejich barvách dominoval?

Hodně vyrovnané utkání dvou vyspělých soupeřů z popředí tabulky 1. ligy přinesl v nedělním poledni zápas v Olomouci, kam zavítala VŠ Plzeň. Oba soupeři se v průběhu souboje několikrát vystřídali ve vedení. V obou brankách stály opravdové opory, v té domácí čarovala Michaela Havlíčková a v plzeňské bývalá juniorská reprezentantka Eliška Šíbrová. Vítěznou šňůru čtyř výher v řadě má za sebou Sokol Vršovice, ve kterém s osmi vstřelenými brankami dominovaly Tereza Kadeřábková spolu s Viktorií Jurikovou. S jasným cílem zisku bodů odjížděla záloha interligového Zlína na palubovku pražských Kobylis. Bojovný zápas nakonec po několika zaváháních na obou stranách přinesl výhru hostujícímu Zlínu. Souboj dvou tabulkových sousedů lépe zvládly házenkářky Otrokovic, které si z Velkého Meziříčí odvezly důležité body. Házenkářky Hodonína se po výhře v Havlíčkově Brodě osamostatnily v čele první ligy.

1. liga žen – 17. kolo

Olomouc B - Slavia VŠ Plzeň 22:22 (12:10)

Nejvíce branek: Krajčovičová Denisa 9/3, Růžičková Kateřina 5, Sklenářová Lucie 4 - Mudrová Veronika 10/2, Galušková Linda 5/2. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 7:5. Rozhodčí: Kosmák, Videcký. Diváci: 62.

Jana Galušková, trenérka VŠ Plzeň: „Utkání bylo po celou dobu hodně vyrovnané. Na nás se ke konci utkání projevila únava z brzkého vstávání na vlak a k tomu ještě změna času v náš neprospěch, co se týkalo spánku. V závěrečných osmi minutách jsme udělali několik technických chyb, které nás rázem dostali do stavu mínus čtyři branky. Holky ale ještě zabojovaly a dokázaly výsledek upravit na remízu. Vzhledem k úzkému hráčskému kádru jsem byla spokojená."


Sokol Vršovice - Kunovice 38:36 (17:16)

Nejvíce branek: Kadeřábková Tereza 8, Juriková Viktorie 8, Švůgrová Barbora 6/3 - Balážová Anna 10/2, Sekulová Michaela 9, Jurasová Patricie. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Diváci: 135.

Petr Sychra, trenér Vršovic: „Zápas byl od začátku vyrovnaný, v prvním poločase jsme se střídali ve vedení. Na naší straně byl problém hlavně v obranné činnosti, kdy děvčata neplnila jasné pokyny. V útoku bylo, až na pár maličkostí, vše na jedničku. Vstupem do druhého poločasu začala obrana fungovat a družstvo z toho začalo těžit rychlé protiútoky. Tím se nám povedlo odskočit až na rozdíl sedmi gólů. Bohužel, ve chvíli, kdy jsme mohli zápas v poklidu dohrát, holky začaly chybovat v obraně a k tomu neproměnily několik jasných šancí. Závěr zápasu tak byl lehce nervózní, jelikož se soupeřkám podařilo dostat zpět do zápasu a na konci nás ještě hodně pozlobily. Dopadlo to ale dobře a body zůstaly doma, když se na naší stranu přiklonilo to pověstné sportovní štěstí."


Sokol Kobylisy - HC Zlín B 28:33 (18:13)

Nejvíce branek: Továrková Natálie 5, Švajcrová Pavlína 5/3, Pekařová Markéta 5 - Popelková Marie 5, Gärtnerová Natálie 5/1, Lapčíková Tereza 5. Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/6. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Diváci: 47.

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: „Pro nás byl cíl jasný - výhra. Ten byl splněn, i když to byly nervy. Úvod holky zvládly na výbornou, vedly 5:1. Domácí tým začal dotahovat a otočil skóre až na rozdíl sedmi branek. Druhou půli jsme stále dotahovaly, v 18. minutě se nám podařilo srovnat a poslední desetiminutovku jsme ovládly. Výhry i bodů si po daném průběhu moc ceníme."

 

 

Sokol V. Meziříčí – Jiskra Otrokovice 29:32 (12:15)

Zbyšek Cileček, trenér Velkého Meziříčí: „Děvčata podala výkon, se kterým jsem byl vcelku spokojen. Tentokrát hrála velmi disciplinovaně a snažila se plnit pokyny, které jsme si řekli. Měli jsme velmi dobré nástupy do obou poločasů. Domácí hráčky měly v závěru možnost nás dotáhnout na kontaktní gól. V cestě jim ale stála brankářka Šimková, která kryla trhák, což byl jeden z klíčových momentů. V závěru jsme si vítězství pojistili dvěma brankami. Celkově se jednalo o jedno z těch lepších utkání. Úplný opak toho domácího proti HC Plzeň.“


Havlíčkův Brod - HK Hodonín 26:34 (11:16)

Nejvíce branek: Součková Michaela 11/3, Brožová Jitka 4, Kratochvílová Hana 4 - Kováčiková Laura 8, Tóthová Alžbeta 7/1. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 1:0. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Diváci: 46.

Radek Bičan, vedoucí klubu Hodonína: „Remíza pro nás nic neřeší, nicméně
všechna děvčata na hřišti plnila úkoly a chovala se disciplinovaně. Tým hrál zodpovědně. Podržely nás obě brankářky, které si připsaly několik povedených zákroků. Střelba byla rozložena na všechny hráčky. Teď před sebou máme těžké zápasy, které nás pořádně prověří."

 

 

Rozpis zápasů 18. kola 1.ligy žen

1.4. 15:30 HK Hodonín - HC Plzeň
1.4. 16:00 Slavia VŠ Plzeň - H.Brod
2.4. 13:00 Otrokovice - S.Vršovice
2.4. 16:00 Kunovice - Kobylisy
2.4. 17:00 Zlín B - Olomouc B
Sokol V. Meziříčí - volný los

 

Foto: facebook Hodonína